Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nappali tagozatos, felsőoktatá...

Nappali tagozatos, felsőoktatásban tanuló gyerek után miért nem jár családi adókedvezmény, illetve családi pótlék?

Figyelt kérdés

Érdekes, mert hogyha OKJ-n tanul,akkor mindezek járnak.Viszont, felsőoktatás esetén, nem.Pedig, pont felsőoktatásnál lenne nagyobb szükség rá.


Mi úgy csináljuk,hogy párhuzamosan jár a gyerek OKJ-ra és egyetemre is.Ez az egyetlenegy kiskapu.



Még, hogy családbarát kormány, családbarát a nagy büdös paci pillét családbarát.



2017. nov. 11. 12:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Azonban a módosítás alapján 2017-től már az egyetemista is eltartottnak minősül, azaz a családban az eltartottak száma két fő. Erre tekintettel a rokkantsági járadékban részesülő személy után havi 100 ezer forint családi kedvezményt érvényesíthet az apa."


Nem is teljesen értem ezt a módosítást, de ebből a példából pont az derül ki, hogy az egyetemista után nem jár a 100 ezer, csak beleszámít az eltartottakba, így a rokkant után jár a magasabb összeg.

2017. nov. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Ki kell ábrándítsam az őrjöngő fideszrajongó 39%-ost, nem jár adókedvezmény egyetemista után, csak akkor ha középiskolai nappalis tanulmányokat folytat a tanuló, de akkor is csak húsz éves koráig.

Annyi változás van, hogy nappalis egyetemista beszámít az eltartottak közé, de családi adókedvezmény továbbra sem jár utána.

2017. nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Se szövegértés, se utánanézés nem igazán jellemzi a kollégákat.


A hivatkozásban szerepel:


"2017-ben a kedvezményezett eltartott után érvényesíthető családi kedvezmény havonta és kedvezményezett eltartottanként


66 670 Ft (adóba átszámítva: 10 000 Ft) egy eltartott,

100 000 Ft (adóba átszámítva: 15 000 Ft) két eltartott,

220 000 Ft (adóba átszámítva: 33 000 Ft) három vagy több eltartott

esetén."


Vagyis a két eltartott után 100 000 Ft kedvezménnyel lehet számolni, vagyis a nappalis egyetemista után jár a családi adókedvezmény - vele együtt 2 az eltartottak száma.


(Nem tudom, a másként vélekedők saját tapasztalatból írkálnak, vagy gyengécske szövegértésük áldozatai?)

2017. nov. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Pedig akárhogy csűritek-csavarjátok páran az egyetemista után alapból NEM JÁR adókedvezmény, ha valakinek van egy egyetemista gyereke, mint a kérdezőnek, az nem kap kedvezményt, csak ha trükközik mint ők.

Ha az egyetemistának van egy kiskorú testvére, akkor jön képbe az, hogy már az egyetemista is beszámít, mert már az eltartottak számát növeli, de az adókedvezményt már a második gyerekre érvényesítik. Tehát formálisan nem utána kap kedvezményt a szülő, hanem az öccsre/húgra kap duplát. Én se értem miért ilyen idiótán csinálják, logika abszolút nincs benne, de egy újabb odaszúrás az egy gyerekeseknek.

A dolog akkor igazán kitolás, ha valakinek ikrei vannak, és mindkettő egyetemre megy ugyanabban az évben, akkor volt családi adókedvezmény nincs családi adókedvezmény, és két gyereknél ez már sokat számít.

2017. nov. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Találtam fapados verziót


[link]


"2017-ben a kedvezményezett eltartott után érvényesíthető családi kedvezmény havonta és kedvezményezett eltartottanként 66 670 Ft (adóba átszámítva: 10 000 Ft) egy eltartott, 100 000 Ft (adóba átszámítva: 15 000 Ft) két eltartott, 220 000 Ft (adóba átszámítva: 33 000 Ft) három vagy több eltartott esetén.


Idéntől már az egyetemista gyerek is eltartottnak minősül, így ha van egy kiskorú is a családban, két eltartottnak járó adókedvezményt lehet érvényesíteni, azaz a 100 ezer forintos tételt."


tehát egyetemista után önmagában nem jár, ha van másik eltartott, jellemzően kiskorú vagy rokkant, mint a hivatalos példában, akkor őáltala lehet érvényesíteni, de egy egyetemista után, ha más eltartott nincs nem lehet.

2017. nov. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Logika:


1. állítás:

a módosítás alapján 2017-től már az egyetemista is eltartottnak minősül


2. állítás:

2017-ben az érvényesíthető családi kedvezmény egy eltartott esetén 66 670 Ft


Következmény: az egy egyetemista, mint egy eltartott után 66 670 Ft családi kedvezmény érvényesíthető


Mit lehet ezen félreérteni?


És most 64%-os csak akkor szólaljon meg, ha egy egyetemista gyermeke van!

2017. nov. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

" Ki kell ábrándítsam az őrjöngő fideszrajongó 39%-ost, nem jár adókedvezmény egyetemista után, csak akkor ha középiskolai nappalis tanulmányokat folytat a tanuló, de akkor is csak húsz éves koráig. "


tévedsz, örjöngő gyurcsányrajongó, korrupciópártoló cimborám

a második válaszban linkeltem, hogy jár

2017. nov. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem kell nekem hinni, olvasgassatok.


[link]


[link]


[link]


vagy használjátok az idei bruttó-nettó kalkulátort egy eltartott, de nem kedvezményezett gyerekkel opcióval


[link]

2017. nov. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

16! Ezt az érvelést még el is fogadnánk mind igaznak, csak az őrjöngő fideszes barátunk linkjén is azt írják, hogy:


"2017-től már az egyetemista is eltartottnak minősül, azaz a családban az eltartottak száma két fő. Erre tekintettel a rokkantsági járadékban részesülő személy után havi 100 ezer forint családi kedvezményt érvényesíthet"


Tehát a rokkantsági járadékban részesülő személy után, nem az egyetemista után kap kedvezményt

ebből meg az következik, hogy egy egyetemista hiába lett eltartott, ha nincs másik ellátásra, családi pótlékra jogosult személy (ő már nem az), akkor nem jár utána kedvezmény.


Eddig akár hány elemzést olvastam át sehol sem állt az, hogy egy egyetemista is teljes értékű eltartottnak számat, aki után családi adókedvezmény igénybe vehető.


Ha tudsz ilyet linkelni hálásan megköszönöm, nem szégyen elismerni a tévedést, csak nem hiszem, hogy én tévednék, ha egyszer minden más oldal is úgy értelmezi, ahogy én.

2017. nov. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!