Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy emeljék...

Támogatnátok, hogy emeljék meg a szeszesitalokra vonatkozó minőségi előírásokat?

Figyelt kérdés

Leginkább abból a célból, hogy a pocsék minőségű kannás borok, és olcsó tömény italok (tipikusan pl. a tüske féleségek) eltűnjenek a piacról. (Vagy minőségibb terméket állítsanak elő.)


Valamilyen szinten szerintem hasznos lehetne az alkoholizmus elleni küzdelemben.



2017. okt. 10. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ki a fene vesz rövidet a boltban? Leszólok a vidéki rokonoknak, veszek tőlük 20 liter páleszt, fél évig kitart.


Boltba meg csak sörért megyek.

2017. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem te nem érted a kannás bor lényegét, ha azt hiszed hogy a minősége bárkit is érdekel.
2017. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez sokat nem segítene az alkoholizmus elleni kűzdelemben. Nem azért lesz valaki alkesz, mert az olcsóbb piából többet tud venni, ezért elkezd keményen inni. Ha valaki többet akar inni a kelleténél, azt nem a pia ára fogja megállítani. Viszont ha a boltokból kiszorulna a lafiesta meg a GYőri Likőrgyár termékei, azok a piások, akiknek az ár húsbavágó kérdés, elkezdenének csempészárut vásárolni.
2017. okt. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1 Nálatok lehet így van, de pl. a nagyvárosokra ez nem igaz...


#2 Nem is az a lényeg, hogy őket érdekelje a minőség...


#3 A LA Fiesta és hasonlók még nem is olyan vészesek, de van sok ezeknél is gyengébb minőségű termék.

Ha azok részben kiszorulnak már jól jár mindenki.

Nem arra kell gondolni, hogy csak prémium márkák maradjanak, de legyen egy szint ami alatta ne lehessen kereskedelemben forgalmazni alkoholt...

2017. okt. 10. 15:06
 5/13 anonim ***** válasza:

"Nálatok lehet így van, de pl. a nagyvárosokra ez nem igaz..."


Budapesti vagyok. Itt is szinte mindenkinek van vidéki rokona, aki tud intézni "torokolajat", de ha nincs, akkor van a piacon ismerős kofa, aki szintén tud gondoskodni az éltető nedűről, a pult alá sok minden befér.


Pl. nekünk van egy "szalámis emberünk", vele olyan negyedévente lopva találkozunk egy külvárosi benzinkúton, napszemüveg, ballonkabát, "ide a lóvét" - "előbb az árut", az hoz sonkát, szalonnát, hurkát, savanyúságot, pálinkát a magyar adó és járulékrendszer teljes zárójelbe tétele mellett.

2017. okt. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5 Ez a te dolgod, nekem pl. egy rokonom, ismerősöm sincs aki ezt csinálná, nem is ez a lényeg, hanem a kereskedelmi forgalmazás...
2017. okt. 10. 15:24
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem támogatnám. Az állam feladata a minőségben addig terjed, amíg valami súlyosan közveszélyes. Pl. metiles valami, azt nyilván államilag kell tiltani. De ha valami csak simán rossz, az már a vásárló döntése.
2017. okt. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 Nem értek egyet, bizonyos minőségi korlátok kellenek (és vannak is), amely legalább egy alsó szintet adnak.
2017. okt. 10. 15:27
 9/13 anonim ***** válasza:
Volt már ilye4n, de csak annyit ért, hogy megnőtt a bögrecsárdák forgalma. De képtelenség is lenne ellenőrizni a úz ilyen szeszeket.
2017. okt. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%
Én támogatnám. De azt is, hogy ne lehessen ilyen könnyen hozzájutni. Ha a cigaretta repült a boltokból, akkor menjen a pia is. Nemzeti Italboltot mindenhova!
2017. okt. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!