Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó vagy rossz hatásai lennének...

Jó vagy rossz hatásai lennének egy EU-ból való kilépésnek?

Figyelt kérdés
Oroszország lehetne egy alternatíva erre az esetre? De ugye a Szovjetunió már megszűnt, így az oroszokra csak korlátozottan számíthatnánk e téren vagy nem?

2017. okt. 14. 20:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Képzelj egy biztos jövedelem amely nagyon is biztos anyagiságot nyújt. Sokmindenre telik belőle ami önerődből valószínűleg már probléma lenne. De nem tökéletes. Ahelyett, hogy a fejlődésén dolgoznál kilépsz. És megharmadolod a lehetőségeidet. Szerinted milyen értelmes pozitív hatása lenne, ami relativizálja is ezt?
2017. okt. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Szent István törekvéseivel pont ellentétes lépés lenne.
2017. okt. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
26%

Államcsőd lenne, annyira függünk a Németektől és a többi EU-s szomszédunktól is. De ha nem is rövidtávon komolyan megszívnánk, hosszabb távon lehetnénk az EU nélkül is sikeresek de csak kb. olyan modellben, mint most a Norvégok, akkor meg mi értelme az egésznek, hogy kilépjünk ha utána csak velük akarunk kereskedni.

Oroszország nem alternatíva, a gazdasága kb. akkora mint Olaszországé aki csak egy barib.szó állam az EU-ból, közelébe nincs a Franciáknak, Németeknek.

2017. okt. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon jo lenne, europa kozepen egy kis orszag amit kb 10 terrorista iranyit. (orban es a bandaja)
2017. okt. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem véletlen, hogy Oroszország nem tudta katonai hatalom nélkül megtartani a szövetségi rendszerét. Egy erős gazdasági szövetséghez ugyanis ERŐS GAZDASÁG kell. Oroszország GDP-je kevesebb mint tizede az EU-nak. Szóval Oroszország nem alternatívája az EU-nak.


Magyarország messze-messze-messze legfontosabb kereskedelmi partnere az EU, azon belül is Németország. Ezt Oroszország nem tudja helyettesíteni, mert egész egyszerűen nincs meg hozzá a gazdaságuk. Ha pedig kilépünk az EU-ból, az vámokat jelent, amiket nincs pénzünk megfizetni. A kereskedelmünk összeomlik. A saját gazdaságunk pedig nincs felkészülve az önfenntartásra. Ez a bizonytalanság, az újabb adók, stb. azt okoznák, hogy rengeteg multi vonulna ki. És Magyarországon nincs egy jó tőkés réteg, akik helyettesíteni tudnák őket. Az emberek tömegesen indulnának kivándorolni, de még így is 20% fölött lenne a munkanélküliség. Az állam meg próbálná enyhíteni a helyzetet, de nem bírná, és nem kapnánk ilyen bizonytalan helyzetben jó hiteleket.


Szóval a "rossz" nem túl jó kifejezés. Katasztrofális hatásai lennének a kilépésnek. A gazdaságunk teljesen összeomlana. Évtizedeket esnénk vissza egy hónap alatt.

2017. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy a korábbiak leírták, államcsőd és gazdasági összeomlás.


Jelenleg egyébként a magyar a 6. legnyitottabb gazdaság a világon.


A kereskedelemről itt érhetőek el adatok.

[link]


Az EU-val folyik a kereskedelmünk 85%-a. Oroszországgal viszont csak 3%. Az EU-nak nincs alternatívája számunkra.

2017. okt. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
3%
2004 előtt sem volt itt csőd ha jól emlékszem. Egyébként az eu alternatívája nem oroszország, hanem az önállóság, de nyílván a kérdező a talpnyaláson kívül semmi mást nem tud elképzelni.
2017. okt. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szemlélteten egy életből vett példával:

Dolgozol egy adott munkahelyen, keresel x ezer forintot. A munkáltató elvárja, hogy a fizetésedből fizess ki egy továbbképzési kurzust, cserébe ha meg lesz a papírod, megemeli a béred. Te erre azt mondod hogy nem, inkább felmondasz és elmész egy olyan helyre, ahol alacsonyabb a fizetés, magasabbak magadnak kell fizetni mindent ezáltal magasabbak a kiadások, de nincs kötelező kurzus ( se magasabb fizetés ). Melyikkel járnál jobban? Biztos hogy az elsőt mondod.


Na mármost az első volt az EU. Az EU támogatásokat nyújt, de elvárja hogy ebből a pénzből te fejlessz. A fejlesztéseknek hála jobban fog teljesíteni az ország, növekszik a gazdaság, ezáltal még több pénzt tud befektetni az állam ( önerőből is ) és még nagyobb ütemben fejlődik a gazdaság. Mi is jól járunk és az EU is, hisz egy erősebb, fejlettebb gazdaságnak több haszna van.

Ezzel szemben ha kilépünk, az oroszok lesznek a kereskedelmi partnereink. Csakhogy az oroszok töredékét vennék meg annak amit jelenleg az EU-ba exportálunk, hisz nincs rá szükségük és gazdaságuk se elég erős. Ha ez nem lenne elég, elveszítjük az EU-s támogatásokat ( amivel a legóvatosabb becslések szerint is a GDP növekedés felét értük el ) és a kereskedelmi partnereinket, továbbá vámot kellene fizetni.

2017. okt. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 árokpart ***** válasza:
2%
Butaság, hogy államcsőd lenne. 2004 előtt sem volt semmi gondunk az EU nélkül, sőt a 2000-es évek elején jobban éltünk mint most. A multik szintén itt voltak az EU előtt is.
2017. okt. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

"2004 előtt sem volt itt csőd ha jól emlékszem. Egyébként az eu alternatívája nem oroszország, hanem az önállóság, de nyílván a kérdező a talpnyaláson kívül semmi mást nem tud elképzelni."


Egyetlen ország sem lehet gazdaságilag önnálló. Még Észak Korea sem az.


"Butaság, hogy államcsőd lenne. 2004 előtt sem volt semmi gondunk az EU nélkül, sőt a 2000-es évek elején jobban éltünk mint most. A multik szintén itt voltak az EU előtt is."


A multik az agyonszidott Bokros csomag után jöttek, és a 2000-es évek elején pörögtek fel a beruházások amikor már társult EU tagok voltunk, és már zajlott a belépési folyamat.

Egyébként meg senkit nem érdekel, hogy mi volt 2004 előtt, mivel azóta jelentős változások zajlottak a magyar külkereskedelemben és gazdaságban. Így a gazdaságunk mára teljesen integrálódott az Európai Unió-ba.

Ha kíváncsi vagy arra milyen az EU nélkül akkor látogasd meg Szerbiát vagy Ukrajnát, esetleg emlékezz vissza a 90-es évek közepére. Nem túl kellemes.

2017. okt. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!