Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik az ország legjobban...

Kik az ország legjobban fizetett emberei?

Figyelt kérdés
Aki nem tudja, annak javaslom, hogy nézzen utána. Ugyanis nem az államtitkárok, nem a miniszterek, még csak nem is a köztársasági elnök úr keres a legtöbbet havonta. Aki nem tudná, annak most leírom. Az akadémikusok. Ugyanis nemcsak halálukig tartó nem csekély tiszteletdíjat kapnak vagy szavaznak meg egymásnak, hanem mellette minimum egy-egy egyetemnek a professzorai, továbbá minimum egy minisztériumnak, vagy állami intézménynek, alapítványnak a fizetett tanácsadói stb. És hogy miért? Azért mert valóban sokat tudnak. Pl. azt, hogy a politikusok közül ki melyek szovjet titkosszolgálatnak volt az ügynöke, besúgója stb. a rendszerváltozás előtt. Hogy honnan tudják? Ez nyilvánvaló. De csak azok számára, akik azt is tudják róluk, hogy a rendszerváltás előtt belügyi állambiztonsági tisztek vagy a katonai hírszerzés tisztjei, és persze egyúttal a szovjet titkosszolgálatok fizetett ügynökei is voltak. Így már érthető, hogy manapság is miért ők a legjobban fizetett emberek? És hogy mindezt honnan tudom és mivel tudom bizonyítani? Egy részt onnan tudom, hogy a rendszerváltás előtt olyan munkaköröm volt, amelynek révén többek közt az én feladatom volt továbbítani részükre a Szovjetunióból küldött abszolút hamis diplomákat. A tanúvallomásomon kívül viszont semmivel sem tudnám bizonyítani, "csak" azzal, hogy a kételkedők nézzék meg az életrajzukat. De mit tehetnék, ha még a kormány sem tesz ellenük semmit?

2017. okt. 22. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyon h.lye lehetsz ha államtitkok birtokában a gyakorin osztod az észt ahelyett, hogy már te is milliomos lennél vagy legalább halott.
2017. okt. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazad van pajtás, de én a tréfát ebben a kérdésben nem érzem helyén valónak. Ugyanis a rendszerváltás óta már nyolcszor próbáltak meggyilkolni az említett akadémikusok. Csak számos orvosi műtét miatt maradtam életben. Rokkantan és több mint tíz év óta önkéntes bezártságban élem utolsó napjaimat.
2017. okt. 22. 11:59
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Már megint te? Az akadémikus fóbia valami betegség? Keres egy akadémikus havi 8 millió forintot?
2017. okt. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3: még többet is.
2017. okt. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Na mesélj, hogyan is?
2017. okt. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Halló Andizsuzsi ! Jól gondolod. Nálam az akadémikus fóbia a rendszerváltás óta tartó súlyos betegség. A miértjére pedig itt és most hadd ne válaszoljak, mert szeretnék még élni egy kicsit. Aki pedig fikázik, az szerintem semmit sem tud az akadémia tagságáról és világáról. Inkább nézzetek utána, hogy mennyi az alapilletménye egy akadémikusnak és mellette még mennyit és hány helyről vesz fel úgy, hogy semmit sem csinál érte. Viszont sokat tud bizonyos politikusokról, mert hogy a rendszerváltás előtt állambiztonsági tiszt volt.
2017. okt. 23. 16:33
 7/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Egy akadémikus alapilletménye ~450.000 forint. Hogy lesz ebből 8.000.000?
2017. okt. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Könyörgöm Andizsuzsi! Olvasd el már még egyszer az eredeti kérdésem indoklását. Eredetileg úgy lett a 450 ezerből minimum 10 millió, hogy minden akadémikus mellette minimum egy egyetemtől ugyanannyi professzori fizetést, minimum egy állami hivataltól, vagy minisztériumtól minimum egymillió 200 ezer forint tanácsadói díjat kap, minimum egy alapítványtól ugyanannyi tanácsadói díjat vesz fel, továbbá évente minimum egy alkalommal több mint két millió Ft. értékű olyan külföldi üdülésen vesz részt, amelyet tudományos tanácskozással álcáznak; évente minimum egy alkalommal kéthetes hazai kedvezményes üdülésen vehet részt 4 vagy ötcsillagos szállodában, minimum egy egyetemi doktori tanácsnak a tagja, amiért átlag havi 250 ezer Ft, tiszteletdíjat kap, minimum egy titkárt vagy titkárnőt tarthat, akiknek a havi fizetését szintén az MTA fizeti stb. Csakhogy szerintem nagyon rosszul néztél utána az egésznek. Ugyanis az interneten csak a 10-15 évvel ezelőtti vonatkozó jogszabályokat találod meg az akadémikusi illetményekről. Azóta már nagy változások történtek a "tiszteletdíjak" ügyében is. Az MTA úgynevezett szavazati jogú tagjai még az olyan egyszerű köztestületi tagok esetében is egymásnak szavazzák meg, hogy ki kaphat, vagy nem kaphat havi 60 ezer Ft. tiszteletdíjat, akik ők maguk, vagy a csókosaik. Szavazati jogú tag pedig csak olyan lehet, akit az egykori állambiztonsági tisztek arra alkalmasnak tartanak. Ráadásul a titkos szavazás már régen megszűnt az MTA-nál. Az utóbbi kb. 15 évben már csak interneten lehet szavazni és csak a saját névvel, belépve. Akkor is csak azok közül lehet választani, akiknek a nevét előre felsorolják. A felsoroltak létszáma viszont csak egy töredéke a tényleges taglétszámnak. Ma már az akadémiai tudományos üléseken is csak azok vehetnek részt, akik e-mail-ben előre hozzájárulnak, hogy az ülés előtt és alatt lefényképezhessék őket. Pedig mindenképpen igazolniuk kell magukat, amikor belépnek az MTA épületébe és be akarnak menni bármelyik ülésre.


No ugye! Ez ám a demokrácia! Nem is szólva arról, hogy a nem kívánatos köztestületi tagokat eleve meg sem hívják semmilyen rendezvényre. Ha pedig szóvá teszi azt, miként én is megtettem már, akkor halálosan megfenyegetik és................... És itt abbahagyom a további vitát. Miként már írtam, szeretnék még élni egy kicsit.

2017. okt. 24. 08:44
 9/11 Andizsuzsi ***** válasza:

Te beteg vagy.

Amúgy te mint volt besúgó mennyit keresel?

2017. okt. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon beteg vagyok. Talán az utolsó óráimat élem. Ezért is próbálom figyelmeztetni az embereket, hogy még napjainkban is a volt 3/3-as állambiztonsági tisztek és azok csemetéi uralkodnak.
2017. okt. 24. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!