Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyikben szerettetek jobban...

Melyikben szerettetek jobban élni, a szocializmusban vagy a kapitalizmusban?

Figyelt kérdés

A napokban futottam össze egyik volt munkatársammal akivel a TSZ-ben dolgoztunk. Ma egy nagy maszek gazdasága van, 20 milliós gépekkel, stb. Azt kérdeztem tőle, hogy "Na azért így jobb mint a téeszcsében volt ugye?". Erre azt válaszolta amit a szülőfalumban is sok embertől hallottam, hogy ma nem jobb és az a szocializmus volt a jobb. És nem hazudta ezt hanem őszintén mondta. Azt mondta hogy ma a sok munka- és időráfordításból sokkal több parazita élősködik mint a szocializmusban. És ekkor nekem is leesett a tantusz, hogy ma tényleg több és nagyobb gazemberek vannak mint akkoriban. Akik tesznek róla hogy minél több ember elmeneküljön az országból.

Egy másik egykori munkatársammal is összefutottam, neki ma a nézése is rosszabb volt mint régen a beszéde. Vagyis nem az erkölcsösség és tisztesség irányába változtak meg az emberek.



2017. nov. 12. 07:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
Természetesen a szocializmusban.
2017. nov. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%

Szocializmus.

Egyszerűen nyugodtabb volt mindenki, minden.

2017. nov. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

Na jöhet a sok posztkomcsi ajnározni a fiatalságukat.

Tök szar volt minden, 0 lehetőség volt bármire. Fogta az állambácsi a polgárok kezét. Ez teljesen megfelelő volt az életképtelen, tudatlan, tanulatlan rétegnek, akinek csak az volt a fontos, hogy volt "munka", meg kenyér az asztalon.

Ebben mi volt a jó?

2017. nov. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ebben mi volt a jó?"

Éltél Te akkor, vagy csak már léteztél?

Nekem akkor is jó volt és ma sem rossz.

De azért az nem elhanyagolandó, hogy a mindenkinek volt munkája.

Mire gondolok? Hát volt/van a kisebbség (ami rohamléptekben gyarapodik), és az is dolgozott. Ma a zöme nem, segélyből él, amelyet Te, én keresek meg. Ez jó?

És ha már van ideje, mert az aztán bőven, "foglakozik" valamivel.

És nehéz útját állni, mert a demokráciában van joguk (nekem is) rendesen.

Én így látom.

2017. nov. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát a kapitalista gyökereknek semmi. Nem tudtak lopni.
2017. nov. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

Éltél Te akkor, vagy csak már léteztél?

Éltem!


"Nekem akkor is jó volt és ma sem rossz."

Nekem most sokkal jobb! Fejlődhetek, tanulhatok.


"De azért az nem elhanyagolandó, hogy a mindenkinek volt munkája."

Volt munkája? És termelt is vagy csak letelt a munkaideje és jobb esetben nem csinált kárt. De a fizetését megkapta.


"Mire gondolok? Hát volt/van a kisebbség (ami rohamléptekben gyarapodik), és az is dolgozott.Ma a zöme nem, segélyből él, amelyet Te, én keresek meg. Ez jó?"

Nem kicsit sem jó, sőt!


"És ha már van ideje, mert az aztán bőven, "foglakozik" valamivel.

És nehéz útját állni, mert a demokráciában van joguk (nekem is) rendesen.

Én így látom."

Nem látod rosszul!

2017. nov. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Hát a kapitalista gyökereknek semmi. Nem tudtak lopni."

Mert a szocializmusban ugye nem lopott senki!

Se a melós, se a párttitkár! Hát persze!

2017. nov. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

A szocializmusban mindenki egyenlő volt mindenkivel....

voltak az egyenlőek, meg az egyenlőbbek.

2017. nov. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Régen jobb volt. Akkor is loptak de kicsiben és nem ilyen pofátlanul. Nem voltak akkora észveszejtő különbségek, aki melós volt az is megélt ,felépítette a házát tisztességgel,nem kellett svájci frank hitel hozzá,hogy aztán kitegyék az utcára. Manapság nyomorog a 12 órás műszakozás mellett és hó végén kiszámolja mi jobb ha kikapcsolják az áramot vagy ha nem eszik egy hétig,meg vehet fel providentet. A gazdag nem százszor volt gazdagabb csak 5x ,nem volt ilyen hogy 100 ezer ember égbekiáltó vagyonokat halmoz fel a közös pénzből lopva, a többi meg csak vegetál ,szóval nem voltak ekkora különbségek.


Tervezhető volt a jövő,nem az hogy talán eltalálom milyen szakma lesz menő 10 év múlva is ,felvesznek valahová aztán két hónap múlva kirúgnak ,mert a cégnek az éri meg,és utána fél évig újra semmi munka ,(ja van közmunka én kérek elnézést)és így tovább,teszem le a 3. okj-t de mindenhol kiröhögnek mert maga már túlképzett ,nincs 10 év gyakorlata ,túlkoros ,meg amúgy sem tetszik a feje,menjen haza megdögleni.


A vidék nem volt lezüllesztve ,volt mezőgazdaság ,ipar ,manapság a keleti részek lassan nyomortanyává válnak milliók kilátástalanúl tengődnek a másik fele meg kivándorol menekül innen,vissza se néz. És vajmi kevés vigasz hogy a felső gazdag réteg megveheti a hazai szalonban a luxuskocsit meg a nyugati márkákat a boltban és ők szabadon utazhatnak Tájföldre ,ha ezt milliók nyomorán át érik el.

És mindezek mellett az emberek normálisabbak nyugodtabbak voltak, ma fél kanál vízben megfojtanák egymást,irigyek mindenre ,azt lesik mit tudnak lopni mástól, a bűnözés az egekben, naponta ölnek meg időseket 500ft-ért meg két tyúkért. Tudnám még sorolni de minek.

2017. nov. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Éltem mind a kettőben. Ez azért jobb, zavar hegyek, ügyeskedők tömege, ide be állt az ember, mindenféle munka nélkül, lazán meg lehet élni. Simán, büntetlenül el lehet venni a másikét, ha nekem megtetszik. Kell ennél jobb rendszer?
2017. nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!