Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen ellenvetése lehet...

Milyen ellenvetése lehet valakinek a DK javaslatával szemben, hogy olyan ember ne szavazhasson a magyar választásokon aki soha nem élt Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ez egy természetes igény arra hogy csak azok szólhassanak bele a magyar belpolitikába akik itt is élnek ide adóznak tudják hogy milyen állapotok vannak itthon.

2017. nov. 3. 13:48
1 2 3 4 5
 11/42 hájaaa ***** válasza:
29%

"Ettől függetlenül, ez a kampány NEM helyes, mert ha már megadták akkor HADD DÖNTSEM MÁR EL ÉN, hogy szavazok vagy sem! "


A kérdés amit feltesz így szól:

Egyetért-e ön azzal, hogy ne szavazhassanak azok, akik soha nem éltek Magyarországon, és nem viselik a szavazatuk következményeit?


Ergó te éltél MO-n dolgoztál is, így eldöntheted h szavazol-e. De egy Ausztráliában élő Magyar aki megkapta az állampolgárságot, de életében ha egyszer járt itt MO-n ne döntsön az itt élők sorsáról. Szerintem

2017. nov. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
80%

Nekem van egy alternatív javaslatom.


Mindenki lehet állampolgár, de szavazati jogot csak az kapjon akinek az állandó lakcíme Magyarországon van, Magyarországon fizet adót vagy korábban legalább 10 évig volt Magyarországon állandó lakcíme.


Ezáltal rövid úton megszabadulnánk a határon túliak 99%- ától, továbbá egy csomó máshol élő kettős állampolgártól is akiknek szerintem ugyanúgy nincs joguk belepofázni a belügyeinkbe mint a határontúliaknak.

2017. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
33%

Pl ott van az unokahúgom, amikor felnő neki is szavazati joga lenne, holott amióta megszületett az Egyesült Királyságban él.

Na valaki magyarázza el nekem, hogy miért jár neki szavazati jog.

Ugyanígy nem jár szerintem a határon túliaknak sem.

2017. nov. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
53%
nyilván arról a 60 db ausztrál magyarról van szó, még véletlenül sem a 700 ezres erdélyi magyarságról, akik között negyedmillió fidesz szavazó van
2017. nov. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 Koplárovics Béci ***** válasza:
81%

"akik adóznak? és mennyi adótól válik az ember szavazóképessé?

Tehát akkor vegyük el a szavazati jogot a munkanélküliektől, egyetemistáktól, GYES-en lévőktől, nyugdíjasoktól?

És aki közalkalmazott? Ő sem adózik, adóból van eltartva. "


Hogy mennyitől (és mikor, tehát pl a választás előtti 4 évben) az nyilván döntés kérdése. Nyilván az is finomítás kérdése, hogy pontosan mit is jelent az "adózik" szó.


"Ezzel szemben adjuk szavazati jogot mindenkinek aki csak itt él és itt adózik?"


Mindenesetre ha valaki van olyan barom, hogy itt akar élni és dolgozni, és adózik, máris többet tettek az országért, mint sok jelenleg szavazati joggal rendelkező. És még mindig reálisabb megoldás, mint a ne szavazzon a nyugdíjas, ne szavazzon az akinek nincs x végzettsége, stb.


És sajnálom, hogy tőled elvenném ezzel a szavazati jogot.

2017. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
33%

13.


Ha magyar állampolgár, akkor jár neki.


Pl. egyszer még hazajöhet. Céget alapíthat itt. Vannak rokonai, érzelmileg kötődhet felmenői hazájához, nem mindegy neki, mi történik itt.


De szerintem ez egy meddő vita. Ha megkapták ezt a lehetőséget, akkor megkapták. Más kormányok is megtehették volna. Más pártok is kampányolhatnak a határon túli magyarok körében, Révkomáromban, Kolozsváron, Sepsiszentgyörgyön vagy akár Londonban. Mindenkinek áll a zászló.


