Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 444 miért csinál úgy,...

A 444 miért csinál úgy, mintha ez tök hülyeség lenne, és őrültek, akik ezt szeretnék, vagy épp Orbán csatlósai?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem ez egy tök normális kezdeményezés, itt lett volna az ideje, és ha például egy politikai párt vagy a kormány maga kiáll ezért és keresztülviszi, akkor az egy nagyon tiszteletreméltó dolog lenne, mert agazdaság nyilván jobban pörögne, ha a karácsonyi őrület és raklám mindenhol ot tlenne már októbertől. Szerintem a 444-es újságíró beteg elme, hogy ennek a jó kezdeményezésnek ellene megy, és mégha nem is ért egyet vele, de kikarikírozza az egészet, és azzal hasonlítja össze, hogy ő miért nem tud 30méter magas ugrani. Eszem megáll.



2017. okt. 31. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Ennél nagyobb problémát el se tudok képzelni.

Amúgy láttam már TV-ben csatornát, amelyik júniusban karácsonyi filmeket vetített. Szóval akár már júniusban elkezdhetnénk a karácsonyozást.


Bár sokan elfelejtik, hogy ez inkább egy vallási hátterű ünnep, ami marhára nem októberben van (főleg nem nyáron).

2017. okt. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Mondok egy jobbat, legyen kint egész évben, akkor a Nicsak, Bicsak, Mocsok és egyéb nevű gittegyletek se problémázhatnak.

Legyen külön nyári mikulás, ugyanaz a forma, csak nem tökig vörös kabátban, hanem fürdőruhába, úszósapkában.

Legyen nemzeti Mikulás kokárdával márc 15-re, államalapító Mikulás aug. 20-ra koronával a fején, meg 56-os Mikulás, géppuskával a csomagolásán, az igazán autentikus 56-os Mikulás meg nemzeti színű és lyukas a közepe!

2017. okt. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Inkabb azt árulja el valaki hogy a gykn miert csak a 444 et ismerik
2017. okt. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2017. okt. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%

"Ez a hisztériában és hallucinációkban megnyilvánuló módosult tudatállapot – amit a normális emberek világától való elszigetelődés okoz – teljesen természetes jelenség,"


liberalizmus in nutshell

2017. okt. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg tökéletesen igazuk van. Egy ilyen ostobaságot csak egy zakkant elme találhat ki: "A Mikulás-csomagokat, csoki Mikulásokat és a karácsonyi kellékeket csak úgy lehessen árusítani a boltokban, hogy azokat egy 110-130 centiméter magas gyerek ne láthassa."


Vagyis szopassunk mindenkit több méter magas polcokkal, csak mert pár idiótának nem tetszik. Kösz nem. Megérdemlik a kifigurázást.

2017. okt. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Alapvetően igaza van a kezdeményezésnek néhány túlzást leszámítva, a cikkírónak meg a q anyját.
2017. okt. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én napközben olvastam ezt a cikket, és amikor hazajöttem a párom teljesen ki volt akadva, hogy bement a gyerekkel és tele volt az üzlet csokimikulásokkal, és most hónapokig majd nem tud vásárolni járni gyerekkel, pedig kettő is van, és valakinek bevásárolni is kell. Szerintem igenis pofátlaság, etikátlan stb. És nem kell szivatni senkit magas polcokkal, be kell tiltani hónapokkal elötte, hetekkel elötte pedig simán megoldható, hogy legyenek becsomagolva és ne látszódjanak, ennyi!
2017. okt. 31. 22:16
 9/11 A kérdező kommentje:
Ami engem illet én nem feltétlenül tartom jónak, hogy a Mikulás meg az angyalka hozza az ajándékokat, meg a nyuszi, és fenntartjuk ezt a "hazugságot", de igazából ennek a társadalmi hatását és a gyerekfejlődést én nem tudom megítélni, nem vagyok pszichológus/szociológus, valószínűleg nincs igazam, mert ez sokáig bevált, ezen kívül mások szokásaiba nem akarok beleszólni. Viszont ez társadalmi szinten még mindig jobb, mint az, ha már a kisgyerekek is hamar rájönnek, hogy az egész hazugság hazugság, és apa veszi a csokimikulást a boltból, és van Sparos Tescos és Auchanos mikulás is stb. Mert régen legalább várták a meglepetést, a csodát, és ha jó volt kapott valamit, de ha nem a mikulástól és angyalkától várja, hanem anyától és apától, akkor az a kérdés, hogy apa miért nem vette meg nekem a laptopot, amikor a másik gyereknek az apja megvette az okostelefont, talán én nem vagyok olyan jó apának, stb. és még sorolhatnám az elkorcsosult szokásokat, viselkedéseket, attitűdöket stb.
2017. okt. 31. 22:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Ti mindig mindent be akartok tiltani, meg meg akartok rendszabályozni. Arra nem szoktatok gondolni, hogy néha hagyni kellene az embereknek, hadd döntsék el ők, mit tartanak jónak? Agyhalál, amit csinátlok. Mint ha az állam valami apuka lenne, akinek feszt ott kellene leskelődnie a gyermeteg állampolgár felett, és rácsapni a kezére, ha valami csúnyaságot csinál, pl. csokimikulást vesz a gyereknek októberben.


"de igazából ennek a társadalmi hatását és a gyerekfejlődést én nem tudom megítélni,"


Nincs semmilyen különleges társadalmi hatása. Normálisan nevelt gyerek 6-7 éves korában (vagy talán előbb) már sejti, 10 évesen már biztosan, hogy nincs jézuska és nincs nyuszika, hanem apa-anya hozza a csokit.


"bement a gyerekkel és tele volt az üzlet csokimikulásokkal, és most hónapokig majd nem tud vásárolni járni gyerekkel"


?? Miért nem tud vásárolni? És ez miért az üzlet hibája??

2017. nov. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!