Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen ellenvetése lehet...

Milyen ellenvetése lehet valakinek a DK javaslatával szemben, hogy olyan ember ne szavazhasson a magyar választásokon aki soha nem élt Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ez egy természetes igény arra hogy csak azok szólhassanak bele a magyar belpolitikába akik itt is élnek ide adóznak tudják hogy milyen állapotok vannak itthon.

2017. nov. 3. 13:48
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
82%
A gond az, hogy hiába tesz bármilyen javaslatot a DK, ha addig úgyis hiteltelenek, míg meg nem szabadulnak Gyurcsánytól.
2017. nov. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
76%

Pl. az, hogy szerzett jogot visszavenni, hát, nem egészen "comme il faut".


Másfelől, a szavazati jog az állampolgársággal együtt jár. Kettős állampolgárság intézményére pedig van példa Európában és az egész világon.


Ezeket Gyurcsány pontosan tudja, de most az alantas ösztönökre hajt.


Egyet megtehetne - megtehetett volna - hogy maga is kampányol a határon túliak körében, de ez különösen 2004 óta kb. annyi esélyt jelentene számára mint Szálasinak volt a főtárgyaláson...

2017. nov. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
78%

Lehet hogy jogos, de három dolog miatt rossz íz van a számban:

1. Ha már megadták a jogot, visszavenni már nem szép.

2. Gyurcsánynak már van előtörténete a határon túli magyarokkal kapcsolatban, amikor azzal riogatott hogy a "románok" elveszik a kenyerünket.

3. Tovább osztja a magyarságot, mintha így se lennénk elég megosztottak.

2017. nov. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
41%

Páldául az, hogy a magyarság sokak számára nem csak anyagi kérdés.


Magyarságtudat:

Magyarnak lenni az a szellemi-kulturális állapot, globális közösségi életforma, amit a közös történelmi múlt és emlékezet (az ősi mondák és legendák, a nyelvi kötelékek, a szimbólumok, a Szent Korona, kettős kereszt,…), a közös kulturális normák (szabadságszeretet, erkölcs, tolerancia,…) határoznak meg, valamint az egyén azon felelősségteljes vállalása, mely szerint az összmagyarság érdekében alkotóan gondolkodik és cselekszik.


Szóval az adófizetés ennek csak kis része...

2017. nov. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 Koplárovics Béci ***** válasza:
77%

1 napra, papíron ideköltözik, aztán vissza. Szavazati joga megvan egy életre. A Fidezs még fizeti is a tranzakciót...


Az szavazhasson, aki adót fizet.

2017. nov. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
62%

akik adóznak? és mennyi adótól válik az ember szavazóképessé?

Tehát akkor vegyük el a szavazati jogot a munkanélküliektől, egyetemistáktól, GYES-en lévőktől, nyugdíjasoktól?

És aki közalkalmazott? Ő sem adózik, adóból van eltartva.


Ezzel szemben adjuk szavazati jogot mindenkinek aki csak itt él és itt adózik?

2017. nov. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
22%

Nekem ezzel leginkább az a bajom, hogy a külhoni magyarokat, undorító módon belpolitikai célokra használja fel.

2 éve élek Magyarországon, dolgozom, adózom, én amikor először ezt hallottam még otthon voltam és azt mondtam. Szavazni ide? Semmi közöm, amíg nem élek ott.

Tehát, személy szerint én sosem szavaznék onnan ide, sőt mi több MOST SEM FOGOK szavazni, és nem vagyok Fidesz párti sem.

Ettől függetlenül, ez a kampány NEM helyes, mert ha már megadták akkor HADD DÖNTSEM MÁR EL ÉN, hogy szavazok vagy sem!

Nem mindegy, hogy azért nem szavazok mert nem tartom azt jogosnak, vagy pedig azért mert egy olyan társadalom tagja vagyok aki megtagadja ezt.

Ráadásul ami még gázabb az egészben, hogy akik támogatják ezt, többségének tulajdonképpen nem is azzal van baja, hogy szavazhatnak a külhoniak hanem azzal hogy a Fideszre szavaznak, ami ráadásul még téves is, mert sok külhoni nem támogatja a Fidesz politikáját.


Egyébként meg ha úgy alakul, és nyer a DK megoldják a szavazás kérdést, szerintetek az úgy is marad??

Előbb utóbb jön valamelyik párt azzal, hogy a külhoniak nem olyan állampolgárok mint a többi és ezzel kampányolna azért a pár ezer szerencsétlen szavazatért.

És akkor játszuk a rugdolózós játékot:

2011: Drááága kis külhoniak, szeretünk titeket testvérkéim....

2017: Aki nem ide adózik ne szavazzon, utállak titeket.

2018: Dráága testvéreim....

2019: ....

Na hát ebben nem veszek részt, ha megunom elfogadom hogy nem vagyok a magyar társadalom szívesen látott tagja és hazamegyek vagy nyugatra költözöm végleg.

2017. nov. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
43%

"Tehát akkor vegyük el a szavazati jogot a munkanélküliektől, egyetemistáktól, GYES-en lévőktől, nyugdíjasoktól?

És aki közalkalmazott? Ő sem adózik, adóból van eltartva. "


Már hogy a jó életbe ne adóznának? ÁFA mond valamit? Jövedéki adó?


Az ÁFA majdnem kétszeresét teszi ki az állam adóbevételeinek, mint az SZJA.

2017. nov. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
24%

"Na hát ebben nem veszek részt, ha megunom elfogadom hogy nem vagyok a magyar társadalom szívesen látott tagja és hazamegyek vagy nyugatra költözöm végleg."

Vagy esetleg befejezed a másokra hagyatkozást és végre saját magad határozod meg hogy ki vagy.

2017. nov. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
0%

"Már hogy a jó életbe ne adóznának? ÁFA mond valamit? Jövedéki adó? "


Mond. De ezeket alapvetően jövedelemből veszik. Azzal, hogy más pénzét költöd még nem te adóztál.

2017. nov. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!