Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar mentalitásrol? És a magyar politikai helyzetről? Ha Jó akkor mért tartjátok annak? . Ha rossz akkor mért rossz?

Figyelt kérdés

2017. okt. 25. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Nincs "magyar mentalitás", sem "magyar politikai helyzet". Ha beszélgetsz bármely régióbeli országban élő emberrel, ugyanezeket a problémákat forgják elmondani, csak szerintük meg a tipikus román / szerb / macedón / stb. mentalitás miatt.
2017. okt. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

"magyar mentalitás"


Már mint a mindenki hülye aki nem ért velem egyet c rész ? Nem reagálok rá és kész. Most ha ő pl Gyurcsanyista v akár Apple fan va Intel fan... Csinálja ahogy gondolja én is úgy csinálom és kész.


"És a magyar politikai helyzetről?"

A nemzetközi helyzet egyre fokozódik. Am meg egyik kutya... lop az összes pont.

2017. okt. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Háát ez relatív kinek mi a jó meg mi a rossz. Erről reggelig lehetne egy jó kis vitát alkotni.

Véleményem szerint a magyar mentelitás eléggé semleges, olyan leszarom stílus és pesszimista is.

A magyar mentalitásba mi a jó? Hm..pl irdatlan sokat birunk dolgozni és güzülni kevés pénzért és akinek van a családért szóval igen kitartó nép már aki itt marad.

Politikai helyzetről :D ezt meghagyom másnak. Nagyon szélsőségesnek látom a helyzetet.

2017. okt. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat csak kiváncsi voltam 1-2 ember véleményére... mindegyikőtök válasza kielégítő volt :D de ha van még valaki csak irjon. (Bocsi a fogalmazásért úgyértettem ha te rossznak/jónak találod indokold is meg, de valaki mind kettőt megválaszolta...)
2017. okt. 26. 01:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Szar
2017. okt. 26. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mentalitásnak egy ember szemléletét, a dolgokhoz, emberekhez, jelenségekhez való viszonyulását értjük. Ezeket lehet megfelelő módszerekkel összegezni, ekkor megkaphatjuk egy ország mentalitását. Az összegzésnek vannak feltételei. Ha például az ország fele egyik irányba szélsőséges, a másik fele a másik irányba, akkor átlagként nem mondhatjuk, hogy az ország mentalitása semleges.


A mentalitást nagyon sok minden befolyásolja, egyfelől az ismeretszint (hogy ki mennyire befolyásolható), másfelől, hogy fontosnak tartott emberek hogyan viselkednek (másolás), harmadrészt számít az erőszakos propaganda is (félelem). Ma Magyarországon nagyon erős a kirekesztés, mégse vehető egy kalap alá, mert sokféle. Csak abban közös, hogy nem viseli el a másságot. Ebből következik egy másik fontos szemlélet, a türelmetlenség, ami lehetetlenné teszi a párbeszédet. Nagy a közömbösség is, ami részben a félelemből, részben abból a hiedelemből fakad, hogy nem változtatható. Fontos mentalitás ezek mintegy összesítéseként az igénytelenség, ami nagyon sokféle, részben fakad a tehetetlenségből, részben a képesség hiányából, részben az elkeseredésből (és még több mindenből).


Annyi igaz, hogy más országokban is kimutathatók hasonló jelenségek, azonban a döntő a mérték. Ahogy lopás a kiflilopás is és milliárdok elsikkasztása, mégis, a hatás más. Nálunk a korábban felsorolt problémák drasztikusan nagyobbak, mint másutt.

2017. okt. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért szar,mert az emberek döntő többsége gyűlölködik,fél a semmitől,másokat hibáztat (megráncsok,zsidók,Soros,EU,meg mindenki aki nem rasszista,fasiszta,fideszseggnyalató),és nem hajlandó semmit sem tenni az életéért. Pedig mindenki a SAJÁT életéért felelős,és magának kell megfelelnie!

Én Hollandiába fogok lakni.

2017. okt. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az elöttem levőnek üzenem hogy teljesen igazad van el kell koltozni ha nem is az álam miatt de a magyar hozá álás miatt en szerintem a magyarok szarnak az egészre csak nekik legyen jó. persze ez igy igaz de az a baj hogy a politikusok is ezt teszik pedig ők az egyetlenek akiknek nem nem kellene nem szabadna csak magukra gondolni
2017. okt. 26. 18:20
 9/9 anonim ***** válasza:

"Azért szar,mert az emberek döntő többsége gyűlölködik,fél a semmitől,másokat hibáztat (megráncsok,zsidók,Soros,EU,meg mindenki aki nem rasszista,fasiszta,fideszseggnyalató),és nem hajlandó semmit sem tenni az életéért. Pedig mindenki a SAJÁT életéért felelős,és magának kell megfelelnie!

Én Hollandiába fogok lakni."


Ennyi ésszel ott sem viszed sokra majd. :P

2017. okt. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!