Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért húzódik el az Iszlám...

Azért húzódik el az Iszlám Állam elleni harc, hogy több migráns jöjjön Európába?

Figyelt kérdés
Nem vagyok iszlamofób,sem rasszista,de azért az gyanús,hogy ennyire sokáig tart ez a háború,mikor fél év alatt ki lehetne csinálni az egész bandát,de senki nem hajlandó szárazföldi egységeket bevetni,mert félnek a veszteségektől,közben meg több ezer katonai menekült és migráns jön,a 40%ukat pedig be sem kéne fogadni,mert nem is a háborús övezetből érkezett.

2017. ápr. 22. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Ugye erre azt a választ várod, hogy Soros György?
2017. ápr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Oké, küldjük oda a Magyar Honvédséget! Tetszene? Nem? Nekem sem.

Na, ezért nem küldenek szárazföldi csapatokat...

2017. ápr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Ugye erre azt a választ várod, hogy Soros György?"


Kérdésre nem lehet kérdéssel válaszolni.



"Oké, küldjük oda a Magyar Honvédséget! Tetszene? Nem? Nekem sem.

Na, ezért nem küldenek szárazföldi csapatokat..."


És te azt honnan tudod,hogy nekem nem tetszene? Pont ezzel a mentalitással van a probléma.

Vagy úgy. Szerinted az jobb,hogy migránsokkal együtt ellenőrizetlen terroristák is jönnek és civileket ölnek?

Egyetértek. Sokkal jobb,ha több száz civil meghal. Eddig Magyarországon nem volt merénylet,de ki tudja... anno mi védtük meg a keresztény Európát a muszlim hódítástól,lehet,hogy már kiszemeltek maguknak.

2017. ápr. 22. 16:35
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Magyarországot leszarják a terroristák.
2017. ápr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Ez inkább alaptalan összeesküvéselmélet, nem hiszem, hogy az USA, Szaúd-Arábia, Törökország, Oroszország közel-keleti politikájának célja a migráció erősítése, Európa meggyengítése.


Azért nincs nagy erőfeszítés az ISIS legyőzésre, háborús részvétel fokozására, mert a vezetők félnek a politikai következményektől. A háborúzás drága, veszteségekkel jár, kockázatos, a közvélemény támogatása, a politikai következmény bizonytalan.

Katonailag sem olyan egyszerű. Reguláris csatákban ugyan néhány hét, pár hónap alatt át lehetne venni az Iszlám Állam területe feletti uralmat, de a stabilizáció nagyon nehéz feladat. Elhúzódó irreguláris hadviselésre válthat az ISIS. Lásd például Afganisztánban az USA hadserege és az Északi Szövetség 2001-ben pár hét alatt elfoglalta Afganisztánt véget vetve a Talibán uralomnak, de a tálibokat nem sikerült 10 év alatt sem legyőzni, végig komoly ellenállást tanúsítottak. Az amerikai kivonulás óta ismét nagyon erősödnek a tálibok, már az ország közel negyedét ismét uralmuk alá vonták.

2017. ápr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem, szerintem azért húzódik el, mert egy "terrorállam" ellen, nem olyan egyszerű reguláris csapatokkal harcolni.
2017. ápr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

# 3/6 Időpont ma 16:35


Milyen mentalitással? Azt most nyilvánvalóan félretettem hogy nem értesz a hadászathoz. A honvédségnek a haza védelme lenne az elsődleges szempont. Nem tudod az iszlám állam terülétén megvédeni Magyarországot...

2017. ápr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!