Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Határon túli magyarok! Nálatok...

Határon túli magyarok! Nálatok mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Vajdasági lány vagyok, itt legtöbb szerb nem kedveli a magyarokat, ez Horvatországban is így van?Illetve Őrvidéken, Felvidéken, Kárpátalján és Erdélyben?

Ti, hogy boldogultok az adott nyelvvel?



2017. nov. 15. 23:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Írom, s beszélem a románt is. Udvarhelyen a napi találkozások közepette nekem még soha nem volt bajom a román emberekkel, azoknak sem velem. Itt a politika tudja néha meghülyíteni az embereket, mikor pl a prefekturán kitalálják, hogy le kell venni az utcafeliratot, mert román alatt magyarul is ki van irva, nem lehet kinn jelkép, zászló, vagy középületről szedetnek le magyar kiirást. Ez az utcai járókelőnek addig fel sem tűnik, nem zavarta az itt lakó román embereket sem jelkép, sem felirat, aztán jön a helyismeret nélküli, Bukarestból idehelyezett okoska, és keveri a sza.. akarom mondani ganéjt. Ha van baj, az ebből szokott lenni.
2017. nov. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Ne foglalkozzatok a hármas válaszolóval, sajnos ilyen féregből van néhány Magyarországon, de ez messze nem a többség véleménye.
2017. nov. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

# 3

Kár hogy a magyart beszéled. Kár, hogy Mo-n élsz, kár hogy te is csak kiveszel a közösből, be nem teszel.

2017. nov. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

3, Nem nem vagyok képes. Nem akarom. Tökéletesen megvagyok a magyarral, mert minden ügyemet el tudom vele intézni. [link]

Nem akarok itten farokméregetésbe bele menni de a szlovákon kívül az összesen én fordítottam... Mielőtt még elkönyvelsz, kultúrproli...

2017. nov. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Hármast kivágnám Németországba.
2017. nov. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

3, Ja amúgy azért megnézném, ha a határon túli magyar tulajdonú cégek kivonulnának... Amúgy meg Orbán talpnyalói ti vagytok már ne haragudj. Van kb 1,7 millió határon túli. Szavaztak Orbánra 20 ezren. A 9,6 millió (kb nem tudom mennyi) határon belülitől kapott 2 millió szavazatot. És puncik vagytok egy tüntetést csinálni... Vagy egy sztrájkot, vagy bármit. Szeretem Magyarországot meg minden és az ottani emberek nagy része intelligensebb mint az itteni többség, de megérdemlitek Orbánt mert 0 erőfeszítést tesztek ellene. Mi is megérdemeljük ezt az álminiszterelnökünket. Sajnos.

A nyelvvizsga meg ne legyen már egy nagy ügy. Euroexam és társai... Multiple choices xd Hagyjál már

(Amúgy ha nem értenéd presztízskérdés hogy nem beszélek románul)

2017. nov. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

Már anyázik is...

Ezzel az erkölcsi színvonallal akarod elhitetni, hogy neked bármiből felsőfokúd lenne, és adót fizetsz? Haha!

Egyébként én is kivágnálak az országból

2017. nov. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Ne veszekedjetek, vegyétek észre, hogy a trianoni megemlékezésről kivonuló Orbán vert éket közétek! Ne dőljetek be a finkelsteini gyűlöletpolitikának! Pont úgy nem érdekli őt a határon túli mint a határon belüli, ami kell neki az a szavazat a hatalomhoz, hogy tovább lophasson :(
2017. nov. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hova valósi vagy? Èn is vajdasági vagyok, azt mindenki tudja,hogy milyenek a szerbek,ès itt nem az előitèlezekről van szó hanem tènyekről...
2017. nov. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Én is vajdasági vagyok. A szerbekről pedig nem csak a vajdasági magyaroknak,hanem mindenkinek világszerte,meg van a véleménye. Megdolgoztak érte. Nagy részük irtó primitív,agresszív,főleg az innen-onnan idemenekült nacionalisták,akik nem értik minek "jöttek ide" a magyarok az "országukba" és ezért rendeszeres megverik,köpködik őket.

A zászlónkat itt sem nagyon kedvelik. A magyar nyelvű plakátokat,hirdetéseket még aznap letépik.

A szerb többségű városokban a magyarok nagy része az utcán elhallgat ha elhalad mellette valaki,nehogy meghallják hogy magyar mert akkor jön a köpködés,ordítozás,esetleg ha szombat este van,akkor a verés is.

A szerb nyelvvel nincs sok gondom,igaz hogy a hangzásából is hallatszik hogy mennyire "kultúr" népség. Elég csúnya nyelv. Nem beszélem túl jól,de mivel szerb többségű városban nőttem fel,valamennyire megértetem magam,a kiejtéssel sincs gondom,mivel a szüleim kiskorom óta belémnevelték hogy rendesen ejtsem ki a szavakat.Azt szokták mondani hogy nem hallatszik rajtam hogy magyar vagyok,szóval eléggé el tudok így vegyülni.Amit meg nem tudom hogy mondják azt inkább nem is mondom :D

De azt leszögezném hogy vannak köztük rendesebbek is,mint ahogy minden népcsoportnak megvannak a suttyói meg az elitjei. De az is tény hogy a szerbek között jóval nagyobb mértékben fordul elő az agresszió,a butaság stb.

Értem ezt úgy,hogy egy kezemen meg tudom számolni hány igazán rendes,kedves szerbbel találkoztam életem során,pedig nem ma kezdtem :D

2017. nov. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!