Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én látom irreálisnak a...

Csak én látom irreálisnak a vidékiek panaszkodását, azért mert a fővárosban egy kicsit magasabbak a bérek?

Figyelt kérdés

Már teljesen unom azt, hogy tipikusan mindig ezzel jönnek vidéken a munkavállalók, hogy "bezzeg a Józsi barátom Budapesten már 170 ezret, sőt volt amikor 175 ezret is megkapott ugyanazért a munkáért, bezzeg minket itt rabszolgaként tartanak 150 ezerért, micsoda vérlázító ez már"

Igen, de azt a kérdést miért nem teszik fel maguknak, vajon a Józsi barátjuk milyen körülmények között él? Ja, hogy munkásszállóban, 3 szobatárssal, semmi magánélettel. Mert, hogy albérletet ennyi pénzből már nem tud bérelni, úgy hogy meg is tudjon mellette élni meg tömegközlekedni.

És te milyen körülmények között élsz? Ja, hogy emeletes, kertes házban, feleséggel meg mindennel?

Amikor ezt a kérdést teszem fel, akkor már egyből nem akarnak erről tudomást venni, mert nem fér bele a valóságképükbe. Csak azt szajkózzák, hogy bezzeg Budapesten több lenne a fizetésük.

Tényleg ennyire csőlátású a magyar munkaerő, vagy csak én látom annak?


2017. okt. 17. 12:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Nem hiszem, hogy mindenki ilyen szinten van.
2017. okt. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenhol alacsonyak a bérek és túl drágák az albérletek:D
2017. okt. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Nézd , egyáltalán nem irigykedek ,hogy Pesten mennyi a fizetés. Főleg hogy fele pl albérletre megy el. Vidéken is annak könnyebb aki örököl egy lakást vagy házat. Hitelből nem igazán lehet haladni. Ahogy a fővárosban sem . Ha belegondolunk 10 millió hitelre vissza kell fizetni majdnem a dupláját, Pesten ezért a pénzért egy lukat lehet kapni. Vidéken azért nem ilyen húzós az ingatlan ára. Száz szónak is egy a vége, kevés a fizetés ,és vidéken sem mindenki kap borítékban kiegészítést. Van akinek a nettó szakmunkás bért kell beosztani , váltásra sem nagyon van lehetőség.
2017. okt. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Vidéken, kis falvakban nem ritkák a karton házak sem, meg a munka lehetőség teljes hiánya, mindejki a közeli városokba jár. A mezőgazdaság, állat tartás totál tönkre lett téve az EU-s csatlakozás után, a nyugati cégek tömeges beengedése után, az uniós pénzt meg szinte kizárólag csak a fővárosra költik ahol jelenleg egy átlag nyugati szinvonal van. Borsod, Békés, Nógrád meg a többi meg ilyen afrikai, belső ázsiai szinten. Már a dualizmusba is igy volt, mindent BP kap a vidék meg le van tojva..
2017. okt. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem eleve a kérdést. Te összehasonlítottál egy budapesti szegény munkást és egy vidéki jobb helyzetben élőt.

Ez nem csőlátás?

2017. okt. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
2017. okt. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
#7 Hogy mi? A legszegényebb megyékben is ilyenek a bérek már. 150 ezer alatt sehol nem találsz már olyan embert aki dolgozik.
2017. okt. 17. 13:43
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

#9


Akkor te még nem jártál az ország valóban legszegényebb részein.

2017. okt. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
#10 Borsod-Abaúj-Zemplén megye nem a legszegényebbnek számít? Csak mert, hogy ott vagyok vállalkozó, de már itt sem találni senkit 150 ezer nettó alatt, de a legtöbben már 170 ezret kérnek inkább 8 általános végzettséggel is, betanított munkára.
2017. okt. 17. 13:50
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo mi a halalrol beszelsz?! Hatranyos helyzetu kozmunkasok szazezrei dolgoznak fillerekert nap mint nap...
2017. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!