Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért van azon,...

A kormány miért van azon, hogy kevesebb legyen a diplomás?

Figyelt kérdés

Más országokban még nem láttam ilyet.

Még Oroszországban is jobb a helyzet.


Azt még elfogadom,hogy a filozófia,szabad bölcsészet szakokra kevés állami hely kell.

Viszont,hogy az egekbe emelték a gazdasági,jogi,államigazgatási helyek felvételi határát, nem beszélve a tandíjak radikális emelkedéséért, egy vicc.


Én másfél éve diplomáztam gazdasági szakon, már amikor elkezdtem, akkor is nagyon kevés volt az állami hely, de lehet nem is volt egy sem.Viszont a tandíj egészen barátságos volt a mai 200X meg 300X ezer helyett.



A határon túli magyar ismerőseim (Szlovákia) mondták, ők sem értik, Szlovákiában nem akadályozzák a fiatalokat,hogy diplomát szerezzenek.



Sokan azt mondják, gazdasági,jogi,államigazgatási diplomával nem lehet elhelyezkedni.

Én ezt megcáfolnám, eddig minden gazdász szaktársam elhelyezkedett és nem adminisztrátornak meg hasonlónak.

Engem a gyakorlati helyemre vettek fel a kezdőfizum volt bruttó 310 ezer és nem Budapesten dolgozom.


Jogászból sem ismerek munkanélkülit vagy keveset keresőt.


Ami a mérnököket illeti, nem mindegyik keresett, építészmérnök,közlekedésmérnök,környezetmérnök,mezőgazdasági mérnök, ezek nem mennek annyira mégis baromi sok az állami hely.



A kormánynak el kellene fogadni,hogy a lakosságnak az egyetemre van igénye, ez a piaci igény, alkalmazkodjon.


2017. okt. 8. 08:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

"A kormánynak el kellene fogadni,hogy a lakosságnak az egyetemre van igénye, ez a piaci igény, alkalmazkodjon."


Ebben igazad van hogy ez a piaci igény, de amíg meg tudja tölteni a szakokat önköltségesekkel is addig hülye lenne a kormány több állami helyet csinálni.

2017. okt. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

2#

Nem nagyon tudja megtölteni önköltségesekkel.Ugyanis többe kerülnek már, mint az osztrák, német főiskolák melyeken akár angolul is lehet tanulni.


Jelentősen többen tanulnak külföldön, mióta a kormány "ügyeskedik".

2017. okt. 8. 09:16
 3/15 anonim ***** válasza:
21%
Mert a nép megengedi nekik. Meg is érdemlik. Tetszettek volna forradalmat csinálni.
2017. okt. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Hogyan tanulna valaki magyar jogot külföldön?
2017. okt. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

"a lakosságnak az egyetemre van igénye, ez a piaci igény, alkalmazkodjon"


Ilyen formában ez hülyeség. Sajnos pont hogy normális szakoktatás és szakmunkás képzés kellene. Építőiparban gyakorlatilag nincs itthon szakmájához értő ember, mert mindenki elhúzott külföldre. Aki van az is be van táblázva előre egy évre.


Nem azt mondom hogy a kormánnyal értek egyet, de tény hogy az elmúlt sok évben minden alkalmatlan idiótát felvettek egyetemi képzésre, aztán a 2/3-ada kibukik vagy nem tud mit kezdeni magával és elmegy ugyanúgy melózni gyárba.

2017. okt. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

6#

Aki kibukik kibukik, így járt az ő baja.



Magyarország mindig is sok szakmunkást képzett, de a legtöbbjük kiment külföldre.Tudom, én is alig találtam klímaszerelőt, már áprilisban szólni kellett neki,hogy májusra ideérjen.


Ahhoz,hogy sok asztalos, kőműves....stb jól keressen,ahhoz az kell,hogy legyen fizetőképes kereslet.Ha nincs pénz a lakosságnak, akkor nem mennek az asztaloshoz konyhabútort csináltatni, nem hívják el a festőt festeni.


Nyugat-Európában azért él meg a sok szaki, mert a lakosságnak sok a pénze és igénybe tudja venni a szakik szolgáltatásait.



Magyarországon az egyetlen kitörési lehetőség,(ha nem milliomos családból származol)hogy normálisan keress,hogy csinálsz egy diplomát és elhelyezkedsz egy multinál, ami a képzett embereket igyekszik megfizetni.

2017. okt. 8. 09:38
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

A mai szemlélettel van gond. Manapság mindenki diplomát akar, hogy ne keljen kétkezi munkát végezni fillérekért, 3 műszakban, vagy napi 12 órában, túlóra hegyekkel, szabadság-bejelentés-táppénz trükközésekkel. Szóval a fizetés rossz, a körülmények rosszak, a főnökök idióták. Amíg ez nem változik meg, addig én is azon leszek, hogy a gyerekem lediplomázzon, de valami hasznosítható szakon.

Aztán most az a helyzet, hogy pont emiatt kevés a szakmunkás. Nem csak nálunk, hanem Nyugaton is, és most innen szívják át magukhoz a munkaerőt. Egyébként ha mindenki diplomás, akkor mire számítanak, ki dolgozik majd nekik?

2017. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
Mert ahova mi megyünk a Fidesszel, oda nem kellenek diplomások.
2017. okt. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Biztos ez? 2006-ban 94 142 diákot vettek fel, (nem tudom hányan maradtak előző évekről) de ez a 18 évvel ezelőtti születések(1988- 124 296-születés) számának 75,7%-a.

2016-ban felvettek 85 019 diákot, 1998-ban 97 301 gyerek született, szóval 87,37 százalékuk tanult tovább. Ez 15%-os növekedés.

Nyilván nem pontosan így van, de gondolom 10 éve se volt sokkal több előző évekről maradt, mégis valahogy az egyetemeken arányaiban kevesebben voltak.

2017. okt. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Ha sok lenne az okos ember, senki nem szavazna a fideszre.
2017. okt. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!