Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Olvastam nem rég ilyen ötletet...

Olvastam nem rég ilyen ötletet, aki szavazna egy MSZP-JOBBIK kormányra, miért tenné?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket is Új Zéland apropóján, és bevallom totál lesápadtam. Nem azért hanem attól hogy bevallom elgondolkoztam rajta. Meddig lehet idehaza még folytatni a lipsizős nácizós cicaharcot? Minek után előbbre még egy métert se vitt elgondolkoztató. Mondom úgy hogy a Jobbikra sose szavaznék de mondjukaz Lmp-re vagy a Momentumra szívesen, illetve a Botka féle MSZP projektre is szavaztam volna. Mondjuk arra semilyen más esetben nem.

És elgondolkodva Új Zélandon az sem savanyítana el ha tudnának együttműködni a Jobbikal is, amivel komoly bajaim vannak de tagadhatatlan lépéseket tesz a változásra az is.


Valóban akkora butaság lenne ez vagy csak jobb idehaza a gyűlölködés? Tudjátok ez a huuu te náci, te meg libsi hülyeség.



2017. nov. 3. 14:23
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

"Minden sikeres pártnak kell egy erős hátország..."


Ez rendbe van ez még nem korrupció. Pártfinanszírozás kell, az más kérdés, hogy át kellene alakítani közösségivé.


Abban is egyetértünk, hoyg abaloldal nagyon nagy kátyúban van, főleg a Gyurcsányi-Clintoni-Blairi neoliberálissága miatt.

De vissza/felvenni a szociáldemokrata értéket, az új irány, ami iagazd van még nem teljesedett ki, de vélhetően ki fog mert szükségeltetni fog, a baloldal ezért nem lesz mindig kátyúban. Ahogy a radikális jobboldal sem lesz mindig abban, mert az is abban van.

Nem véletlenül írtam legfelül a Botka féle projektet, ami az MSZP-be ezt az új-baloldal dolgot akarta hozni mielőtt kinyírták.

Konkrét lépés arra amit írtam, visszatérni azokhoz a globalizációkritikus értékekhez ami összeköt, és fontos.

A Jobbikban Vona lépései is konkrétan, a nacionalista ultraság helyett a klasszikus szociálkonzervatív jobboldalt akarja bővíteni.


Ez a kettő pl konkrét lépés, amiből nem lenne már más hátra csak előre, párbeszédet kezdeményezni. Mert sokmindenben azonos céljaik vannak e kettőnek, ami ugyan nem teljesedett ki. És ehhez nem kell elfogadniuk egymást. (elnyomó tőke ellen küzdés, kizsákmányolás ellen küzdés, korrupció elleni harc, stb. mint írtam.)



Gondolom legalább részlegesen egyet értenénk ha nem ennyire a dolog elején lennénk, dehát most ez van. Csak sajnálatos.

2017. nov. 3. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!