Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lett a melegek mellett...

Miért lett a melegek mellett való kiállás és a melegházasság CSAK a baloldal (és az LMP) eszménye Magyarországon? A Fidesznek miért nem fontosak a melegek, a Jobbik vezetése miért tesz ilyen kijelentéseket?

Figyelt kérdés

Továbbá szerintetek hatással van arra, hogy Magyarországon például a melegházasság támogatottsága alig nő és egyes időszakokban csökkent is?

2006-ban 20% alatti támogatottsága volt, 2007-ben 30-35% közötti közvélemény-kutatások jöttek ki.

Ezzel szemben 2015-ös felmérést olvastam 31%, idei felmérés 36%... Ilyesmi eredmények vannak csak.

Ezzel együtt, hogy a házasság támogatottsága nem nőtt, a társadalmi elfogadás azért valamivel igen, de még mindig rettentően elutasító a magyar társadalom és nemcsak, hogy "ciki" melegnek lenni, egy meleg rengeteg diszkriminációt él át, még most is.


A Jobbik alatt az ilyen kijelentésekre gondolok. Mindezt arra reagálta Dúró, hogy a korábban azt mondta, hogy a melegek szavazatát sem bánja a Jobbik......

"Csúsztat az MTI már megint, ráadásul ilyen elképesztő címmel írnak külön hírt a Mészáros Lőrinc tulajdonában álló Echo TV rosszindulatú kérdésére adott válaszomból, miközben a sajtótájékoztatót másról tartottam, de arról nem szólnak a hírek. Minden magyar állampolgárt szeretnénk képviselni, és azokat várjuk szavazótáborunkba, akik azonosulni tudnak a Jobbik értékrendjével - ezt válaszoltam a provokatív kérdésre, szóval persze, felőlem akár Terry Black vagy Orbán Viktor is szavazhat a Jobbikra, attól még megvan a véleményem róluk. Ami engem illet: nem támogatom a homoszexuálisok házasságkötését, de a már sajnos törvénybe foglalt, bejegyzett élettársi viszonyuk regisztrálását sem, gyerekek örökbefogadását is ellenzem esetükben. Betiltanám a provokatív, tömeges garázdaságot megvalósító Pride-ot, sőt az efféle homoszexuális propagandát kitiltanám a fővárosi önkormányzat tulajdonában álló mozikból is, ahol évről évre helyet kapnak szintén a Fidesz jóvoltából. A magyarság felemelkedésének biztosítását abban látom, ha férfiak és nők szabad elhatározásán alapuló házasságokba születnek gyermekek. A magyarság legnagyobb problémája jelenleg a katasztrofális demográfiai helyzet, ezért sem szabad semmi olyat népszerűsíteni, ami ezt súlyosbítja." (Dúró Dóra facebook oldaláról)

Azért a Jobbik határozottan fejlődik ezen a téren, azért a 2012-es büntetési javaslat elég durva volt, ahhoz képest...

[link]


A Fidesznél meg egyszerűen az a durva, hogy jónak látják a helyzetet és azt köszöngeti Orbán folyamatosan, hogy a melegek nem provokálnak...

[link]

[link]

Azért vannak durvábbak

[link]

stb


2017. okt. 30. 07:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Nem baromira mindegy? Semmi se változna attól, hogy lehet házasságot kötni. Sőt, eddig is lehetett bejegyzett élettársi kapcsolatot létesíteni, ha azt házasságnak hívnák, csak a név változna.
2017. okt. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

A támogatásuk megnyerése.

A jobbiknak is jó most már minden, a melegek is, csak legyen elég támogató.

2017. okt. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
A hazassagnak nem feltetele a homerseklet, 18 even felul barki hazasodhat.
2017. okt. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1


Nem azt mondtam, hogy ténylegesen a melegházasság bevezetése mellett kellene kiállni az összes parlamenti pártnak és azt sem mondom, hogy holnapra be kellene vezetni, de amikor Magyarország miniszterelnök-helyettese mint a homoszexualitásról, mint szexuális aberrációról beszél, akkor azért elgondolkodik az ember, hogy merrefelé is halad az ország...

