Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik annyira abortuszellenesek...

Akik annyira abortuszellenesek, miért nem kampányolnak a melegek örökbefogadása mellett, meg úgy általában az örökbefogadás leegyszerűsítése mellett?

Figyelt kérdés
Ezzel rengeteg életet megmenthetnének...
2017. febr. 23. 23:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Sok olyannal beszéltem már,aki ellenzi az abortuszt,de sosem fogadna örökbe gyereket.
2017. febr. 23. 23:49
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Azért mert az abortuszt ellenzők és a melegek örökbefogadási jogát ellenzők nagy százalékban ugyan az a csoport: olyan emberek akik bele akarnak szólni mások életébe mindenféle jószándék nélkül. Kit érdekel hogy megerőszakoltak és teherbe estél, tartsd meg mert én azt mondtam. Kit érdekel hogy két ember anyagi biztonságot és szeretetet biztosítana egy árva gyereknek? Akkor sem tetszik!


Szerintem mind a kettő olyan dolog ami sok ember életét megkönnyíteni, sőt meg is mentené.

2017. febr. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem változna az abortusz aránya. Most is rengeteg örökbefogadni vágyó (ráadásul heteró pár és egyedülálló) van, ettől függetlenül sorra történnek az abortuszok mert a szülő anya valamilyen oknál fogva nem érzi magát képesnek a terhesség kihordására és/vagy örökbeadásra.


Egyébként a nemi identitás nem kizáró tényező, meleg is fogadhat örökbe, de csak úgy mint egyedülálló.

A családként való örökbefogadásukat támogatom. Esetleges tragédia esetén nagy könnyítés a családnak, ha a pár másik, nem örökbefogadó tagjának nem kell fölösleges köröket futnia hogy az x éve nevelt gyereket ne vegyék el tőle.


Egyébként az elsőnek igaza van, van egy réteg aki mindent kritizál, akkor is lehetne hallgatni a hisztit, ha elfogadottá válna a melegek örökbe fogadása..

A gyermeknevelés kategóriát olvasva találhatsz gyöngyszemeket. Egyik kérdésnél anyuka elakarja vetetni a gyereket: gyilkos vagy, pokolra jutsz, inkább add örökbe.

Másik kérdésnél anyuka örökbe akarja adni: kegyetlen vagy, pokolra jutsz, inkább neveld fel te akkor is ha olyan szegények vagytok, hogy füvet kell ennetek.

Anyuka örökbeadta a gyereket: hogy tehettél ilyet, szegény gyerek, kegyetlen vagy, hogy voltál képes eldobni.


Tök mindegy mit csinál a nő, ha kiderül a tette valaki úgyis elítéli.

2017. febr. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
"melegek örökbe fogadása" hm... egy kisgyerekről még nem lehet tudni, hogy meleg lesz-e? vicces...
2017. febr. 24. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
Az abortuszról tud dönteni az terhes nő. Hogy örökbefogadja egy buzzancs pár a gyereket vagy nem, arról a gyerek nem dönthet.
2017. febr. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Sokkal jobb helyük van náluk. Támogatom.
2017. febr. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

Nincs összefüggés a kettő között.

A terhes nő dönt az abortusz mellett. Egyáltalán nem akar se terhes lenni, se szülni. Sokan úgy vannak vele, hogy ez még a fogamzásgátlás része.


Arra most is több lehetőség van, hogy valaki kihordja és megszülje a gyereket, utána pedig lemondjon róla, hogy más örökbefogadhassa. De ezt az utat nagyon-nagyon kevesen választják.


A melegek örökbefogadási esélyei is ezért csökkennek le a nulláig: egy egészséges, fehér újszülöttért sorbaállnak az örökbefogadásra váró heteró párok. Egy ilyen család pedig kétség kívül sokkal jobb a gyereknek.

2017. febr. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdezö! Te mi mellett kampányolsz? Abortusz ellenes vagy? Vagy csak mindig mástol szereted számon kérni, hogy miért nem teszik azt amit te éppen kigondolsz???
2017. febr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok abortusz ellenes.


"Álszentség ellenes" vagyok.

Amikor egyesek bele akarnak szólni mások életébe,közben semmiféle megoldásra nem nyitottak,csak ragaszkodnak a saját világképükhöz.


Amennyibe ma az emberi életet nézik szerintem nevetséges ez az abortusz ellenes ajvékolás,mintha az ember valami egyedi,maradandó,elpusztíthatatlan valami lenne.


Majd,ha szemléletváltással viszonyulnak dolgokhoz akkor visszatérhetünk az élet szentségére,de amíg ilyen világban élünk,ahol az élő embert is egy darab rongynak nézik,szerintem tök hiteltelen embernek nevezni egy sejtcsomót.


Más farkával viszont mindenki szereti verni a csalánt.

De segíteni nem akarnak semmit.Vagy,hogy pozitív irányba változzanak a dolgok.


Ha a konzervatív emberek annyira sajnálják a "megölt magzatokat",akkor bármilyen elvet el kellene dobniuk(pl melegellenesség) azért,hogy életben maradjon a magzat.

De ők nem ezt teszik,csak ítélkeznek meg mindenkire rákényszerítenék a szülőséget.

2017. febr. 24. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!