Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen következményei lennének...

Milyen következményei lennének Magyarországon, ha egy Ana Brnabićszerű (Szerbia miniszterelnöke) politikus lenne a miniszterelnök?

Figyelt kérdés

A szerb példáról azt kell tudni, hogy nyíltan leszbikus és eléggé jogvédő.


Fellép a Szerbiában dúló homofóbia ellen és például gxakorlatilag az ő eredménye az első olyan belgrádi Pride, amit békésen meg tudtak tartani, melegek összeverése, dobálózás és hatalmas ellentüntetés nélkül.


Fellép minden más gyülölködés ellen is.


Magyarországon milyen következményei lennének egy ilyen minszterelnök vagy minszterelnöknő pozícióba kerülésének?


2017. nov. 8. 15:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10, Észre veszem ha szerkesztett képet látok. Bár nem voltam kint sose. Ugyanakkor a "jobb oldali" sajtó szinte minden évben rögzíti az ottani mércével nézve is deviáns exhibicionistákat. Másrészről meg ugyanilyen alapon lehetne kövér, alacsony, szemüveges, cigány vagy hülye-felvonulás is. Ezeket is alázzák a suliban... Azt meg azért kikérem magamnak, hogy az ellentüntető Fideszes nyuggerekkel (anno még a Szélsőjobb (Pl Tyirityán) volt az ellentüntetésen, most már többségében Fideszesek) azonosítasz! Van még néhánymillió ember ebben az országban, aki soha senkit nem bántott azért mert homoszexuális, ennek ellenére visszataszítónak és primitívnek tartja a prájdot és az ellentüntetőket is. Én sem azt mondom, hogy minden prájdon lévő ember egy állat. A legjobb barátom is tervezte hogy ki megy. A homofóbiára meg annyit, hogy nincs olyan csoport akit senki ne utána. Lehetnél ebben az országban hajléktalan, cigány, heroinfüggő... Lehet, hogy érnek inzultusok mert meleg vagy (engem is értek, amíg kövér voltam (annyiban szerencsésebb voltam hogy azon lehet változtatni), de mégis jobb melegnek lenni, mint az előzőeknek. Vagy jobb itt (Magyarországon) melegnek lenni, mint bárhol Afrikában, USA-t és Kanadát leszámítva bárhol Amerikában, Balti országokat leszámítva bármelyik Szovjet utódállamban, a Balkánon, Ázsia 80%-án. (És akkor még ki sem emeltem külön az iszlám államokat)
2017. nov. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Utolsó.


Így van. A szélsőjobb felhasználja az pár esetet ami 22 év alatt volt. Ez nem az esemény hibája, hanem a szélsőjobbé, így ha valamit be akarunk tiltani, meg akarunk szüntetni, a felhasználást kell.


Azért elég nagy tévedésben élsz a Magyarországi helyzettel kapcsolatban, meg a külföldivel is.


Nézz statisztikákat a dél-amerikai országokban a melegházasságal kapcsolatban vagy a melegjogokkal.


Vagy nézd meg a Dél-Afrikai Köztársaságnál ugyanezt.


Persze, igen, Magyarország nem a legrosszabb hely a melegek elfogadását, jogaikat illetően.

Bejegyzett élestársi kapcsolat, diszkrimináció tiltása és a többi

DE ne az afrikai putri országokhoz hasonlísuk már magunkat, ahol az iszlám vagy éppen a kereszténység uralja az életet és a nőket megkövezik, ha megcsalják a férjüket, sőt sok helyen ki sem mozdulhat egyedül egy nő.


Magyarország nem nyomorgó szubszaharai ország, nem muszlim vallási fanatikusok vezetik teljhatalommal az országot.

Magyarország egy európai ország.


Azzal kapcsolatban meg, hogy a butákat piszkálják? Én ilyet még nem nagyon láttam, általában fordítva megy ez.

Nem akarok általánosítani, de nem hiszem, hogy ez azon kívül, hogy nem lesz atomfizikus, vagy esetleg egyetemre sem megy nagy hátrányt okozna.

A kövérség? Ahogy írtad le lehet fogyni. Nem a molettebb embereket akarom bántani, de a túlsúly egyébként sem egyészséges.

