Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Migráns téma. Mi az ami belefér?

Migráns téma. Mi az ami belefér?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy kinek mi férne bele, ha menekültekről van szó. Lehetőleg politikamentesen, a saját véleményedre vagyok kíváncsi. Szóval melyik állítás áll hozzád a legközelebb?


A) Semmilyen nem magyar állampolgár ne jöjjön Magyarországra

B) Semmilyen nem EU-s állampolgár ne jöjjön Magyarországra

C) A világ háborús övezeteiből jöhetnek árva gyerekek Magyarországra

D) A világ háborús övezeteiből jöhetnek ellenőrzött családok Magyarországra (tudva, hogy az ellenőrzés sosem 100%-ig biztos)

E) A világ háborús övezeteiből jöhetnek ellenőrzött családok és képzett szakemberek Magyarországra (tudva, hogy az ellenőrzés sosem 100%-ig biztos)

F) A világ háborús övezeteiből jöhet ellenőrizve bárki Magyarországra (tudva, hogy az ellenőrzés sosem 100%-ig biztos)

G) A világ bármely részéről jöhet ellenőrizve bárki Magyarországra (tudva, hogy az ellenőrzés sosem 100%-ig biztos)

H) A világ bármely részéről jöhet bárki Magyarországra



(A vélemény szubjektív, ezért minden válaszolónak megy a pacsi).


2017. okt. 16. 14:52
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Ja, ha valakit érdekel, nekem a C-ig mindenképp belefér, ha az ellenőrzés viszonylag alapos tud lenni, akkor TALÁN még az E-ig is.

És én liberálisnak tartom magam :)

2017. okt. 16. 14:54
 2/23 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem ezek D-től lefele akkor ha határozott idejű a menekült státuszuk. Azaz ha megszűnik a háború haza kell mennie.


Viszont én azt vallom hogy ott helyben, vagy a következő békés országban kell őket ellátni. Nincs civilizációs és kultúrális különbség. Nem terhelik az Eu-s ellátó rendszereket.

2017. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Most akkor miről is szól a kérdés, ha már a "bárki" szót használod?

Menekültek esetében pontosan meg van határozva a menekültstátusz (oltalmazott, menedékes...) adásának módja. Akár csak migráns esetében a tartózkodási engedély, ha épp munkát akar vállalni vagy más okból maradni.

2017. okt. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
E
2017. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
54%

B


és nem azért, mert náci vagyok, hanem mert nem tartom életszerűnek, hogy valaki Afganisztánból elindul (ami valóban háborús övezet) és Magyarország előtt nem talál biztonságos országot, ahol beadhat menedékkérelmet.


Szerintem Európai országként nekünk elsősorban Európa polgáraiért kell felelősséget viselnünk, nem vehetjük nyakunkba az egész világ üldözöttjeinek baját, mert abba előbb utóbb - mind gazdaságilag, mind kulturálisan - belerokkanunk.

2017. okt. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
G, de nagyon limitálnám a létszámot, és programokhoz is kötném (például munka/állás megpályázása).
2017. okt. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem kellene kategorizálni, hanem egyedileg eldönteni.


Olyanok, hogy háborús övezetekből jövők...


Az EU háborúban áll, vagy legalábbis beavatkozik jó néhány helyen.

Innen lehet számítani ellenségekre is, nem csak menekültekre.


Szerintem akit a vizsgálat alkalmasnak talál, az jöhet, amíg számuk el nem ér egy meghatározot szintet, ami nem veszélyezteti az etnikai-kultúrális egyensúlyt.


A másik probléma, hogy ha nyilvánosságra kerül egy általános befogadási hajlandóság, akkor az mágneslént hat, a világon mindenütt, ahol az élet kevésbé kényelmes mint itt...


A harmadik gond pedig erkölcsileg kellene felmérni, hogy milyen hatással van a kibocsátó országokra, ha a fiatal, energikus és vállalkozó szellemű férfiak elhagyják, és hátramaradnak a gyengébbek, betegek, öregek és a nők...

Szóval... ha nem is "agy"-szivattyú, inkább kézszivattyú.


Össze kellene hasonlítani, hogy egy migráns tömeg integrálására fordított összeg mennyivel lenne hatélonyabban felhasználható a kibocsájtó országban....

2017. okt. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Az E elvileg beleférne, de ez inkább csak elméleti jellegű válasz,. mert Afrikából és az arab világból a szakképzett emberek zöme már legkésőbb az arab tavasz után, amikor az nem látszott lenyugodni, Európába jött. Akik 2015-ben és azután érkeztek, az európai munkaerőpiacon 99%-ban használhatatlanok.

Úgyhogy inkább D azzal a kikötéssel, hogy 5 éven belül hazaköltöznek.

2017. okt. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
62%

Már az elsőnél kérdésem van. Mert a felvidéki magyar -nemzetiségű-, az nem magyar állampolgár, de szerintem erkölcsi joga van Mo-hoz, és nem migránsként. Hiába nem magyar állampolgár esetleg a jelen papírjai alapján.


Bajom van már az EU-s állampolgárok -finnek, németek, hollandok, stb- Mo-ra településével is. Sőt pl. az Ipoly mentére településével is. Ők is védhetnék a saját eredeti életterüket. Talán még gyarmatosításnak is lehet látni az áttelepülésüket, mert a nyugdíjas után ugyanúgy áttelepülnek a gyerekeik, mint a muzulmánok után a pereputtyuk. Borul az egyensúly, és ők is csak megélhetési migránsok, mert az eredeti ok a Mo-ra költözésre, hogy a nyugati nyugdíjukból luxusszinten élhetnek MO-on.

Igaz, hogy világosan látszik egy-egy falun, hogy nyugatról betelepültek is lakják, de ők sem akarnak pl. magyarul tanulni, magyar szokásokhoz alkalmazkodni. Sőt. Ott van pl. az ember, aki még az USA nemzeti ünnepeket is inkább MO-ra telepíti. Hát kell ez? Csak mert hozta a pénzt magával?


A háborús övezetekből "jövő" árva gyerekeknek sem jó, ha Mo-ra áttelepítjük őket. Nem vehetjük el még a gyökereiket is. Inkább fizessünk a saját kulturközegükben embereknek, családoknak, hogy ott neveljék őket. Még tovább is ér ugyanaz a pénz, több gyerekre jut ugyanannyiból.


Különben meg tényleg, mindenki maradjon ott, ahova a sors vetette. Még a magyarok is. Már aki nem csak állampolgár MO-on.

2017. okt. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ment mindenkinek a pacsi, szuper, hogy mindenki kulturált formában mondta el eddig a véleményét :)
2017. okt. 16. 16:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!