Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A határon túli szavazatokat...

A határon túli szavazatokat egyenrangúvá teheti Orbán a mi szavazatainkkal a közeljövőben?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy olyan esetre tartja talonban őket, ha mondjuk az ellenzék összefog és nincs más esélye kormányon maradni? Egy tollvonásba kerül a választási törvényt továbbmódosítani. Milliárdok röpködnek kifelé naponta a magyar adófizetők pénzéből. Ez csak akkor éri meg, ha ilyen esetleges helyzetre készítik előfelé a terepet.
2017. okt. 18. 12:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Ez most megint uszítás a határon túliak ellen?
2017. okt. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem, mert a határon túliak sem akarnak Orbánra szavazni. Itt élek a felvidéken és mondjuk nem sok embernek van magyar állampolgársága, mert akkor elvennék a szlovákot, de bűnözőnek tartják őt.
2017. okt. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A baloldal 25 évig küzdött az ellen, hogy azokon a magyarokon akiken átlépett az országhatár ne számítsanak ugyan olyan magyarnak, mint aki itt született (vagy átlépte az országhatárt).

A kettős állampolgárságot egyébként összpárti összefogással fogadta el a parlament (388 igen 2 nem 1 tartózkodik), nem tudom mit akar a baloldal ezzel a lejárt hányinger lemezzel már megint.

Aztán most megy a nagy csodálkozás, hogy miért van az, hogy gyakorlatilag fideszesebbek a határon túliak, mint az itteniek. Hát vajon miért...


Most, hogy magyar állampolgárok most is annyit ér a szavazatuk mint a tiéd. Egyéni képviselőt nem választhatnak, mert nincs lakcímük, de listára adhatnak le szavazatokat.

2017. okt. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem igaz, hogy ugyanúgy számít a szavazatuk, most csak így számít bele a nagy egészbe:

[link]


De ha ugyanazt a lehetőséget kapnák mint mi akkor a Fidesz jövőben reményei szerint közelítenék a +egymillió szavazót:

[link]


Szerintem csak egyszerűen logikus gondolat eshetőségként számba venni, hogy ez a nagy hűhó sok pénzből bizony nem a mostani állapot miatt van. A gondolkodás meg mitől uszítás? A legnagyobb támogatója vagyok a határon túliak magyar állampolgárságának. Szavazati jog nélkül.

2017. okt. 18. 13:21
 5/17 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező! Ne adj nekik ötletet!



"A baloldal 25 évig küzdött az ellen, hogy azokon a magyarokon akiken átlépett az országhatár ne számítsanak ugyan olyan magyarnak, mint aki itt született (vagy átlépte az országhatárt).

A kettős állampolgárságot egyébként összpárti összefogással fogadta el a parlament (388 igen 2 nem 1 tartózkodik), nem tudom mit akar a baloldal ezzel a lejárt hányinger lemezzel már megint.

Aztán most megy a nagy csodálkozás, hogy miért van az, hogy gyakorlatilag fideszesebbek a határon túliak, mint az itteniek. Hát vajon miért..."


Hallod attól, hogy beszélnek magyarul, és magyarnak vallják magukat, jogilag még nem lesznek azok. A probléma azzal van, hogy egy olyan ember szavazhat (szólhat bele), az ügyeinkbe, akik még csak nem is az országban élnek, és lehet, hogy sose jártak Magyarországon. Én csak annak adnék szavazati jogot aki Magyarországon él, és fizet adót. Mindenki mástól megvonnám, legyen az határon-túli magyar, vagy magyarországon született, külföldre kivándorolt magyar állampolgár. Kapjanak kettős állampolgárságot, de ne kapjanak hozzá automatikusan szavazati jogot.


Mondom ezt, külföldön élő, konzervatív jobboldaliként.

Mondom ezt jobboldali konzervatívként!

2017. okt. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Hallod attól, hogy beszélnek magyarul, és magyarnak vallják magukat, jogilag még nem lesznek azok."


Ja, hogy jogilag... És amúgy ki is a jogalkotó? Csak nem a törvényesen és demokratikusan választott országgyűlés?

Már hogy ne érintené őket a magyar politika. Kicsit más az, hogyha magyar állampolgárokkal szemétkedik mondjuk a román kormány, mint amikor román állampolgárokkal. Hiszen az "belügy", így viszont nagyon is ránk tartozik.

2017. okt. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
20%

"a, hogy jogilag... És amúgy ki is a jogalkotó? Csak nem a törvényesen és demokratikusan választott országgyűlés?

Már hogy ne érintené őket a magyar politika. Kicsit más az, hogyha magyar állampolgárokkal szemétkedik mondjuk a román kormány, mint amikor román állampolgárokkal. Hiszen az "belügy", így viszont nagyon is ránk tartozik"


nyaf-nyaf. ha kimagyaráztad az ideológiádat, akkor faék egyszerűséggel leírom mi is a gond:


- Magyarországon lakik?

- Nem

- Akkor mire fel szól bele a magyarországon élők belügyeibe?


Nah ezt semmilyen fideszes eszmével nem magyarázod meg, szóval nem kell a bullshit. Mi a helyzet a fél magyarokkal, akinek az egyik szülője magyar a másik román? Gondolom számodra akkor ez sem jelent problémát. Vagy így már nem olyan szimpatikusak az erdélyi szavazók, kedves fideszes barátom? És mielőtt lelibsiznél közlöm újra, jobboldali, konzervatív vagyok, de hiszem, hogy a józan ész előrébb való, mint a politikai eszme.

2017. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

aki londonban lakik az miért szól bele?

a szavazati jog, jelenleg az alaptörvény által garantált állampolgári jog


érdekes, hogy 2004ben nem mondtátok azt, hogy jó aki kiment nyugatra, akkor annak a szavazati jogát stornózzuk, nem, akkor egyszerűen nem adtátok meg a határon túli magyaroknak az állampolgárságot

mert miért? mert csak.

mert nem akartok 23 millió román munkavállalót

(persze románia eu-s csatlakozása kapcsán nem volt ilyen gond)

2017. okt. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"Kérdező! Ne adj nekik ötletet! "


Sajnos szerintem nem én adom az ötletet, hanem csak rájöttem az ő sunyi ötletükre, arra amit kezdettől így terveztek. Nagyon nagy energiát feccöl ebbe a Fidesz, ez kizárt, hogy a határon túli magyarok szeretetéről szól, ugyanis a magyarság sorsa érdekli a legkevésbé ezt a kormányt.


A belügyeket is ugyanígy alakítják, emeljünk fel egy kiváltságos réteget akik ránk fognak szavazni a többi mehet a levesbe. Amíg őket jól tartjuk addig hatalmon leszünk. Ez most úgy néz ki kevés lehet. Már 2014-ben is elbuktak volna ha az ellenzék meglépi és összefog. Ennek meg van a kockázata 2018-ban és ezt a Fidesz nagyon is jól tudja.

2017. okt. 18. 14:32
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
8as! Ezt írtam h tőlük (tőlünk) is megvonnam! És nem vagyok ti! Sose szavaztam baloldali pártra.
2017. okt. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!