Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan csökken a rezsi?

Hogyan csökken a rezsi?

Figyelt kérdés

2017. okt. 8. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Nyáron nem fűtesz csökken a számla
2017. okt. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%
Úgy csökken hogy nem ballib kormány van. 2010-ig, általányban 12.000 Ft volt a villany, és 9000 a gáz. Most 8000 a villany és 7500 a gáz.
2017. okt. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Egészen pontosan sehogy.
2017. okt. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Úgy, hogy csökken a gáz és az olaj világpiaci ára, így a belőlük előállított energia is olcsóbb lesz.

Na most fontos tudni, hogy ha a narancskomcsik nem alakították volna át az árazási mechanizmusokat akkor most sokkal olcsóbb lenne az energia mint így a nagy hatalmas rezsicsökkentés után. Szóval az inkább rezsi emelés nem pedig csökkentés.

Előző

csak jelezném, hogy a szoci kormányok alatt az olaj és a gáz világpiaci ára a duplája volt a mainak. Nem csoda, hogy az energia is drágább lett.

2017. okt. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Egyre kevesebb rezsit fizetsz, mert nincs miből fizetni...
2017. okt. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Miből áll össze a rezsi?

Víz, áram, gáz nagyjából. Ezeknek az ára rengeteg mindentől függ: itthon állítjuk elő vagy vásároljuk, kitől vásároljuk és mennyiért? És persze rengeteg minden mástól. Itt a piacgazdaság elvei uralkodnak. Egyszerű példával:

az oroszok X gázt tudnak előállítani. Ha a többi ország alapvetően többet venne tőlük az árakat megemelik, ha kevesebbet lecsökkentik, hogy elfogyjon a gáz (sajnos tárolni eléggé költséges). No alapvetően így változik a rezsi ára.


Ami Magyarországon van az ettől egy kicsit eltér. A kormány előre megszabott áron árulja pl.: a gázt. Ez annyit tesz, hogy ha éppen a világpiacon felmennek az árak, akkor jól járunk, hiszen olcsóbban kapjuk, mint kapnánk amúgy. Ha éppen a világpiacon lemennek az árak rosszul járunk, mert drágábban kapjuk...

Jelenleg a világpiacon lent vannak az árak.

2017. okt. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alain Delon ***** válasza:
96%
Ahogy a 4-es írja. De a szolgáltatókat semmi nem gátolja abban, hogy új elemeket építsenek be a számlába, mint tették pár éve a víznél, hogy beépítették az "alapdíjat" amit akkor is fizetni kell, ha semmit nem fogyasztasz. Valahogy ez a "rezsicsökkentő" kormányt nem zavarja. Vajon miért?
2017. okt. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%
Ugy hogy a "dragabb mint mashol europaban"-t a fidesz szavazoknak el lehet adni "csokken"-kent, mivel olyan emberekrol van szo akiket a valosag nem zavar, amit orban mond az van.
2017. okt. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Elmondom érthetően. A rezsi (mindegy gáznak, villanynak, vagy másnak hívod) 100 forint. Erre én ma azt mondom neked, jó ember vagyok, számodra megszámítom 95-ért, ötöt nyertél. Ezt minden alkalommal elmondom, sőt nem is én, hanem törvényt hozok, hogy minden rezsit számoló cég mondja el neked. Aztán telik múlik az idő. Változnak a rezsiárak. Már csak nyolcvan. Ezt nem írják le a tájékoztatóban. Azt se, hogy úgy is lehetne, ha a rezsi 100, fizess ennyit. Ha 110, akkor annyit. Ha 70, akkor meg annyit. Én bele se szólok.

Nade én tudom ám, hogy a rezsi holnaptól csökken. Ezért holnaptól, mikor már csak 90, én nyerek tisztán ötöt. Mikor már csak 80, már 15-öt nyerek. Ha 70, akkor meg ámár 25-öt. Igaz, ha 110, akkor vesztek 15-öt, de tudom, hogy nem lesz 110. Ja mégis, majd átalakítjuk a törvényt.


Na mit szólsz, nem zseniális? Semmit se csinálok és dől a lóvé. A te lóvéd. És még meg is tapsolod. Na ugye, hogy cirkuszi szemfényvesztő varázsló silány bugyuta hozzám képest? Látod, neked ilyen zseniális kormányod van. Hol jön ehhez Európa, ahol momentán 70-en fizetnek.

2017. okt. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
2#Nem! ne az anyjába menjenek hanem fizessék be a csekken levont összeget egy külön számlára hogy "nekem nem kell/nincs rezsi csökkentés"
2017. okt. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!