Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország és Lengyelország...

Magyarország és Lengyelország miért nem ismeri el a független Katalóniát?

Figyelt kérdés

[link]


A magyar és a lengyel vezetés részéről ez jó döntés lenne, ugyanis a liberális epicentrumok, mint Párizs,London,Brüsszel nem ismerik el.Ezzel Magyarország és Lengyelország okozna pár vérben forgó szempárt meg hisztit.


Továbbá, ez megerősítené a kelet-európai országok pozícióját.

Ugyanis, a nyugat-európaiak állandóan a migránskvótájukat akarják nyomni, ez egyfajta revans lenne, illetve ami a legjobb benne, hogy teljesen ellentétes azzal amit nyugaton akarnak.

Ha valami azzal ellentétes, akkor csak jó lehet.


2017. okt. 27. 19:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
Talán azért mert nem független?
2017. okt. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ha elismerik, az lesz.

Minden állam így született.


A kínaiak szerint Taiwan sem független,hanem a Kínai Népköztársaság része.A valóságban viszont mégis független államként működik.

2017. okt. 27. 19:28
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

"A magyar és a lengyel vezetés részéről ez jó döntés lenne, ugyanis a liberális epicentrumok, mint Párizs,London,Brüsszel nem ismerik el.Ezzel Magyarország és Lengyelország okozna pár vérben forgó szempárt meg hisztit"

Azt hittem, a nemzetközi diplomácia kicsit bonyolultabb annál, hogy: "csak azért is kinyújtom neked a középső ujjamat, beeeee!". Ez utóbbit valamikor az óvoda homokozójában láttam, azt hittem, az azóta eltelt évtizedekben úgy fejlődött a világ, hogy ezt a színvonalat már meghaladtunk az EU-val szembeni kapcsolattartásban. De a tehetséges narancsfiúk dolgoznak az ügyön, hála légyen a teremtőnek.

"Ugyanis, a nyugat-európaiak állandóan a migránskvótájukat akarják nyomni, ez egyfajta revans lenne, illetve ami a legjobb benne, hogy teljesen ellentétes azzal amit nyugaton akarnak.

Ha valami azzal ellentétes, akkor csak jó lehet"

Valamikor a hidegháború idején erősen működött az az elv, hogy: "az ellenségem ellensége a barátom". Ennek mentén borította az Egyesült Államok a dollár, a Szovjetunió pedig a rubel milliárdjait mindenféle afrikai, dél-amerikai és délkelet-ázsiai porfészekbe, az elért eredményt pedig láthattuk.

Egy állam elismerése nem egyszerű folyamat, nem olyasvalami, amit a Magasságos Vezénylő Tábornok Úr két másodperc alatt egy személyben eldönt. Jelenleg Katalónia látszólag önerőből találta ki, hogy független lesz (persze nem lepődnék meg, ha valami amerikai, kínai vagy orosz szál kerülne napvilágra pár év vagy évtized múlva), nincs mögötte egyetlen olyan ország nyílt támogatása sem, amivel erősen jóban kell lennünk. Ilyenkor jobban járunk azzal, ha kivárunk, hogy a fejősteheneink (az EU nettó befizetői) mit reagálnak. Lehet itt hepciáskodni, önfejűen pattogni meg "csakazértis" jelleggel nyilatkozatokat tenni, de nem lesz különösebben nagy az öröm, ha a különböző EU-s támogatások elkezdenek elapadni. Katalóniától pedig különösebb segítségre nem számíthatunk semmilyen téren.

2017. okt. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem az ország dolga.


Vagy szerinted a katalánok, spanyolok támogatnák Erdély függetlenedését?

2017. okt. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%

Egyelőre még ki sincs kiáltva a függetlenség...


Ha előtte ismernék el, akkor az belügyekbe való beavatkozás lenne...


Gondolom, most megy a diplomáciai szkanderezés, hogy kik fogják elismerni, támogatni...

Ha elegen támogatják, akkor hamarosan ki lesz kiáltva.

2017. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

3#


Az EU-val nem lehet kompromisszumot kötni,hiányzik arra fele a józan ész, ezt leginkább a migráció kezelése mutatta be.

Ugyanúgy az erőből értenek, mint az összes többi ország a bolygón, csak ebben az esetben az erő nem szó szerinti támadást jelent, hanem mondjuk Katalónia elismerését, mint független állam.Ez teljesen szembe menne az EU érdekeivel.



4#


A katalánok nem felejtenék el a gesztust.

Szóval, igen, támogatnák.

2017. okt. 27. 19:43
 7/16 anonim ***** válasza:

"... sak ebben az esetben az erő nem szó szerinti támadást jelent, hanem mondjuk Katalónia elismerését, mint független állam"

Ez nem erő. Ez az itthoni választóknak szóló melldöngetés, de az égvilágon semmi következménye nincs. Ami mögött nincs érdekérvényesítő képesség (akár puskacsövek, akár költségvetési összeg, akár gázcsap), az csak fingfűrészelés vagy szarpasszírozás, nem erő.

2017. okt. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Ami mögött nincs érdekérvényesítő képesség (akár puskacsövek, akár költségvetési összeg, akár gázcsap), az csak fingfűrészelés vagy szarpasszírozás, nem erő."


Egy állam elismerése okozhat költségvetési változásokat, de akár puskacső szaporodást is.

Szóval, egy állam elismerése nem fingfűszerezés, hanem igenis van jelentősége.



A Krím Katalóniánál sokkal jelentéktelenebb,kisebb és szegényebb, mégis a fél nyugati világ azon hisztizik.

2017. okt. 27. 19:51
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekünk ebbe nem kell beleszólni
2017. okt. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9.


Kell-e vagy sem, jogunk van hozzá.

2017. okt. 27. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!