Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire igaz ez a kivándorlás...

Mennyire igaz ez a kivándorlásról és a népességfogyásról?

Figyelt kérdés

[link]

Én nem értek egyet ezzel a szóval,hogy főként mivel nem 1 embert ismerek aki 8. általánossal illetve érettségivel a kezében kiment külföldre. Értem én,hogy mit jelent a főként ,de ezt ne emeljék már ki,hogy főként. Itt már mindenki megy szerintem aki teheti. Vélemények erről a videóról is ?



2017. okt. 31. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Alapvetően elmondható tekintve hogy az ország nagy része vagy szaktudást vagy diplomát szerez.
2017. okt. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Aki teheti menekül, nézz körbe ismeretségi köröd, rokonaid, iskolatársaid körébe


Nem egyet, nem kettőt, de nem is hármat fogysz hiányolni mert úgy kiment hogy a 84ezer forintért az életbe nem fog visszajönni.


"gyere haza fiatal" ? megmondták akik kimentek hogy ne ilyen állgesztusokkal erőlködjenek hanem teremtsenek feltételt ahova érdemes visszajönni, azóta nem hogy csökkent de nőtt az emigráció szóval nem hogy érdemes visszajönni hanem érdemesebb menekülni.


Egyet felejtenek el a migránsozó fidesznyikok, európába a MAGYART nézik migránsnak mert egy gazdaságilag nulla országból menekülnek.

2017. okt. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem a legfrissebb statisztika, de jól látható, hogy nagyobb arányban mennek ki a magasabb végzettségűek:


[link]


Ugyanez igaz az életkorra is. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem marad itthon egy fiatal vagy magasabban kvalifikált ember, csupán az arányuk lesz alacsonyabb, tehát öregebb és képzetlenebb lesz arányaiban az összlakosság.

2017. okt. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
4%

2014 óta azért lefolyt egy kis víz a dunán

ráadásul valamiért nem szereti reklámozni az index, hogy egyébként akik tényleg kint telepednek le életük végéig a kivándoroltaknak csak kis %-a

2017. okt. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért ebből a régi statisztikából is kiderül,hogy azért azok is elmennek nagy részben akiknek csak érettségije van. 8 általános vagy még az sincs meg az nem akar menni.
2017. okt. 31. 20:19
 6/12 A kérdező kommentje:
Index ? Hogy jön most ide ? Én nem indexet linkeltem be
2017. okt. 31. 20:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Nyilván megy mindenki, hiszen kint egy talpraesett, tanulékony - igaz, kevesebb képzettséggel rendelkező - ember is könnyedén tud biztos megélhetést nyúltó munkát találni, nem pedig közmunkán sínylődni. Az viszont biztos, hogy legalább valami alapszintű nyelvtudás jó, ha van... aztán a többi kint is ráragad.
2017. okt. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugat-Európában nagy hiány van a képzetlen emberekből.Ugyanis, a helyi lakosság nem akar szállodát takarítani, utcát seperni,gyártósori munkát végezni.Így, egy kelet-európai jó eséllyel pályázhat ilyen állásokra.

Nyelvtudásból sem kell olyan magas szintű ezekhez az állásokhoz.

2017. okt. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Miért akkor a nyugat európai ember miből él ? Mivel foglalkozik ?
2017. nov. 1. 08:03
 10/12 anonim ***** válasza:

"Miért akkor a nyugat európai ember miből él ? Mivel foglalkozik ?"


Többnyire a diplomák a népszerűek ott is.


Ami Magyarországon az utóbbi években történik (diplomások ugrásszerű növekedése, hatalmas igény a diplomás állásokra), az Nyugat-Európában a 90-es évek években lejátszódott már.

A nyugatiak többnyire valamiféle műszaki,gazdasági felsőfokú végzettséget raknak, ezek ott a legnépszerűbbek.

2017. nov. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!