Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szegénységet miért a kormány...

A szegénységet miért a kormányt szidja mindenki?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért a kormányt hibáztatják hogy sokan mélyszegénységben élnek. Ma már minden segítséget megkap valaki, hogy valamilyen szakmát megszerezzen és ha nem akar tanulni, millió alkalmi munkalehetőség van, hogy pénzhez jusson. Egyszerűbb kormányt hibáztatni szegénységért, mint beismerni a saját hibáját és tenni valamit, mert a szidott kormánytól is kérhet, kaphat segítséget.

2017. okt. 22. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

a kérdés szociológiai és szociálpedagógiai átgondolásokat igényel

1. nem hibáztatom egyik kormányt sem,

de évtizedek óta nagyok a szociális háló lukai - sokan kihullnak rajta - főleg ahol tartós beteg vagy sérülten született van


2."Ma már minden segítséget megkap valaki, hogy valamilyen szakmát megszerezzen "

-ez sajnos nem igaz, gondolj a nehéz családi hátterű gyerekekre- alkohol, butaság, szeretetlenség


3. "és ha nem akar tanulni, millió alkalmi munkalehetőség van, hogy pénzhez jusson."

Ez sajnos megint nem igaz, nagyon nehéz tisztességesen pénzt szerezni, ha nincs semmilyen képzettsége (sokszor még akkor is, az ország elsüllyedni készülő területein)

2017. okt. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

"A szegénységért miért a kormányt szidja mindenki?"


Azért mert a kormány tudna legtöbbet tenni a szegénység felszámolása érdekében, de ehhejett a saját haverjai gazdagításával van elfoglalva, ez bűn, a Magyar emberek nagytöbbségének a semmibe vétele.


Látjátok már hogy kiket szabadítottak az országra a fidesz szavazók?

2017. okt. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos ezt nem értem én sem.

Nem támogatom a jelenlegi kormányt különösebben, és sok mindenért lehet szidni őket, de divat, hogy az emberek a saját szerencsétlenségükért a kormányt szidják.

Azt látom hogy pont azok vannak így, akik 10 éve még az MSZP-t okoltak mindenért.

2017. okt. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Látjátok már hogy kiket szabadítottak az országra a fidesz szavazók?"


Ők vannak többségben azok közül akik képesek voltak felemelni a hátsójukat a fotelból a szavazás napján.

Ezt nevezik demokráciának. Jövőre tehettek ellene.

2017. okt. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem kap segítséget a tanuláshoz, akinek szegények a szülei. Használható szakmát csak az szerezhet, akinek van lehetősége valahol az iskolán kívül is tanulni, gyakorolni a szakmát. Azt oktatás színvonala a béka feneke alatt van.

Alkalmi munka is kevés helyen van. A kormánytól hiába kér bárki segítséget, nem kap.

2017. okt. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mert aki változtatni tud az életén, az elmegy itthonról. Akiben lenne potenciál válalkozásra, érték teremtésre, azoknak jelentős része elhagyja Magyarországot.


És az az érték, amit teremteni tudott volna, azt megcsinálja Németországban, és az ottani emberek profitálnak belőle. Mert nyílván akiben van vállalkozó kedv, az megmeri kockáztatni hogy itt hagyja mindenét, és nyugaton új életet kezd, ebbe fekteti a pénzét.

2017. okt. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 ponthogy fordítva , kimegy megspórolja a pénzt és itthon abból a tőkéből beindít egy vállalkozást
2017. okt. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Talán,mert a kormány vezette be azt,hogy


-egykulcsos adó

-olyan intézkedéseket hozott amivel a megélhetés nőtt,pl ingatlan árak növekedés,élelmiszer árak növekedése,Áfa növekedése.

Az elmúlt 8 évben kb 30-40%-kal nőttek a megélhetési költségek,ehhez képest verik a mellüket,hogy 10%-kal nőtt a minimálbér.

-Rengeteg egyéb adó bevezetése.

-Felsőoktatás egyre elérhetetlenebb legyen.


A kormány olyan tanulási lehetőségeket támogatja,amivel itthon sz-rért huugyért lehet majd dolgoztatni,legyen sok minimálbéres rabszolga.

Nem támogatja az értelmiséget.

-Inkább elveszi a rokkantaktól a pénzt,hogy odaadja a gazdag nagycsaládosoknak.

2017. okt. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ráadásul ha nem vetted volna észre DOLGOZÓI szegénység van az országban.

Tehát nem azért szegények az emberek,mert nem képzettek,hanem,mert olyan intézkedéseket hoznak,hogy nehogy nőjön a többség életszínvonala.


A felső tízezer meg már úgy él,mint Amerikában meg a nyugati jóléti országokban.

2017. okt. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Nem azért 60%-os, de azt látom hogy az embrek a mediában verekszenek karácsony előtt a LED-es TV-kért, meg Tabletekért verekszenek.


Egyébként de fáj nektek ez az egykulcsos. Pedig attól nem lett senkinek rosszabb, csak a jobban keresőnek lett jobb. De ugye dögöljön meg mert valakinek a 100 ból 60 marad meg, neki meg mi az má' hogy a 200 ból 120 marad a rohadt szálkás kulákjának. (csak hasra mondtam valamit, fogalmam nincs a pontos számokról)


Nekem pont jóbban jött volna ki a pénz az egyszázalékossal, de leléptem a gengszterváltás előtt, mert nem viseltem jól a sok irigy szerencsétlen alkoholistát, akik azt neheztelték mindig, hogy nekem jut a hobbijaimra, mert nem öntöm le a torkomon meg nem játőkgépezem el.

2017. okt. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!