Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fideszes szavazók állandó...

A Fideszes szavazók állandó ekézése nem pont a jelenlegi kormány hatalmon maradását segíti elő?

Figyelt kérdés

Figyelembe véve, hogy Magyarországon van 5-5,5 millió szavazó (olyan aki el is megy, nem csak jogosult rá) amiből 2-2,5 Fideszes és őket ezerrel ekézi szinte az összes ellenzéki szavazó és párt mégis hogyan valósítható meg a kormányváltás?

Az egyetlen esélye a Jobbiknak vagy a baloldali-liberális ellenzéknek az lenne, hogy Fideszes szavazókat állítsanak át magukhoz de ez a kommunikációjuk alapján közel lehetetlen, mert megítélésük szerint a Fidesz (közvetve de néha közvetlenül a szavazóik is) a patás ördög.

Arról nem is beszélve, hogy emiatt az agresszív hozzáállás miatt a Fideszes szavazók elég jól mobilizáltak, mert minden támadás után csak még inkább úgy érzik, hogy nekik el kell menni szavazni és megvédeni amit eddig elértek.



2017. okt. 18. 21:15
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

#8

1. Tehát az a baj a Fideszesekkel, hogy ösztönlények bezzeg te ugyanolyan ösztönlény vagy amikor nekik esel, mert nem bírod visszafogni a dilettáns véleményed.

Tévedsz a politikusok/pártok illeszkednek az emberekhez és nem fordítva. (nézz utána mondjuk Obama mit nyilatkozott a melegházasságról a megválasztása előtt és mit a második ciklusa során amikor engedélyezték, de ugyanilyen példa számtalan van Magyarországon is, pl. Olimpia támogatása MSZP részről majd amikor a közvélemény ellene lett akkor mindenki kihátrált, vagy LMP torrentezéshez való hozzáállása is 180 fokos fordulatot vett)


2. az agresszió mégis hogy működött? Mert jelenleg a Fidesz támogatottsága nőtt 4-5%-ot 2014-hez képest még a MSZP-nél, Jobbiknál, DK-nál meg csökkent.


3. Vannak baloldali pártok is, nem kell mindenki liberális legyen a kormányváltáshoz. Sőt ott a Jobbik is.


4. Ha te nem látod be, hogy 2-2,5 millió ember inkább elégedett a jelenlegi kormánnyal mint nem akkor szerintem te vagy a nagyon hülye.


Itt nem az a kérdés, hogy igazuk van vagy sem hanem az, hogy hogyan lehet őket meggyőzni, hogy egy másik párt tudná jobban is. És amíg ezt senki se próbálja meg, sőt továbbra is ekézik őket addig ennek a jelentős rétegnek nincs alternatívája, csak a Fidesz marad nekik.

2017. okt. 18. 22:06
 12/28 anonim ***** válasza:
26%

"Mert jelenleg a Fidesz támogatottsága nőtt 4-5%-ot 2014-hez képest még a MSZP-nél, Jobbiknál, DK-nál meg csökkent."


Nem szabad hinni a Fideszes statisztikáknak!

Nem furcsa, hogy a statisztikák mindig a Fidesz javára vannak, úgy állítják, be, hogy ők a legtökéletesebbek, a többiek meg mind le vannak "pakolva"?

2017. okt. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
53%
semmilyen statisztikának nem lehet hinni - esetleg a saját magam által készítettnek
2017. okt. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

#18 Ugyanezek a közvéleménykutatok elég jól eltalálták 2014-ben mi lesz.

A választások előtt 46-47%-ra mérték a Fideszt és 25%-ra a Baloldali összefogást és láss csodát 1-2%-ot tévedtek csak.


Ne legyetek már ennyire paranoiásak, eleve egy csomó közvélemény kutató cég baloldali megrendelőknek dolgozik. Amivel "csalni" szoktak az az, hogy hogyan értelmezik a dolgokat de maga a számok mindegyiknél nagyon közeliek így a valóságot tükrözik.

