Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Soros miért akarná megszüntetn...

Soros miért akarná megszüntetni a keresztény Európát?

Figyelt kérdés
2017. okt. 15. 19:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
17%

#10 "Honnan tudható, hogy Soros a frankfurti iskola irányzatának követője?"


Onnan, hogy a Nyílt Társadalom nevű alapítványánsk neve és koncepciója egy könyv címéből lett véve : Carl Popper: A nyílt társadalom és ellenségei.

Karl Popper pedig a Frankfurti Iskola képviselője volt.


Popper alapvetően marxista volt, Marxot érintő kritikája nem az alapoknak szólt, hanem a részleteknek.

Popper soha, sehol nem kritizálta a sztálini Szovjetúnió módszereit.


Tehát kicsit leegyszerűsítve, Soros a Frankfurti Iskola képviselője, Carl Popper könyvét igyekszik átültetni a gyakorlatba.


Tehát nem csak úgy lett ráaggatva ez a jelző, amit sokan kultúrális marxizmusként is ismernek.

2017. okt. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Salamon Bálint ***** válasza:
Mikor Popper megírta a könyvét, már rég nem volt Marxista, 1919-ben kiábrándult belőle.
2017. okt. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
26%

Bizonyos körökben nem volt ajánlatos nyíltan felvállani a marxizmust.

És Popper elsősorban módszerekben vitázott Marxxal és nem az alapokban.


De ha megnézed a könyvét, akkor bizony felfedezhető benne a marxizmus és a társadalmak megváltoztatásának igénye.


Ráadásul ha magát a marxizmust is beleilleszted egy, az Illuminátusoktól a jakobinizmuson és kommunizmuson át a liberalizmusig és a globalizmusig terjedő folyamatba, végig megtalálod egy mesterségesen kialakítandó "új világrend" eszméjét, amihez minden kor hozzátette a saját kultúrális-tudományos tapasztalatát, amelyek inkább kiegészítették egymást mint szemben álltak egymással.

2017. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Keresztény Európa? Mit szívtál?


Európa túlnyomó része ateista, igen ismerem a statisztikákat, azt ugye tudod hogy pl én is katolikus vagyok az állam szemében?


Népszámlálás, kérdezi vallása? mondom ateista

Mindegy már behúztam hogy katolikus

(még amikor védtelen gyermek voltam evangélikus keretek közt megkereszteltek )


Ez olyan mint a Magyar jólét megszüntetése, ami nincs azt nem lehet megszüntetni. Ha szerinted mégis akkor fojts meg kérlek egy gránit tömböt, köszi

2017. okt. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, javaslom, hogy a Világpanoráma c. műsort nézd vissza (Echo tv) és megtudod.
2017. okt. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!