Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon az igények...

Magyarországon az igények növekedése és az ebből következő munkaerőhiány a társadalmi fejlődés jele?

Figyelt kérdés

[link]


Nyugat-Európában egy echte osztrák,német vagy francia nem nagyon megy el sorra dolgozni.Az ilyen munkahelyeket kiszervezik Kínába vagy az olyan országokba, mint Magyarország.A "velőjét" vagyis a kutatás és fejlesztést pedig megtartják maguknak, az nem kerül kiszervezésre.



Magyarországon is kezd szépen lassan mutatni a fejlődés, ugyanis a lakosságnak egyre kevésbé van igénye "néger munkát" végezni, ennek az eredménye az, amit munkaerőhiánynak neveznek az összeszerelő üzemek.


2017. okt. 25. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyesek semmi pénzért nem dolgoznak.
2017. okt. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Munkaerőhiány azért van mert nem akarnak éhbérért dolgozni. Ha fizetnének 250 nettót senki nem menne ki 350 -ért mosogatni mert az se jobb mint a szalagmunka
2017. okt. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyes dolgoznának ők csak kevés a fizetés inkább nem dolgoznak Magyarországon így oda mennek ahol nagyobb a fizetés mondjuk Ausztria Németország. Én ahol lakom Szolnok megye valamely pontján tisztán 80 ezret keresel gyárban 2 műszakban. Mi ez ha nem kizsákmányolás. Ezért költöztem ki én mondjuk USA-ba ,de magyar maradok akkor is.
2017. okt. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam laktam pontosabban Szolnok megyében .
2017. okt. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy átlag ember egyedül ma Mo-n megéljen, kb 120-130 ezer kell nettóban. Ebből kijön az albi, a bérlet meg a kaja. Emellett, minimálisat tudna félrerakni, de valószínüleg azt is elvinné egy hirtelen kiadás, vagy évi egy nyaralás.

Ehhez képest a minimálbér ma ~85 ezer forint. A többit nem írom le amire gondoltam, hosszan sorolható a kettő közötti difi problémája.

2017. okt. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A világon semmi se egyszerű még ha annak is akarják egyesek láttatni hogy megvezessenek ezzel másokat.

A munkaerőhiány se magyarázható egy egyszerű okkal.

- Van az elvándorlás amit először próbáltak elbagatelizálni most meg elismerik de próbálják úgy beállítani mintha csak kizárólag kalandvágyból mennének külföldre dolgozni az emberek. Pedig inkább állnak a szalag mellett külföldön 1500 euróért mint Magyarországon uganazért a munkáért 100-150 ezerért.

- Van még az is hogy egyre kevesebb a munkaképes ember mert ez velejárója a népesség csökkenésének (az elvándorláson kívül).

- Valszeg egy kisebb része az embereknek nem megy szalag mellé dolgozni de akkor keres más munkát mert valamiből élni kell. Kivéve az akinek van sok pénze és nem kell dolgoznia de annak is kell lennie valamilyen jövedelmének és ezek szerint mégis dolgozik. Én is ismerek olyanokat akik nem álltak be dolgozni rossz magyar fizetésért. Most jó külföldi fizetésért dolgoznak. Én is azt mondom hogy rossz fizetésért ne menjenek el dolgozni mert így muszáj emelnie a cégeknek a béreket. De akkor azok a cégek miért is nem emelnek akkor fizetést? Azért mert nem az a munkaerőhiány oka mint amivel magyarázni próbálják.

- Egy bónusz pont: A bodzaszedők régebben se mentek el dolgozni és most se. Esetleg rájuk tudnak mutogatni.

Mindegyik pont aggasztó. Nem tudom milyen társadalmi fejlődés van. Hacsak nem azt nevezik társadalmi fejlődésnek hogy egymás ellen ugrasztották az embereket és sokszor már polgárháborús hangulatban vannak.

2017. okt. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

A munkaerőhiány nem az igények növekedéséből, hanem a munkaerő számának csökkenéséből ered. Továbbá az ismerethiány növekedéséből. Ezért az a társadalmi züllés jele.

De abban igazad van, hogy vannak, akik ezt szeretnék a fejlődésnek bemutatni. Az nem fejlődés, ha nem jön ki a villanyszerelő, nem tudod kicserélni a kazánadat (kazán van dögivel, csak az nincs, aki szereli). Az se fejlődés, hogy a kapható termékek egyre silányabbak, ha elromlik, a szlogen: végy másikat.

2017. okt. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!