Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a mai...

Miért van az, hogy a mai világban már az ember alig ismer valakit? Mi lehet ennek az oka a politika?

Figyelt kérdés
Főleg a falvakra célzok mikor régen mindenki ismert mindenkit ,de ma már nem jellemző ez. Én falusiként így látom.

2017. okt. 15. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy politikai okai lennének. Illetve én pont azt tapasztalom, hogy falun még mindig messze jobb ilyen téren a helyzet mint mondjuk egy nagyvárosban.


Teljesen más értékrend szerint élünk ma, mint 50-100 éve. Más dolgok fontosak, mindenki az egyéni önmegvalósítást hajszolja és közben tesz a közösségre és annak az érdekeire.

2017. okt. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 1.

Ez már a falvakban is megváltozott, a fiatalabb generáció 35-től lefele már olyan, mint egy városlakó.

2017. okt. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy értékrend kérdése. Régen nálunk pl a fél falu a tsz-ben dolgozott. Vagy a tsz- egypár üzemébe. Többi ejárt gyárakba ide oda. Persze hogy mindenki mindekit ismert ráadásul nappalos műszakban ment a meló helyben. Most nálunk legtöbben több műszakba éjjel nappal ingázik. Én is . Örülök ha ki tudom pihenni magam . Nem csoda ha azt se tudom ki kivel van és mi történik a faluban. Ha esik a hó azt is sokszor csak a facebookról fudom meg.
2017. okt. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Felém is a tsz meg a közmunka ad munkát ! Ismerős a helyzeted
2017. okt. 15. 17:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egymástól való elidegenedés az oka inkább, politikai oka nincs. Régen nem volt internet, azon belül faszbuk és hasonlók, így jobban összejártak az emberek is.
2017. okt. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!