Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én látom irreálisnak a...

Csak én látom irreálisnak a vidékiek panaszkodását, azért mert a fővárosban egy kicsit magasabbak a bérek?

Figyelt kérdés

Már teljesen unom azt, hogy tipikusan mindig ezzel jönnek vidéken a munkavállalók, hogy "bezzeg a Józsi barátom Budapesten már 170 ezret, sőt volt amikor 175 ezret is megkapott ugyanazért a munkáért, bezzeg minket itt rabszolgaként tartanak 150 ezerért, micsoda vérlázító ez már"

Igen, de azt a kérdést miért nem teszik fel maguknak, vajon a Józsi barátjuk milyen körülmények között él? Ja, hogy munkásszállóban, 3 szobatárssal, semmi magánélettel. Mert, hogy albérletet ennyi pénzből már nem tud bérelni, úgy hogy meg is tudjon mellette élni meg tömegközlekedni.

És te milyen körülmények között élsz? Ja, hogy emeletes, kertes házban, feleséggel meg mindennel?

Amikor ezt a kérdést teszem fel, akkor már egyből nem akarnak erről tudomást venni, mert nem fér bele a valóságképükbe. Csak azt szajkózzák, hogy bezzeg Budapesten több lenne a fizetésük.

Tényleg ennyire csőlátású a magyar munkaerő, vagy csak én látom annak?


2017. okt. 17. 12:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Kérdező


De igen irreális.

Miért?

Nos azért mert mindenkinek joga és lehetősége van elkölzözni oda ahol jobban fizető munkahelyek vannak. Továbbá az állam mindenkienk fizet 2 okj s képzést. Gyakorlatag minden képzettséget igénylő munkából hiány van, és lehet, hogy nem fognak nyugati fizetést adni, de egy szakembernek legyen az bármilyan szakma nettó 200-at simán megadnak. Csak ahhoz oda kell menni ahol munka van nem pedig baz megye mélyén várni hogy majd a munkahepy telepedjen oda.

Továbbá rengetegen egyszerűen lusták dolgozni, jó nekik a közmunka is. Ez olyan szinten igaz, hogy a munkaerő kölcsönző cégek már alig találnak fizikai munkást pl rakodó.

2017. okt. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy valaki be fogja hozni a képbe a külföldi béreket. Ki lehet menni külföldre, de ott egy lenézett valaki leszel, egy vendégmunkás, a társadalom zabigyereke. Ha neked megéri ennyi pénzért, akkor mehetsz isten hírével.
2017. okt. 17. 17:02
 23/25 anonim ***** válasza:
Itthon is az lesz, nyugi!
2017. okt. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

" Ki lehet menni külföldre, de ott egy lenézett valaki leszel, egy vendégmunkás, a társadalom zabigyereke. "


Ez a baj a társadalmunk nagy részével.Mindenki a másikkal foglalkozik.Vagy mit gondolnak rólam a többiek.

Telibesz-rom a társadalom mit gondol,a lényeg hogyan élek.

Persze,akinek az fontosabb,hogy itthon elismert rabszolga lehet az ne panaszkodjon!

2017. okt. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"Ki lehet menni külföldre, de ott egy lenézett valaki leszel, egy vendégmunkás, a társadalom zabigyereke."


Miért van az, hogy én dolgoztam külföldön, nővérem kint él és dolgozik külföldön a barátjával, édesapám éveket dolgozott külföldön még a 90-es években, nagynéném a három gyerekkel kiköltözött a férjéhez külföldre, aki akkor már több, mint 10 éve élt és dolgozott kint, barátokat, ismerősöket már nem is sorolnám fel és mégis senkitől nem hallottam azt, hogy lenéznének.


"És te milyen körülmények között élsz? Ja, hogy emeletes, kertes házban, feleséggel meg mindennel? "

Megnézném, hogyan hozod össze 150 ezres fizetésből. Egy 20 milliós házért 11,1 évig kell dolgoznod és eltenned a fizetést, hogy összejöjjön.


"Az én vállalkozásomnál meg nettó 225 ezret kap, nem találnék helyette mást, és még így is elégedetlenkedik. A Bosch jól csinálhat valamit, hogy ennyiért is talál munkaerőt."


Azért az sem elhanyagolható, hogy mennyi a béren kívüli juttatás. Az a kérdés, hogy te mit nyújtasz?

2017. okt. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!