Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem szörnyű, hogy a politika...

Árokpart kérdése:

Nem szörnyű, hogy a politika családokat, barátokat mennyire szét tudott akár évtizedekre is szakítani?

Figyelt kérdés
Az 56-os forradalom holnapi évfordulójának kapcsán gondolok erre. Akik a forradalom idején disszidáltak vajon mennyi időnek kellett eltelnie ahhoz, hogy az itthon maradt családtagokkal, barátokkal levélben vagy telefonon tudtak újra beszélni egymással anélkül, hogy az itthon maradottak számára bármilyen kellemetlenséggel járt volna akár munkahelyen a hatóságok előtt stb. Továbbá mennyi idő múlva tudhattak az adott ország állampolgáraként bátran felhőtlenül hazalátogatni anélkül, hogy az itthoni hatóságok ne húzták volna félre a szájukat. A 70-es évek végén, 80-as évek elejére enyhült annyira a rendszer, hogy már bátran hazalátogathattak? Aki idősebb tudna esetleg mesélni erről egy kicsit? Köszönöm ha valaki válaszol.
2017. okt. 22. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt közeli családtagom ilyen, de a barátomnak igen. Az ő 56-os nagybátyja jött haza a gyerekeivel 1981-ben.Tizenévesek voltunk, meg a "külföldi-magyar" gyerekei is.Szép nyár volt ;) minden atrocitás nélkül.Én arra később jöttem rá, hogy lehetett volna másképp is....de nem volt.
2017. okt. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Csodálatos élmény lehetett.
2017. okt. 22. 23:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Kicsit OFF, de én azt is szomorúnak tartom hogy jelenleg is családokat választ el a politika és évente egy nagyobb város népessége megy el külföldre a jobb megélhetés miatt.
2017. okt. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!