Szemüveg? Szemüveges vagyok. Soha sem azelőtt sem azután nem éreztem ezzel kapcsolatban semmi negatívat, hogy szemüveges lennék. Sőt! Manapság már egy JÓ szemüveg nagyon menő szokott lenni.

Te láttál már olyat, higy valakihez odamentek, hogy "fújj, szemüveges"?


Amúgy a Pride nemcsak a melegek jogai mellett áll ki, hanem a vallásszabadság mellett és a rasszizmus ellen, egy egyenlő társadalomért.


A Pride célja, hogy mindenki megmutathassa magát és egy egyenlőbb világot teremtsen.

Ebben venne van minden egyes kisebbség. Talán a szemüvegesek, kövérek is.


De ha hiányolod ezeket semmi nem tart vissza. Csinálj ilyen felvonulást.

2017. nov. 10. 14:35
 13/15 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem akarok felvonulást csinálni, mert nem a transzparencia eszközével lehet valakit vagy valamit elfogadtatni. A kültelki lumpenproletárok homofóbiáját (a látenshomokosságon kívül, mert az is egy érdekes kérdés) a melegekkel szembeni tapasztalatlanság idézi elő. Sokkal könnyebb (szerintem) egy egyszerű coming-outtal elfogadtatni magad. (Nem azt mondom hogy told a másik ember arcába az orientációd.) És akkor kiderülne, hogy a társadalom 5-10%-ában van egy kevés nem hetero hajlam. Ez persze nem igaz. Azért mondok ekkora számot, mert az én környezetemben - normális, polgári környék (nem burzsuj) - a korombeliek (18 vagyok) kb ekkora része nem egészen hetero.

De visszatérve a témához a szemüvegesek leginkább általános iskola alsó tagozatban célpont és ott is csak a legnagyobb fqsz0k között, amikor a melegség még nincs versenyben. A butákat meg igenis nagyon keményen alázzák. Nem azért mert rossz tanuló, vagy proli, hanem mert olyan sötét mint a pokol legmélyebb bugyra alján lévő fekete lyuk... Alapvetően a közeg határozza meg, hogy mit tolerál és mit nem. Innentől kezdve a közegtől függ az is, hogy az imént említett tulajdonság jár-e hátránnyal vagy nem. Egy bizonyos kor alatt, bizonyos vércukorszint felett vagy alatt, jó szívműködéssel a kövérség nem káros, a melegeknél kevésbé árnyalt, de ha férfiakról beszélünk nagyobb egészségügyi kockázata van egy aktusnak mint a heteroknál. Na de megint elkanyarodtam, a legerősebb érved (ami előtt "meghajlok"), hogy ne az iszlám világhoz hasonlítsuk magunkat az oké. Nyugati viszonylatban valószínű, hogy az a felső egyharmadban vagyunk homofóbia tekintetében. De biztos hogy az első felében. Ennek talán az az oka hogy nem a melegeket utalják, hanem prájdot és ami "mögötte van". Hogy mondjam. Az a nem túl edukált ellentüntető aki tojással dobálózik annak az egyetlen kapcsolata a melegséggel a prájd, és ez talán még önmagában nem is lenne baj, de emögött politikai tartalmat fedez föl. Nem szeretek politizálni. De azért hozom ide, mert ha a tényleges homofóbokat nézzük (csakhogy értsd: azt, aki nem támogatja a melegházasságot az az én szebenben nem feltétlen homofób) azok szinte egytől egyig hülye prolik, vagy valami nagyon szigorú ideológiában hisznek (megint csak Tyirityánt tudom felhozni, aki egyáltalán nem egy unintelligens ember). És amikor ő a melegeket dobálja, akkor dobálja az antantot, akik még az I. Bécsi döntés területeit se hagyták meg, dobálja az USA-t, akik cserbenhagyták az '56-osokat, dobálja a legelvetemültebb feminácikat (Fábián Rita). És azokat dobálja is, azokat én is megdobálnám. Egy 5 kilós súlyzókoronggal. Kétszer.

Szerintem ez az egész dolog intellektus kérdése. És némiképpen a társadalom érettségének a kérdése.

