Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a munkáltat...

Miért van az, hogy a munkáltatók/vállalkozók luxus igényeire (nyaralások, ház, jó kocsik stb. ) mindig van keretük, béremelésre sosincs?

Figyelt kérdés
Érdekes, a luxusra ki tudják gazdálkodni mindig a pénzt, a dolgozók megfizetésére sosem? Hogy van ez? Sirnak, hogy nincs munkaerő, de eszük ágában sincs bért emelni, még mindig a kilencvenes-kétezres évekbeli bérek vannak kb. ahelyett, hogy végre az árakhoz igazitanák azokat... Miért?

2017. okt. 25. 19:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%

Azért mert saját maguktól kell elvenniük azt amit a dolgozóiknak adnak. És így is van aki megcsinálja.

Ha nekem lenne cégem, én se fizetnék egy forinttal sem többet annál ha ennyiért is találok embert aki elvégzi a munkát.

Egyébként meg nem kötelező ott solgozni, mindenki ott solgozik ahol akar. Már baromi unalmas az állandó nyavajgás...

Ha ennyire nem fizetnek meg akkor hagyd ott a pixába a céget aztán oldják meg máshogy, te meg keress másik munkahelyet.

2017. okt. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
"Jók a programok csak sok a köcsög"
2017. okt. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%

A felsorolt példák közül sok mindent leírhatnak az adóból. Ha nem adnának ki rá akkor az államnak fizetnék be és a pártközeliek talicskáznák ki.

A megoldás az önállósodás, egyrészt hogy ne legyen túlkínálat alkalmazottakból. Másrészt meg magad ura is lehetsz, a megélhetéshez nincs szüksége senkinek élősködő uraságokra. Én is önálló vagyok a rendszerváltás óta és köszönöm stépen de nagyon jól elvagyok, még külföldi állásba sem adnám el értékes életemet és időmet meg munkámat ha saját dolgom is akad bőven.

2017. okt. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs pénz béremelésre, mert kell a nyaralásra, házra, jó kocsira.

Nem nehéz a képlet.

2017. okt. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

És pont azért tartunk itt, mert az összes "becsületes magyar vallalkozó" úgy gondolkodik, mint az #1.

Üdv a magyar "kapitalizmusban"!

2017. okt. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
14%

5#

Talán probléma, hogy a semmiért nem vagyok hajlandó többet fizetni?

A fizetéseket a munkaerőpiac határozza meg. És ameddig könnyen pótolható vagy addig a fizetésed is xar lesz.

Budapesten a BKV 200 nettó ért keres buszvezetőket. Elég ha sima jogsid van, az átképzést fizetik és fizetést is kapsz addig.

Hajrá!

2017. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Lazy Lover ***** válasza:
77%
Az olyan barmok miatt mint az 1
2017. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Azért mert a magyar nép árérzékeny.

Ahogy az átlag a legolcsóbb terméket veszi és nem érdekli, hogy hosszabb távon rosszabbul jár vele úgy az átlag munkáltató is ugyanígy gondolkozik, azt szerződteti akinek nem kell sokat fizetni.

(A kérdésedből ítélve, hogy nem jutottál még el oda, hogy esetleg magánvállalkozásban gondolkozz vagy legalább egy másik cégben azt mutatja, hogy te is hozod ezt a jó kelet-európai hozzáállást, hogy mindig másoktól várjuk a megoldást de mi nem fektetünk be se pénzt, se munkát, se időt. A főnököd is ugyanezt csinálja, aztán meg csodálkozik, hogy nem fejlődik a cége.)

2017. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
25%

De a vállalkozóé minden felelősség, macera, ő tette bele a pénzét, ő vállata a kockázatot. Miért ne élvezhetné a gyümölcsét.

Én sose irigyeltem őket. Utánuk lehet csinálni. Én nem tudnám.

2017. okt. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

budapesten vezetni napi 10 órát drogosok öregek diákok bunkók között nagy forgalomban hidegben melegben fos busszal nagyon megéri


am meg vállalkozni kell arra jöttem rá

a vállalkozók sart se fognak fizetni meg fenyegetõznek nekem ehhez nincs gyomrom jobban szeretek én fenyegetõzni

2017. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!