Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne ha a kormány betiltan...

Mi lenne ha a kormány betiltaná az airbnbt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a Fidesz nem fogja, mert neki nem áll érdekében. Mivel nekik pont jót tesznek a jelenlegi óriási ingatlanárak, mert Mészáros Lőrincz cégei építik a rengeteg áron felüli új építésű ingatlant. De ha valaki majd betiltani az airbnb mobil alkalmazást, és nem tudnák kiadni külföldieknek a lakásukat, akkor úgy összeomlana az ingatlanpiac ahogy van? A sok befektetési céllal vásárolt ingatlan mind kiadhatatlan lenne és fillérekért lehetne albérletet bérelni és lakást venni?
2017. okt. 21. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
az airbnb-nek aztán sok köze nincs az ingatlanárakhoz..
2017. okt. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát külföldiek 5 kerbe mennek krvázni ezért ott drágán ki lehet adni egy hétvégére akár 50-60 ezerért az nekik semmi
2017. okt. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Gugu Gabor ***** válasza:
91%

Az összeomlana szerintem kicsit erős, de valószínűleg nagy változások jönnének.

A fillérekért megibt csak túlzás.

2017. okt. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
javulna az életszínvonal.
2017. okt. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Szerinted mennyire elterjedt ez? Elve csak pár kerületet érint Budapesten is, mert nem hiszem, hogy valaki azért vesz ki egy lakást, hogy utána buszozhasson vagy metrózhasson a belvárosba.


Elméletileg ha csökken a kereslet akkor kénytelenek lennének olcsóbban kiadni de ez szerintem még mindig nem az a szint lenne amit az átlag gyári munkás meg tudna fizetni. Szóval én nem reménykednék filléres albérletekben vagy olcsó lakásokban. (személyesen is ismerek olyan példákat, hogy évek óta állnak kiadatlanul lakások, mert nem kapják meg azt a 40-50 ezer forintot értük ami szerintük reális és azért Budapesten airbnb-nél bőven nem ezek az árszínvonalak vannak)

2017. okt. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
Kit érdekelne? Az maximum az angol legénybúcsús csőcseléknek fájna, akik összehányni meg végigdugni jönnek a várost.
2017. okt. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
Az Ubert betiltották, teljesen elképzelhető, hogy az erbéenbé is mehet a levesbe.Ez attól függ, mit diktálnak a Fityisz érdekei. Ha Lőrinc holnap szállodaláncot vesz Budapesten, nyugodj meg, be lesz tiltva az erbéenbé.
2017. okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!