És nyilván az, hogy erről a vezető politikusok így beszélnek nem igazán segíti azt, hogy a társadalom nyitottabb vagy elfogadóbb legyen...

2017. okt. 30. 07:45
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Én sajnállak mert nem tehetsz róla, de engem meg a legtöbb embernek a legkisebb problémánk is nagyobb annál, hogy a homoszexuálisok bejegyzett élettársi kapcsolatban vagy házasságban élnek. Az egyetlen alkalom amikor szóba kerültök az a Pride, amikor nem azt mutatjátok hogy ti is hétköznapi olyan emberek vagytok mint mi, hanem hogy "ünnepelni kell a másságot", és látni is hogy mennyi emberben épp az ellenkezőjét váltja ki, mint amit ki akartok váltani.


Ezen kívül ha csak a szavazatok szerzése lenne a cél, akkor a homoszexuálisok + őket támogató liberálisok egy elég szűk csoport.

2017. okt. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A melegházasságot illetve annak támogatását csak példának hoztam fel.


Azt akartam szemléltetni, hogy 2006 eleje és 2007 vége között 15-20%-kal nőtt a melegházasság támogatottsága Magyarországon, azóta 10 év alatt meg körülbelül "áll".


Persze, az emberek valamivel elfogadóbbak, mert egyre többen (hírességek és hétköznapi emberek egyaránt) és egyre nyíltabban vállalják, hogy nem heteroszexuálisak, de azért...

2017. okt. 30. 07:52
 7/12 A kérdező kommentje:

És ezekből a kiszólásokból, kijelentésekből általában (vagy inkább mindig) a melegek jönnek ki rosszul.


Ott volt a Dúró Dórás eset, a média nekirohant a Jobbiknak, hogy "hoppá nézetváltás?" meg "kellenek a szavaztok?"... Aztán ahelyett, hogy a Jobbik történelmében másodjára hagyták volna, hogy a melegekkel kapcsolatban valami pozitív/semleges (inkább az utóbbi) kijelentés jelenjen meg a nevük mögött "gyors visszavonulót fújtak", közben egy picit odaszóltak a melegeknek... Csak úgy érzékletesen...

2017. okt. 30. 08:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Még az is lehet, hogy 2006 és 2007 között történt valami mérési hiba. Nem tartom elképzelhetőnek, hogy 1 év alatt a komplett lakosság 15-20%-ának megváltozzon a véleménye egy ennyire erősen elvi kérdésben.
2017. okt. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%

Figyelj, Ember!


Én, ha elmegyek bárhová, dolgozom bárhol, szórakozok bárhol, miért nem tudják rólam, hogy milyen a szexuális orientációm? Talán mert nem plakátolom ki magamra?


Ha nem akarnátok mások orrára kötni, másokra lőcsölni, hogy melegek vagytok, és nem akarnátok úton-útfélen azzal hencegni, dicsőséget, büszkeséget kovácsolni egy egyszerű állapotból, amiről - fogadjuk el - nem tehettek, a kutya nem törődne veletek ebből a szempontból. Ugyanúgy élhetnétek az életet, mint bárki más. De nektek feszíteni kell a húrt.


Sokkal-sokkal nagyobb szerénységet, és akkor nőni fog a százalék!

2017. okt. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell az ilyen statisztikákat komolyan venni. Ha berakják a válaszadási lehetőségekbe a nem tudom opciót, máris kevesebb igen lesz, mintha csak igen és nem opció lenne. Arról nem is beszélve, hogy a válaszadók valószínűleg nem tudják, hogy a házasság örökbefogadási jogot is jelent. Szerintem nagyon lassan, de nő a támogatottsága azoknak, akik házasságot és az örökbefogadást is támogatják.
2017. okt. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!