Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért van azon,...

A kormány miért van azon, hogy kevesebb legyen a diplomás?

Figyelt kérdés

Más országokban még nem láttam ilyet.

Még Oroszországban is jobb a helyzet.


Azt még elfogadom,hogy a filozófia,szabad bölcsészet szakokra kevés állami hely kell.

Viszont,hogy az egekbe emelték a gazdasági,jogi,államigazgatási helyek felvételi határát, nem beszélve a tandíjak radikális emelkedéséért, egy vicc.


Én másfél éve diplomáztam gazdasági szakon, már amikor elkezdtem, akkor is nagyon kevés volt az állami hely, de lehet nem is volt egy sem.Viszont a tandíj egészen barátságos volt a mai 200X meg 300X ezer helyett.



A határon túli magyar ismerőseim (Szlovákia) mondták, ők sem értik, Szlovákiában nem akadályozzák a fiatalokat,hogy diplomát szerezzenek.



Sokan azt mondják, gazdasági,jogi,államigazgatási diplomával nem lehet elhelyezkedni.

Én ezt megcáfolnám, eddig minden gazdász szaktársam elhelyezkedett és nem adminisztrátornak meg hasonlónak.

Engem a gyakorlati helyemre vettek fel a kezdőfizum volt bruttó 310 ezer és nem Budapesten dolgozom.


Jogászból sem ismerek munkanélkülit vagy keveset keresőt.


Ami a mérnököket illeti, nem mindegyik keresett, építészmérnök,közlekedésmérnök,környezetmérnök,mezőgazdasági mérnök, ezek nem mennek annyira mégis baromi sok az állami hely.



A kormánynak el kellene fogadni,hogy a lakosságnak az egyetemre van igénye, ez a piaci igény, alkalmazkodjon.


2017. okt. 8. 08:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
62%
Kell a hely a határon túliaknak.
2017. okt. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
17%

"Aki kibukik kibukik, így járt az ő baja."


Az ő baja...meg az államé és az adófizetőké, akik szakonként akár több 100 emberre pazarolják a pénzt és semmi nem lesz belőle. Akiből meg lesz valami az elmegy külföldre háromszor annyiért. Elszaladnak az évek, sokan csak tengnek-lengnek az életben, és nem hozzák, csak viszik a pénzt.


"Ha nincs pénz a lakosságnak, akkor nem mennek az asztaloshoz konyhabútort csináltatni, nem hívják el a festőt festeni."

A lakosságnak attól nem lesz pénze hogy agyba főbe képezzük a hasznosíthatatlan diplomás szakmákat...

2017. okt. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem olvastam el az összes hozzászólást, elnézést, ha valakit ismétlek.


Milyen adatok alapján állítod azt, hogy csökken a főiskolai végzettségűek száma? Mert az utóbbi két évben kevesebb? Ne haragudj, de ez születésszámmal is magyarázható ( kevesebben születtek, kevesebb diplomás).


Nos, a KSH adatai szerint 1960 óta (márpedig ilyen kérdést illik nagy távlatokban vizsgálni az esetleges változók miatt, amik zavarhatják az eredményt) 8-szorosára nőtt az egyetemi végzettségűek száma. Az általános iskolát NEM elvégzettek száma pedig 72%-ról 17%-ra csökkent. Ez óriási szám és eredmény (ami természetesen nem csak ennek a kormánynak az érdeme, ezt globálisan kell látni).


Én két szakot is elvégeztem, mindkettő elég friss (a mérnökit egy éve fejeztem be), és igen sokan voltunk az adott szakon. A tanarin, amit csináltam, 65-en, a mérnökin bsc-n (az msc-re nem emlékszem pontosan) 82-en indultunk, mindenki államilag támogatott képzésben részesült. Ez csak egy évfolyam, egy szak. A költségtérítéses helyek valóban drágák egyébként, de én nem látom, hogy ezzel a kormány a diplomásokat gátolja.

2017. okt. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
43%
14, teljesen korrekt amit írtál, de hidd el nem érdemes fáradozni, a vak is látja, hogy a provokátor kérdező csak a kormányra akart köpködni egy jót. Nem azért tartják a gazdái, hogy számokat és érveket vegyen figyelembe, hanem azért, hogy keltse a itt is a "fújorbán" hangulatot. :-)
2017. okt. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, szűk az ismeretséged. Nem releváns az ország állapotára nézve.


A következtetés is hibás. A kormány nincs azon. Ez egyáltalán nem érdekli. Az az ember "van azon" akit az a dolog érdekel. Nem, a kormányt csak az érdekli, hogy a vezér kedvére cselekedjen. Ezt ezerszer bizonyította. Mond valaki valamit, másnap korrigál az ellenkezőjére. Mit is jelent ez? Elmondta, amit gondolt. Az ellenkezőjét kellet volna. Szóltak, mondta. Jó zsíros poszton van, miért ne korrigálna. És a vezér mit akar? Pénzt. Abból lehet hatalmat csinálni. Pénzt mindig onnan veszünk, ahonnan lehet. Ha az utcán hever, lehajolunk érte (persze csak ha megéri). Ha nálad hever, hozzád hajolunk és kivesszük a zsebedből. Hasznosítjuk. Az oktatás nem ellenálló. Onnan vesszük ki a legtöbbet. Ettől persze borzasztó dolgok történnek, de ez legyen az oktatás problémája. Az államhatalomból is kivesszük. Kivéve, ha minket véd, meg ha haver. Akkor betesszük. Máshonnan.


Szóval hidd el kérdező, a kormány nincs azon. Egyszerűen csak lop. Ne vygél ideológiát abba, amiben nincs. Vagy egészen másfajta van.

2017. okt. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!