Én sem azért nem szeretek a melegekről hallani, mert "Kiviszik a gyereket a prájdra és akkor majd ő is meleg lesz a kamionon táncoló bőrruhás g...itől" (tisztában vagyok vele hogy a bőrruhás g...i nem reprezentálja az átlagos prájdon résztvevőt) és "Csak kötelező ne legyen"-nél is jobb ellenérveim vannak. Először is: Abból még nem lett forradalom, hogy pl Petőfi Sándor egy Habsburg villa előtt táncolt volna minden év nyarán. Nem gúnyolódni akarok, de lássuk be a prájd semmit nem tett a melegek elfogadottságáért (ebben az országban sem és máshol sem), hanem a korszellem, szexuális forradalom, internet, kultúra stb hatását tompította, annak ellenére, hogy a katalizálást tűzte ki céljául. A melegek jogait érintő kérdésekben meg tényleg semmi nem történt. Itt van erre egy jó példa: [link] (itt az első válaszolók beégését is figyelmedbe ajánlom), de Kunhalmi Ágnes a lényeg. Hány szerencsétlen homoszexuális ember megalázását áldozza fel politikai haszonért (gondolom te se hiszed egy lespanol egy fiatal ezzel a nővel és elkezdi vele a szülei politikai nézeteit megvitatni). És egyik évben se veti fel senki hogy ne pózoljon veletek a komplett bal oldal? Úgy, hogy 12 évük volt rá és sehol a melegházasság, se az örökbe fogadás, a társadalompolitika terén semmi sem történt.

De most így látom, hogy ha már logikai ívet nem tudtam adni ennek a szövegnek azért nem szeretem a témát, mert gerjesztve van. Ez is és a nyugati feminizmus (feminácizmus, genderizmus) egy baloldali meme. Ne haragudj, ha ezzel megsértettelek, neked mint melegnek (feltételezem az vagy) teljes jogod megvan ahhoz hogy a homofóbiát egy nagy problémának érezd, de azért lássuk be: évente kap egy egy hetes NAGY nyilvánosságot ez a téma (nyilván a prájd kapcsán) és az év többi 358 napján ugyanúgy le van 5zarva. És ez szinte így megy a rendszerváltás óta (mióta a homoszexualitás nem tabu), közben pedig a társadalom formálódása és coming-outok ezrei végzik a munkát a háttérben. Menetrend szerint van a melegeknek a jogkövetelő magatartása és az ehhez tartozó homofóbia is. (Mint pl a magyar közélet menetrendjében az is benne van, hogy október 23.-án a kell hogy legyen balhé (ez is az "erős ellenzéket" (nem vagyok kormánypárti) minősíti hogy csak és kizárólag nemzeti ünnepekkor lehet tüntetni). És mivel ez bele van kódolva ez az egész a magyar közélet menetrendjébe sose kezdődik el erről egy normális társadalmi vita, hanem mindig erről van szó, de nem analitikusan vizsgálva, hanem mindig csak memetikailag. És emelett az ország és a világ problémái a szőnyeg alá vannak söpörve... És kövezz meg, de én nagyobb problémának tartom azt, hogy mindenki kivándorol, a fél ország alkesz, a túlfogyasztást, a környezetszennyezést, annak ellenére, hogy semmi esetre sem szeretnék érzéketlen lenni veled vagy bármilyen sérelmedet elbagatelizálni.

(Remélem volt értelme ennek a szóf0sásnak xd)


Fun fact: Egyébként bennem is van hajlam. Szexuális vonzalmat nem érzek a fiúk iránt (azt se akarom hogy engem, de azt se akarom hogy én dugjak meg egy férfit), de feminimebb srácok kissé vonzanak. Petting szintjén. Smároltam már fiúval is. Ezt kevesen tudják akik ismernek, de én ehhez nem úgy állok hozzá hogy toleranciát kérek magamra, hanem úgy, hogy "Bajod van ezzel? Menj a К anyádba!". (Ugyanakkor még a hetero dolgaimat se tolom senki arcába.) De idén vesztettem el a szüzességem szóval messze van még az én szexuális érésemnek a vége szóval simán lehet az is hogy én x év múlva srácokat kúrjak vagy szopassak

2017. nov. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Többek között a Pride hozta elő, hogy ne legyen tabu erről beszélni.


Ja és 5-10% a ténylegesen meleg, biszex emberek aránya!

Nézz meg egy Kinsey-skálát...

2017. nov. 10. 22:08
 15/15 anonim ***** válasza:
Ismerem azt a skálát
2017. nov. 11. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!