Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem népszerű a szélsőjob...

Miért nem népszerű a szélsőjobboldal nálunk?

Figyelt kérdés

A szélsőjobboldal alatt nem a jobbikot értem,hisz ők egyre népszerűbbek, hanem a "náci"/"fasiszta" elveket vallóakat,tehát akik felsőbbrendűségben hisznek és turbóradikálisok. Pl magyar hajnal nevű szervezet.

Tehát arra lennék kíváncsi,hogy mik az okai annak,hogy az ennyire szélsőjobboldali eszméket miért nem szeretik a magyarok? Valaki bő választ esetleg tud adni vagy forrást?


2017. okt. 30. 05:00
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Neked se volt gyerekszobád ugye...?
2017. okt. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Hogy miért nem népszerűek?


Azért, mert ezek a szervezetek, kezdeményezések turbó radikálisak és turbószélsőségesek és mert felsőbbrendűségben hisznek és mert veszélyesek más társadalmi csoportra.


Magyarország európai léptékkel konzervatív ország és sokkal inkább jobboldali, mint baloldali és sokkal jobban nacionalista, mint liberális, de azért szerencsére annyira még nem buták a magyar emberek.


A magyar emberek úgy vannak ezzel, hogy "jó-jó, nem kérünk migránsokat, de azért ne öljük meg őket" meg "jó-jó sok a roma, de azért ők is ugyanolyan emberek, mint mi" meg "jó-jó ne házasodjanak a melegek, de azért ne üldözzük őket".

Ez egy eléggé szélsőséges álláspont egyébként NYUGAT-ról nézve.

Csak, hogy példát mondjak Franciaországban a Nemzeti Front elnökségében is ülnek nyíltan meleg politikusok, de lehetne sorolni a példákat még a végtelenig... Eközben Magyarországon Dúró Dórának (Jobbik) már az is ciki volt, hogy azt mondta, hogy a melegek szavazatát sem bánja a pártja...


Nyugatról nézve a Fidesz is szélsőjobb, a Jobbik meg ultra radikális...


De ha KELET-et nézzük akkor nyilván más az egész. Oroszországot nézve a Fidesz kb annyira liberális, mint az ottani pár %-os liberális párt, a Jobbik meg még talán kevésbé radikális mint Putyinék 60%-os "támogatottsággal".

Mellettük meg ott van a kommunista meg a még szélsőségesebb párt kb 15-15%-kal...

2017. okt. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
A Fidesz gyakorlatilag már több széljobber elemet is beépített a politikájába, ezzel kikapta a szelet a Jobbik és a többiek vitorlájából.
2017. okt. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos így is népszerűbb mint kellene.
2017. okt. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom pontosan mire utalt a kérdésed. Ha arra, hogy miért népszerű, azt nem tudom. Magam is jobboldali vagyok, de nem tudom elképzelni, mi a vonzó egy egészséges lelki világú embernek más csoportok megverésében vagy bántalmazásában.

Ha viszont arra kérdezel, hogy pont nálunk miért ilyen népszerűek, akkor szerintem tévedésben vagy. Nyugat-Európában ugyanúgy megvannak a szélsőjobbos szervezetek, minden országnak megvannak a maguk "német/francia/angol hajnal" szervezetei, sőt ott még felvonulásokat is szoktak tartani (amit aztán elég hamar fel szoktak oszlatni), ami Magyarországon évek óta nem fordult elő. Ezek minden országban marginális jelentőségű szervezetek, statisztikailag nem mérhető támogatottsággal, ahogy nálunk sincs ennek bázisa.

2017. okt. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Nem népszerű a szélsőjobboldal nálunk?

Te melyik bolygóról jöttél?

2017. okt. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

Nem tudom, hogy mégis mit szeretnél még.

Meneteljen a TEK tömött sorokban az utcán és lőjék tarkón a nem-fideszeseket vagy mit?

2017. okt. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Október 15. nem volt olyan régen.



/l944./

2017. okt. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Gondolom, azért, amiért a kommunizmus sem A történelmi tapasztalatok miatt.
2017. okt. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

" Nem népszerű a szélsőjobboldal nálunk?

Te melyik bolygóról jöttél?"


elolvastad amit írtam? nem a Jobbikra gondoltam,hanem a náci,fasiszta elveket vallókra pl magyar hajnal..ha ők népszerűek lennének akkor nem 0,00001% lenne a támogatottságuk hanem legalább 25-30% mint most a jobbiké


egyébként történelmi emlékek miatt nem népszerű,ezt értem,de kicsit bővebben?

2017. okt. 30. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!