Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem hirdetnek rendkívüli...

Miért nem hirdetnek rendkívüli állapotot Magyarországon a túlképzettségi válság miatt?

Figyelt kérdés

Egész egyszerűen hatalmas a munkaerőhiány és hatalmas a munkanélküliség is párhuzamosan. Ennek pedig egy oka van: a túlképzettség. Manapság már minden fiatal egyetemre jár és diplomát szerez. Tényleg mindenki, még olyan munkásemberek gyerekei is akik 8 általánost végeztek és fizikai munkából éltek világ életükben, a gyerekeik már azoknak is egyetemen tanulnak valami közgazdaságtant, vagy hasonlót.

Nekem például a szomszédom kisfőnök egy ilyen gyorsétterem láncolatnál, és ő veszi fel az embereket. Mást sem hallok tőle, akármikor beszélek vele, hogy munkaerőhiány, munkaerőhiány, mekkora munkaerőhiány van. De egyszer azt mondta, hogy jelentkeznek sokan, de mind túlképzettek. Tehát mindnek diplomája van, és jelentkezik kisegítőnek egy gyorskajáldába, de így meg nem tudják felvenni mert több pénzt meg ezért nem tudnak fizetni neki.


Miért nem hirdet rendkívüli állapotokat a kormány, és magyarázza el a fiataloknak, hogy ebben az országban nem diplomával fog boldogulni, hanem munkával?

Egész egyszerűen mindenki el van szállva magától, és azt hiszi nem kell dolgoznia azért, hogy megéljen, elég koptatni az iskolapadot és majd csodák fognak történni vele. Nem! Ebben az országban nem! Ebben az országban nincs erre lehetőség, itt dolgozni kell a pénzért, nem irodában ücsörögni. Ez nem az Egyesült Államok és még csak nem is Svédország meg ahhoz hasonlók.


2017. okt. 15. 13:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Istenem....
2017. okt. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Balázska :D
2017. okt. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom örülnél neki, ha újra vas és acél országa lennénk. Mindenhol szakmunkások és napszámosok lennének, akik csak a pártnak élnek. Szeretnéd, mi?
2017. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
10%
Akkoriban még jólét volt. Csak a hülye ember nem szeretné.
2017. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 árokpart ***** válasza:
86%
Ez milyen anyag lehet vajon amit a kérdező szed?
2017. okt. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Megy a hiszti a munkaerőhiány miatt, de közben a cégek továbbra is kizárólag 10+ év tapasztalattal rendelkező embereket hajlandók felvenni, és kizárólag munkaerőközvetítőn keresztül. Talán nekik kéne változtatni, nem a sajtót telesírni.
2017. okt. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
A szomszédod kisfőnök a mekiben. Nem haragszik azért, mert te a bécsi mekiben szeretnél dolgozni, ezért utálod a pesti mekiseket, kedves Balázska?
2017. okt. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ki a tököm az a Balázska?
2017. okt. 15. 15:08
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
Egyszer már én is voltam itt Balázska. Csak tudnám ki az.
2017. okt. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Kisfőnök történetén már szinte megkönnyeztem. Vérzik a szívem, hogy csak olyat talál, akinek csupán kicsivel kellene többet fizetni....


Amúgy megsúgom, már majd egymillióan mentek külföldre. Lehet csak én képzelem bele, de ennek valami oka kell legyen.

2017. okt. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!