Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Általában a külföldi cégek...

Általában a külföldi cégek magyarországi leányvállalatainál miért magasabbak az elvárások, mint az anyacégnél?

Figyelt kérdés

Én pont ilyennél dolgozom, német multi.

A többi munkáltatóhoz képest tényleg jók, fizetésben sem rosszak.

Viszont, van különbség köztünk és a kintiek között.Hozzáteszem, fejlesztő munkát végzünk, nem termelőit.Tehát, csak egy számítógép meg egy telefon kell.


Voltam kiküldetésen is, erre a különbségre akkor döbbentem rá.A legtöbben Magyarországon a németeket dolgos,szorgalmas és precíz embereknek tartják.Én viszont ennek az ellentét tapasztaltam.

Vannak bizonyos adminisztrációs,dokumentációs feladatköreink is, amit a német kollégák szeretnek elsummantani,de senki sem zargatja őket emiatt.Viszont, ha én vagy egy másik magyar kolléga elfelejti, már jön 5 telefon meg 3 e-mail, hogy mi az,hogy nincs meg, azonnal csináljátok meg.


A másik, ők gyakorlatilag csak 3 munkanapot dolgoznak na jó 3 és felet.Hétfőn alig akarnak valamit csinálni, mert a hét eleje, pénteken meg már 1 órakor kiesik a klaviatúra a kezükből.Baromi hosszú reggeli és ebédszüneteket is tartanak.Reggel virslifőzéssel kezdenek meg isznak melléje sört is , aztán kávéznak még háromnegyed órát, ilyenkor már kb fél 10 van.

Péntekenként meg elég sokukban érezni a "nyomást" a kelleténél több sör miatt.



De, a hab a tortán az, hogy amikor eljönnek látogatóba a magyarországi leányvállalathoz, akkor mindig megjegyzik, hogy a "magyar kollégák nagyon hosszú kávé és cigarettaszüneteket tartanak".


Engem nem zavarna,hogy ők "lazák", de akkor ránk se tegyenek gúnyos megjegyzéseket,ha lazulunk.

Ez így lenne egál.


2017. szept. 30. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert a főnöknek ez a dolga. Énsem mondom az embereimnek hogy jó amit csinálnak mindíg magasabbra kell tenni a lécet hogy úgy mondjam csak úgy lesz megtartva a maximális teljesítmény.


Röviden lekell bszni őket még akkor is ha jó amit csinálnak, jobb nem lesz de a jelenlegi teljesítmény nem csökken

2017. szept. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A legtöbben Magyarországon a németeket dolgos,szorgalmas és precíz embereknek tartják.Én viszont ennek az ellentét tapasztaltam."


Hát igen, teljesen tipikus.

Hidd el már csak ezért megéri kimenni, hogy megtudd:

Kint sincs kolbászból a kerítés és egy szállal nem különbek a német emberek, ugyan annyi a fogyaték...

2017. szept. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem cégfüggő is, én kint dolgozok fejlesztőként és nálunk hajtás van...

De van itt is olyan project, ahol viszont nincs hajtás.

2017. szept. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!