Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 1956 jelent valamit azoknak...

1956 jelent valamit azoknak akik 56 után születtek?

Figyelt kérdés
Nekem 56 semmit nem jelent! 66-ban születtem.miért érdekeljen hogy mi történt akkor?-szüleim semmit nem meséltek az eseményekröl.bunkó vagyok hogy nem érdekel?-miért nem lehet a múltat végképp eltörölni?

2017. okt. 23. 18:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%
56-nak az volt a lényege, hogy a diktatúrán enyhített. A vezetőség ráébredt, úgy nem lehet kormányozni, mint Rákosi idején.
2017. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%
Azért, mert a történelmünk része. Jöttünk valahonnan.
2017. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
de akik utána születtünk, már nem tudunk visszamenni hogy tegyünk valamit!-mi nem kértük hogy néhány fiatal suhanc kimenjen az utcára randalírozni!
2017. okt. 23. 18:36
 4/34 anonim ***** válasza:
90%
Hogyne jelentene. Akkor még éltek olyan emberek akik az életüket adták egy olyan rendszer megbuktatásáért amiben egy központi hatalom önkényeskedett egy ország népe felett a szovjetek árnyékában ráadásul. Ma egy demokráciában nem vagyunk képesek ennyi mutyiért leváltani egy korrupt kormányt meg a kétmillió dőzsölő hívét. Tisztelem és nagyrabecsülöm azokat az embereket, ma már ilyenek nem születnek. Erre mondják sokan, hogy büszke vagyok a magyarságomra ha a múltba tekintek, de most sajnos szégyellem.
2017. okt. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Mivel történész vagyok, ezért érdekel és elég sokat is jelent... :))

De amúgy is: ez a nemzeti múltunk része, persze, akinek a haza semmit nem jelent és nem tud történelmi személyekre példaképként tekinteni, annak nyilván semmit nem jelent.

2017. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
95%

Mivel semmilyen népszokás nem kapcsolódik az ünnephez, nem sokat jelent.


Ahelyett hogy valóban ünnepelnénk a demokráciát, ugyanazok az izzadságszagú beszédek vannak, amit iskolásként is végig kellett szenvedni. Pedig lehetne tök jó programokat csinálni, hagyományokat kezdeményezni. Augusztus 20-nál már sikerült.

2017. okt. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
85%

'mi nem kértük hogy néhány fiatal suhanc kimenjen az utcára randalírozni!'


Ennél azért többről szólt 56.

2017. okt. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
79%
Nekem 1995-ös születésűként nem sokat jelent. Inkább már unalmas, hogy a politikusok állandóan ezzel az '56-tal dobálóznak, mindenki az 1956-os forradalmárokhoz hasonlítja magát, a másikat meg a diktatúrához.
2017. okt. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne jelentene neked a múlt valamit! "a múltat végképp eltörölni"-vel érvelsz. Máris tudjuk, hogy milyen családból származhatsz. Oka van, hogy eltörölnéd a múltat.


Pedig én is 56 után születtem.

2017. okt. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom jelent, mert veled ellentétben tanultak egy kis történelmet, és te még "közszemlére" is teszed milyen hülye vagy.
2017. okt. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!