Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kötelező voksolás bevezetése?

Kötelező voksolás bevezetése?

Figyelt kérdés
Ilyen van például Görögo.-ban. Szerintetek milyen hatással lenne a fideszre?

2017. okt. 8. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%

Meglepődnél de szerintem max. 10%-a lehet a teljes népességnek aki kiábrándult a politikából, a maradék 30% sose volt szavazni szóval nem tudom miért hiszi bárki is, hogy ők Fidesz ellenesek lennének. (ha tényleg zavarná őket a dolog akkor elmennének szavazni)

Szerintem ha a politikát teljesen figyelmen kívül hagyó embereknek is el kéne menni szavazni akkor a többségük nem venné a fáradtságot, hogy tájékozódjon szóval valamelyik nagy pártra szavaznának, mert általában mindenki a győzteseket szereti.

2017. okt. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

És ha nem szavazok, akkor mit csinálnak velem?


Félreértés ne essék: szavazok - ha itthon vagyok - de ha kamionosként éppen külföldön, akkor azért nem fogok soron kívül hazajönni, az anyagilag megterhelő lenne, inkább kifizetném a bírságot - ha nagyon elkerülhetetlen lenne - aztán annyi.


És nem kevesen vannak, akik hasonló cipőben járnak. Úgyhogy nem sok értelme lenne.

2017. okt. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Ha a Fidesz marad sokáig, még megérhetjük újra, hogy kötelező lesz voksolni. Akkor Ők is 98 %-ra fognak vezetni, mint anno az MSZMP.
2017. okt. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Értem én, hogy jólesik ezzel biztatni magatokat, de semmi lényeges hatása nem lenne.

Aki nem megy el szavazni, nem azért marad otthon, mert változást akar, hanem mert neki mindegy, értsd, jó úgy, ahogy van.

Aki változást akar, az elmegy.

2017. okt. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%
Csakazért sem mennék el :P
2017. okt. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%

"Szerintetek milyen hatással lenne a fideszre?"


Semmilyenre pont azért mert a szavazás titkos csak azt érnéd el h megsokszorozódna az érvénytelen szavazatok száma.


Rajzol egy szmájlit minden körbe v behúzza mindet v beadja üresen.

Na mit értél el ? Elment mer kötelező , de nem szavazott mert arra nem kötelezheted.


Am ha nincs véleményed v miről pl most politika , az is egy vélemény.

2017. okt. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Sok értelme lenne, csak elszedné az emberektől azt a kis időt míg elmennek, aztán onnan meg semmi sem garantálja, hogy érvényes szvazatot adjana le. Én se járok, és ha kötelező lenne sem járnék.
2017. okt. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%

Bevezetik és utána mi lenne?

Adnának egy voksot az MKKP-ra vagy érvénytelenül szavaznának. A nevük fel lett írva, azt pedig senki nem tudja ki hogy szavazott. Persze néhány szavazatot nyernének a pártok ( nehogy azt hidd hogy csak az ellenzékiek... Nemnem, van aki ugyanúgy viszonyul a baloldalhoz mint pl: te a fideszhez: bárki, csak ne ő. És ezáltal a fidesz ugyanúgy nyerne szavazatokat mint az ellenzék ), páran büntetést kapnának ( gondolom pénzbírság, kivéve ugye nyomós indok, így például egészségügyi okok miatt ), néhányan pedig érvénytelenül szavaznának vagy olyan pártot erősítenének ami esélytelen hogy bejut a parlamentbe.

2017. okt. 9. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok értelme nem volna a dolognak, nem mindegy, hogy nem megy valaki el, vagy épp lead egy érvénytelen szavazatot, vagy épp csak nyom egy szavazatot random valahova mert kell?
2017. okt. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Alain Delon ***** válasza:
Maga a szavazás még nem biztos, hogy hatással lenne a fiducira, mert eddig mindig a legalacsonyabb részvételű választásokat nyerték meg. A többi párt összefogásán múlna a dolog, hogy a kis szavazatok összeadódnának-e ellenük vagy sem. De most sem úgy tűnik, mintha az "ellenzék" akarna valamit.
2017. okt. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!