Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet e egy fogalmat újraértel...

Lehet e egy fogalmat újraértelmezni az Országgyűlésnek, úgy hogy az törvényi erőre kerüljön?

Figyelt kérdés
Például van a sportról egy határozat,és akkor úgy döntenek,hogy nem tudom én,a síelést is(lehet nem a legjobb példa),a sport közé sorolják.És ha igen,akkor mi alapján teheti meg?

2017. okt. 16. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
A síelés is sport. Sőt, a sakk is.
2017. okt. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele,nem a példán kell elgondolkozni :DD
2017. okt. 16. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Az Országgyűlés nem foglalkozik ilyesmikkel.
2017. okt. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az mta feladata a magyar nyelvhelyesseg
2017. okt. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mivel az egyes törvényeknek része a törvényben szereplő fogalmak meghatározása, ezért ezek újradefiniálása törvénymódosítással történik, azaz országgyűlési hatáskör, úgyhogy az törvényi erőre emelkedik. Ha egy fogalmat kormányrendelet határoz meg, annak az újradefiniálása nyilván szintén kormányrendeleti hatáskör. Ezeknek visszamenőleges hatálya általában nincs, kivéve nagyon súlyos esetekben, pl. háborús bűnök.

Bár én nem jogász vagyok, úgyhogy lesz, aki ezt szabatosabban leírja. Milyen fogalomra gondoltál konkrétan?

2017. okt. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

De ezek a definíciók a törvények kontextusában igazak. Szóval mondjuk van egy törvény, hogy aki drog hatás alatt valamit csinál, azzal ez meg az van. És akkor van egy lista, hogy mik a drogok. De ettől még létezhet 26 másik csoportosítás és definíció a drogokra, és egyik se lesz rosszabb. Az a definíció nem törvény, hanem egy magyarázat az adott törvényhez.

2017. okt. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet. Bármit lehet. Elhatározás és képesség kérdése. Ha én úgy döntök, hogy holnaptól a nappalt éjszakának hívom, akkor az úgy van. Ha mégse eszerint használják az emberek, akkor úgy látszik mégse volt rá képességem, hogy erre rávegyem az embereket. Az országgyűlés (már csak így kisbetűvel) azonban számos esetben tette már meg, hogy fogalmat újra értelmezett, nemcsak törvénybe, de alkotmányba is iktatta. Ezért is lett abból alaptörvény. A tartalma nem felel meg az alkotmány kritériumának. Ha ennek csak magyar vonzata lenne, akkor alkotmány maradt volna, mert a magyar emberek véleménye felülírható. Azonban a külföldé nem, ezért ott nevet kellett változtatni.

De ilyen lényegtelen kérdésben, hogy milyen cselekmény sport, bármi megtehető. Miért ne lehetne holnaptól a krumplipucolás sport. Végtére az is erőkifejtést igényel. Ha sok a krumpli.

2017. okt. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!