És még valami: valaki jól írta, nem az a baja a DK - nak, hogy szavaznak, hanem az, hogy - vélhetően sokuk - a Fideszre szavaz. A DK - ra nagy társadalmi igény nem mutatkozik, most ezzel próbálja felkavarni kicsit a vizet a Böszme, a határon túliak szavazatára úgysem számíthat, ergó nincs vesztenivalója - no meg amúgy sem nagyok az esélyei, ezért most erre rápróbál ez a hétpróbás gazember.

2017. nov. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
38%

"és nem viselik a szavazatuk következményeit? "


a határon túliakkal szembeni politika tehát nem kormányfüggő? hát dehogynem és egyébként pont ezért szavaznak ennyien főleg erdélyből


egyébként az is érdekes, hogy gyurcsányék amúgy keményen migránskvóta pártiak voltak


tehát az erdélyi csak ne pofázzon bele a politikába, mert nem itt él és nem viseli a következményeit, ellenben a brüsszeli bürokrata nyugodtan pofázzon bele abba, hogy a magyar emberek mennyi menekültet és hogyan kíván befogadni


gyurcsány amúgy milyen jogon pofázik bele pl a családtámogatásba?! milliárdos, neki a CSOK az adókedvezmény nem oszt és nem is szoroz

ha megszüntetik (ahogy tervezik), nem viselik a következményeket

2017. nov. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
67%

Megint egy gumicsont.


Hogy az ellenzéknek ne kelljen szembenéznie saját impotenciájával.


A külföldi szavazatok nagyon keveset számítanak...

NEM attól kerül az ellenzék a küszöb alá.


Ha az ellenzéknek LENNE egy ütős, érthető és vonzó programja, akkor a külföldi szavazók közül is számíthatnának támogatókra...


De se programjuk, se vállalható arcaik, így marad a mocskolódás, ami miatt egyre több szavazót veszítenek, és most már a külföldieket okolják.


Maguk alatt vágjűk a fát, mert minnél tovább odázzák, hogy szembenézzenek saját impotenciájuknak VALÓDI okaival, annál jobban morzsolódnak...


A Fidesz mrg kéri a kávét...

2017. nov. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
56%
Egy mindenképpen: ezzel csak még jobban kiélezi az ellentéteket az emberek között. És mindezt, minimális politikai haszon reményében, mert a határontúliak szavazatain, szinte semmi nem múlik.
2017. nov. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
29%

"Mindenesetre ha valaki van olyan barom, hogy itt akar élni és dolgozni, és adózik, máris többet tettek az országért, mint sok jelenleg szavazati joggal rendelkező. És még mindig reálisabb megoldás, mint a ne szavazzon a nyugdíjas, ne szavazzon az akinek nincs x végzettsége, stb.


És sajnálom, hogy tőled elvenném ezzel a szavazati jogot."


Semmi gond, megszoktam már az antidemokratikus hozzáállást a baloldalról.

Tudod az a gond, hogy elvileg a mi saját közösségünk vezetőit választjuk, és tudom hogy ti mindent nagyon szerettek forintosítani, azért nem minden a profit. Pont ebbe buktatok bele 98ban és 2010ben is.


---


A politika egyébként azt képviseli aki szavaz. Ha nem szavazol le fogják szarni a problémáidat.

- A nyugdíjasok rendkívül aktívak -> minden épeszű pártnak kiemelt témája a nyugdíj és az időskori egészségügyi ellátás.

- A középkorú közoktatásban dolgozó tanárok tipikus nemszavazók -> telibe is vannak tojva.

- A cigányok tipikus nemszavazók -> tessék-lássék romaprogramok


Szóval alapvetően képviselni kéne a határon túli magyarok érdekeit a baloldalon, már csak azért is, mert komoly szavazóbázis.

Láthatóan a baloldal ehhez túl hülye, mert az energiáját öncélú putyinozásba öli, ami tipikusan nem érdekli a választókat.


Szóval én mindenkit bátorítok arra, hogy menjen el legalább proteszt szavazatot leadni.

2017. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!