2017. okt. 18. 22:32
 15/28 anonim ***** válasza:
49%

Annyit azért érdemes megjegyezni, hogy a kérdés egy durva csúsztatás. Mindenekelőtt a Fidesz szavazóit egy kisebb réteg utálja és molesztálja. A nagyobb rész egyszerűen csak érzelmileg agymosottaknak tartja minden indulat nélkül. Ez azt jelenti, hogy ők nem hisznek abban, hogy a Fidesz szavazók hajlandók és képesek értelmes vitára bármiről. Politikai kérdéseket ugyanis érzelmi alapon nme lehet megközelíteni.


Éppen ezért az "átcsábítás" egy teljesen fölösleges aktus, nem létezik olyan érv, ami hatna rájuk, ha az a Fideszt bármiben elmarasztalja. Elég sok fideszessel próbáltav vitázni egyszerű munkástól magas tudományos minősítéssel rendelkező elismert szakértőig. E témában azonosan viselkedtek, maximum a fogalmazás stílusa ütött el kissé.


Az ellenzéknek egyetlen esélye nem a csábítás, hanem a határozott és értelmes állásfoglalás, a néma többség gondolkodásra bírása. 6-7 millió szavazatból másfél két millió fideszes szavazat pontosan azt jelenti, hogy a Fidesz ellenzékbe szorul. Nem tud kormányt alakítani.


A Fidesz egyetlen valódi előnye az, hogy ezt az ellenzékből csak egy-két ember ismerte föl, de még ezért sem kell aggódniuk, mert a magát rettenetesen ellenzékinek kikiáltó média (ahol még megszólalhatnak) emberei fojtják beléjük a szót, tekintve, hogy ők sem értik meg a lényeget. Éppen tegnap láttam - hallottam egy ilyent.

2017. okt. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

ma 22:36


Igen, igazad van :D

2017. okt. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

ma 22:36


Fasiszták mindig voltak...

Vannak, és lesznek is, míg világ a világ.

2017. okt. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

#16 a válaszolok között hol a nagyobb rész? Ha én most azt mondom rád, hogy agymosott vagy az nem sértés csak csendes magánvélemény?

Van 7,9 millió szavazó ebből 30% soha nem volt szavazni, szóval nehezen hiszem, hogy pont most lennének meggyőzhetőek.

Ha marad bő 3 millió akit meg lehet győzni és el is megy szavazni de alsó hangon a harmada Jobbikos a többi meg baloldali-liberális akkor mégis hogy fognak majd ők kormányozni? (eleve egy egyfordulós rendszerben azzal, hogy megoszlanak a szavazataik már jó néhány egyéni körzetben elbuknak)


Az egyetlen logikus megoldás pont a csataárkok betemetése lenne, mert ennél több szavazni vágyó/tudó ember nincs és a jelenlegi rendszerben ezzel a megbélyegzéssel csak annyit érnek el, hogy a Fidesz tábora érinthetetlen az ellenzék számára. (fordítva is igaz de a Fidesznek nincs szüksége több szavazatra amíg az ellenzék a két oldalán van)

2017. okt. 18. 23:01
 19/28 anonim ***** válasza:
26%

"1. Tehát az a baj a Fideszesekkel, hogy ösztönlények bezzeg te ugyanolyan ösztönlény vagy amikor nekik esel, mert nem bírod visszafogni a dilettáns véleményed."


Nem vagyok ugyanolyan ösztönlény, pubi!

Nem vagyok, mert én nem lelek örömet az elesettek megtaposásában, miközben a fideszeseknek ez okozza a legnagyobb gyönyört.

Na, ez a nagy különbség kettőnk közt!

2017. okt. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
29%

Ha a magyaroknak a Fidesz kell, akkor meg is érdemlik a sorsukat.

Egyáltalán nem tudom sajnálni őket. Sajnálni csakis az áldozataikat tudom, akik nem a Fideszt támogatták.

2017. okt. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!