Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy emeljék...

Támogatnátok, hogy emeljék meg a szeszesitalokra vonatkozó minőségi előírásokat?

Figyelt kérdés

Leginkább abból a célból, hogy a pocsék minőségű kannás borok, és olcsó tömény italok (tipikusan pl. a tüske féleségek) eltűnjenek a piacról. (Vagy minőségibb terméket állítsanak elő.)


Valamilyen szinten szerintem hasznos lehetne az alkoholizmus elleni küzdelemben.



2017. okt. 10. 14:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ez olyan mintha, azt akarnád, hogy tűnjenek el a piacról az olcsó kocsik és helyettük legyenek porschék meg társai...ha a minőséget emelik akkor drágább az előállítás és az árat is emelik..persze van akinek csak az olcsóra telik, így drágát nem venne. Ezért érdeke minden cégnek olcsó silány minőségű holmit és drágább jobb minőségűt is gyártania a termékéből, hogy jobban lefedje a piacot. Ez mindenben így van..A cigit is drágították de a dohányosok inkább a gyereküknek nem csomagolnak tízórait, hogy meg legyen a cigire való (persze ez elég drasztikus eset de előfordulhat) a piások is megvennék drágán inkább lemondanának másról. semmit se oldana meg a javaslatod
2017. okt. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Természetesen támogatnám
2017. okt. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Phoney ***** válasza:

Az elv jól hanzgik, csak a gyakorlatban több okból sem működik.


1. Ha nálunk nem szabad valamit gyártani, akkor majd importálnak olyat, és azzal csak mi járunk rosszul. EU-tagként ugyanis nem tilhatjuk ki más tagállamok [EU-s szabályoknak megfelelő] árucikkeit, ahogyan ők sem a mieinket. Ennek a gyakorlatnak még Svájc is aláveti magát, pedig nem tagállam.


2. A „tüskéket” nem nagyon lehet szabályokkal megfogni vagy jobbá tenni. Ezek korrekt tisztaságú, étkezési finomszeszből készülnek, abba nem lehet belekötni. A mesterséges aromákba sem igazán, mert adagonként elég kevés van bennük és gyakran természetazonosak (ellentétben pl. a gyerekek által is fogyasztott üdítőkkel...). Radásul nem is mindegyikben van mesterséges aroma. Ezekkel bizony nem a minőségük (tisztaságuk) az igazi probléma, hanem az, hogy olcsóak.


3. A töményszesz árát viszont nem lehet ész nélkül emelni, mert az áremelés egy bizonyos pontig népszerűsíti a sört-bort, aztán egyre inkább csak a feketefőzést. Bocs, de a fővárosban is csak az nem tud házipálinkát venni, aki nem akar. 2 éve egyébként NETA címén elég bátrat emeltek a szesz adóján, 1 liter 40 fokos tömény hirtelen 900 Ft-tal lett drágább (plusz a jövedékiadó-emelés, az nem tudom, mennyi volt).


4. A borkészítést általában azért nem szabályozzák túl minőségi szempontból, mert többszáz éves történelmi tapasztalat, hogy minél több alkoholista iszik töményet bor helyett, össznépi szinten annál súlyosabbak az alkoholizmus következményei. (Most nem részletezném, hogy miért.) Szóval az alkoholizmus elleni küzdelem egyik régi alapelve, hogy az olcsó bor legyen csábítóan olcsó a töményhez képest. A legrosszabb flakonos borok mondjuk külföldiek, itt megint belép az 1. pont problémája.

2017. okt. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!