Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A GMO mellett miét nem kampány...

A GMO mellett miét nem kampányolnak?

Figyelt kérdés

Volt már ellene,de mellett miért nem?

Miért nem kérnek aláírást a GMO-t támogatóktól?

Miért nem hallani semmit sem az előnyeiről?

Biztos,hogy hazánk csak vesztese lenne?

Tuti,hogy egy kicsit sem válna a hasznunkra?


Biztos,hogy ez olyan rossz, mint ahogy el vagy beadják nekünk?

Ezt azért el kellene olvasni.


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=BDwu6HUrw0A



2017. nov. 10. 10:36
1 2 3
 21/29 Mojjo ***** válasza:
67%
@20: Ez csak sima rettegés, hogy hű, mit tehetünk. Mit tehetünk? Pl olyan rizst alkotunk, ami tele van béta-karotinnal, hogy emberek millióin segíthessünk. Hogy aztán a hozzád hasonló rettegők lenullázzák az egészet. Lsd a tanmesét feljebb.
2017. nov. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Dolgoztatok már termelésben? Egy ilyen genetikai újítás egy vagyonba kerül... És szerintetek a termelő melyiket fogja "megrendelni", melyikért fog fizetni? Azért, amelyikkel többet lehet termelni vagy az egészségebbért... Nekem van tippem. Lehet álmodozni a béta karotin és társairól, valójában ez a megrendelőnek nem érdeke. Sajnos.
2017. nov. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Mojjo ***** válasza:
75%

@22: Ha elolvasod, amit küldtem, láthatod, hogy a béta-karotin buli nem épp ilyesmi miatt bukott meg.

Amúgy persze, minél többet terem, annál jobb. Ez gazdasági előny, és teljesen rendben is van. Ugyanakkor az egészséges ételek divatja egyre erőteljesebb. Ha a GMO-t befogadnák az emberek, akkor a vitamin/provitamindúsabb GMO termékek szintén előnyt jelenthetnének, mert nagyobb lehene rájuk a kereset. Csak hát belátható időn belül ez nem fog megvalósulni.

2017. nov. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
58%
Mert az embereknek halovány rálátásuk sincs a témára. :) Akinek tudomása van erről annak a fejébe sok korlátolt elmélyű barom belesulykolta, hogy a GMO rossz és megdöglessz tőle. Nyilván minden elítélője végzett biológus. :) A professzorok és kutatók nagy részének meggyőződése, hogy semmi káros hatása nincs. A legtöbb elítélője az elveivel sincsen tisztában és hogy is lenne ha elhiszi a médiának süketen és vakon minden bizonyíték nélkül azt, hogy ez egy ördögtőlvaló dolog. Az emberek buták. Ezért nincsen mellette senki. Mert aki támogatja annak kevés a hangja.. A kutatóknak nem hisszük el a szakterületük mikéntjét.
2017. nov. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Én is nagyon elleneztem amíg legalább egy picit nem olvastam utána.


így már inkább a két tábor között vagyok és nem ítélkezni próbálok hanem a magam egyszerű módján tájékozódni.


Ajánlom a Megerősítő torzítást elolvasásra mindazok számára aki keményen elleneznek. Meg mindenkinek.


[link]

2017. nov. 17. 11:50
 26/29 anonim ***** válasza:
gmo corn squirrel test - nézzétek meg. szerintem mindent elmond :)
2018. ápr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Mojjo ***** válasza:

@26: Sok mindent elmond arról, hogy milyen egyszerű az embereket megvezetni egy ilyen teszttel.


A kukoricafajták eltérnek zsírtartalomra, cukortartalomra, keménységre, millió dologra. Az, hogy az egyiket preferálták ezen különbségek miatt lesz. Két GMO mentes kukoricával is megcsinálhatod, látványos különbségekkel. Nincs köze ennek a GMO-hoz.


Amúgy a legtöbb találat az ez a kép:

[link]


De ugye azt látjuk, hogy itt a jobb oldali, organic csutka kézzel lett lepucolva, nem egy állat rágta le?

2018. ápr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 biccsnigga válasza:
67%

18as,Ha biomernokkent te ellenzed genmanipulaciot, akkor surgosen valts szakot. Ajanlom figyelmedbe a szabadbolcseszt.

Semmi gond nincs a GM elolenyek kiaknazasaval, tovabb tesztelnek egy-egy gm organizmust, mielott emberi fogyasztasra alaklmasnak tekintenek, mint egy gyogyszert.

Amit korabban is irtak, erdekes modon csak azok ellenzik, akiknek elkepzelesuk sincs a dolog mukodeserol, csak azt hallottak a szomszed Marikatol meg a masik faluban elo Jozsitol, hogy veszelyes.

Udv, egy szinten biomernok.

2018. ápr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Aktív génmódosítással foglalkozó végzett mérnökként szerintem is baromi szakmaiatlan volt a biomérnök kommentje.


Eleve a teljes GM témát ostobaság elutasítani és egy kalap alá venni.


Szigorú szabályozás kell, méghozzá szakmai alapokon, nem érzelmi. Rengeteg tudós van olyan véleményen, mint mi is. Alapvetően a GM nyújt kb minden problémánkra megoldást, viszont tényleg nagyon okosan kell építkezni, sok tesztelés és szabályozás mellett.


Több irányvonal létezik, és már nagyjából körvonalazódik az, hogy hogyan osztályozzunk kockázatok szempontjából. Egy egységes rendszerrel logikusabb szabályozás hozható létre. Pl a gene drive különösen veszélyes lehet, de a toxin termelő, és toxin álló növények is fokozottan veszélyesek lehetnek. A vad típusúakkal való keveredés is problémás.

Ugyanakkor kisebb tuningolások, egészségesebb tápérték, antiallergenizálás, tápanyagérték változtatás, terméshozam, természetes rovarvédelem, és még több irány, ahol minimális problémákkal kell számolni mehetnek a low grade kategóriába.


Ehhez kéne kb a összes GM tudós a világon az biotechipari konszernek vezetőivel.

2018. ápr. 24. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!