Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha két rossz közül kellene...

Ha két rossz közül kellene választanod mit választanál? Fidesz vs Jobbik?

Figyelt kérdés

Én személy szerint úgy gondolom, hogy ha jövőben a jobbik kerülne kormányra rosszabb lenne mint a Fidesz. Én valahogy még annyira sem bízok bennük mint a Fideszben.

Egyébként Momentumos vagyok.


2017. okt. 31. 09:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
29%
Jobbik de inkabb egyik se
2017. okt. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
17%

Jobbik.

Legalább ők sem engednék be az indiaiakat.

2017. okt. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
34%
Jobbikot választanám, mivel róluk csak azok terjesztik ,hogy milyen nagyon gonosz rosszak, akiknek tökéletesen megfelel a jelenlegi tolvaj hazug korrupt rendszer.
2017. okt. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudom. Azon meg röhögnöm kell, hogy a Jobbik fasiszta, meg a Fidesz is. De azon is, hogy a Jobbik nem lopna majd, mint a Fidesz. Jövőre eldöntöm, de mindenképpen szavazok.
2017. okt. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
18%
Leginkább egyik sem. De ha csak ez a két alternatíva lenne, akkor inkább a fityesz. Nincs kedvem gázkamrában végezni, mint anno az én, meg a párom rokonainak is...
2017. okt. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
37%

#5 Röhögjél, attól még ez marad a valóság. A fasizmus számos jellemzőjét magán viseli a párt:


- vezérelv: Orbán az isten, ő dönt mindenről, az ő szava szent.


- új civilizáció építésének akarata: majd mi helyes útra vezetjük a megtévedt világot, megvédjük az országot, helyreállítjuk a magyarság régi fényét.


- a hatalom kultusza: mindenbe belepofázunk, nyíltan a képetekbe röhögünk, hogy mi bármit megtehetünk, nyíltan adót csalunk, bizonyíték hegyekre se reagálunk, mert megtehetjük, mert mi vagyunk a hatalom.


- elit- és küldetéstudat: lásd fent, a fidesz hozhatja helyre csak az országot, csak orbán menthet meg minket, az ő kezében a kulcs a szebb jövőért stb stb stb


- etatizmus, az állam szerepének abszolutizálása: Teljesen megvan, az állam határoz meg egyre többet, mindenhol teng a nemzeti, nemzeti dohánybolt, nemzeti közmű, nemzeti tankönyv, nemzeti adócsalás, nemzeti szabadidő meghatározás...


- a forradalmiság és a tradicionalizmus sajátos keveréke: tisztán látható, a fidesz harcot vív a világ, a karvalytőke, a liberalizmus, az eu, az usa, a minket elnyomó kismillió nemzet ellen, un-ortodox megoldásokat követ, miközben megvédik a rezsicsökkentést, békementeket szervez az országot támadók ellen


- rasszista jegyeket viselő szélsőséges nacionalizmus: mocskos eu, elnyom minket, minden nemzeti, közben célzottan támadnak és ugrasztanak egymásnak társadalmi csoportokat, hogy egymással marakodjanak

2017. okt. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező te alapból döntöttél, és a Fideszt támogatod azzal, hogy egy olyan párttal szimpatizálsz, ami kapni fog kb. 100-150 ezer voksot, ezt is főleg Pesten, tehát potenciálisan két-három egyéni körzetet fog a Fidesznek ajándékozni.


Én természetesen e kettő közül a Jobbikra, mostanra rég kiderült számomra, hogy a Fidesznél szinte csak jobb alternatívák vannak, na jó a MOMA meg az Együtt és talán épp a Momentum rosszabb lenne, engem elsősorban a gazdaság és társadalompolitika érdekel e tekintetben a Fidesz egy neoliberális szemét, a Jobbik gazdaságpolitikája pedig inkább szocdem mint jobboldali, tehát Jobbik.

2017. okt. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
27%

#7

Nem Orbán dönt mindenről, hanem az Országgyűlés. Az, hogy hány fideszes és hány ellenzéki képviselő van bent, a választókon múlik. A vezérelv innentől kezdve szintén nem állja meg a helyét.

Mi ez a civilizációépítős maszlag dumád? Ennyire nem kéne mélyliberális hülyeségeket lefirkálnod, semmi értelme.

A hatalom kultusza is bukta. Minden kormány lopott, minden kormány a képünkbe röhögött. Ha leváltódik a fidesz, a következő is ezt teszi.

Tehát ha valakinek bármilyen elképzelése van az ország jövőjéről, akkor az elitista baromság? Inkább nem akarom tudni, hogy milyen pártra szavazol.

Az etatizmus pedig azokra az országokra jellemző, ahol főként egypártrendszer van. Nálunk pedig több, szóval hibás az érvelésed.

Az meg nem forradalmiság, ha valamiről kiderül, hogy nem működik, és erről tájékoztatják a népet. Szerintem a migrációra gondoltál, de akkor indokold meg, hogy miért működőképes.

Az EU-ba pedig nem azért léptünk be, hogy minden elmebeteg javaslatra bólogassunk. Ha az emberek annak idején tisztában vannak vele, hogy az EU akarja megszabni, hogy kikkel élhetünk együtt, akkor a 2004-es népszavazás másképpen alakul. Úgy mentünk neki a népszavazásnak, hogy az emberek többsége csak annyi tudott, hogy lehet cukrászdánk Bécsben. Gratulálok.


Javaslom, alaposabban tanulmányozd át a diktatúrák és egyéb elnyomó rendszerek jellemzőit, mert amit írtál, abból semmi nem áll meg a lábán.

2017. okt. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

# 8

Azért a Momentum nem 100, 150 szavazatot fog kapni, valószínüleg nem ők fogják leváltani a Fideszt de azért ha bejutnak én már annak is örülnék.

Nem tudom ki mit lát a Jobbikban, de én egy rakás demagóg dumán kívül semmi mást, ha hatalomra kerülnek inkább bele se gondolok mi lessz. Már alapból a melegekhez való hozzáálásuktól is rosszul vagyok, az ilyen gondolkodásmód nem vezet jó irányba.

Szóval inkább Fidesz, még akkor is ha még 4 évig néznem kell a jelenlegi állapotokat, de azért kicsit remélem hogy a Momentum nyer :)

2017. okt. 31. 12:36
 10/23 anonim ***** válasza:

Ne reméld.

#7 Orbán volt már feudalizmus párti, kommunista, horthysta, nem tudom hogyan fér ide be a fasiszta is...

2017. okt. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!