Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Skóciai magyarok! Tényleg...

Skóciai magyarok! Tényleg ennyire rossz a helyzet?

Figyelt kérdés

Szeptembertől Edinburgh-ben fogok tanulni. Eddig két féle véleményt hallottam: az egyik a nincs munka, képtelenség, hogy egyetem mellett vagy akárhogyan állást találjak, nem fogom tudni eltartani magam, a másik pedig, hogy mindenki talál munkát, aki keres, és hogy akár félállással is összekeresek eleget a havi kiadásaimra.


Mi az igazság? Nagyon félek, hogy nem találok munkát, lakást, a tartalékaim maximum 2-3 hónapig tartanak ki kiköltözés után.


2010. dec. 5. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Hello! Az tény, hogy kevesebb a munka mint mondjuk 2,5 éve, de messze nem olyan bórus, mint ahogy sok magyar beállítja, csak mert félti a helyét! Ha nem vagy nagylábon élő akkor tanulás mellett is megtudsz élni, igaz, nem egy óriási szinvonalon, és valószínüleg nem is tudsz majd félretenni, de megélhetésre elég lesz. Én au-pairnek jöttem ki Lutonba, tavaly szeptemberben, és idén áprilistól web-programozóként dolgozok Londonban. Sok sikert a tanuláshoz és a munkához!
2010. dec. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Hát azért, Luton meg London nem Skóciában van.
2010. dec. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

London nem Skóciában van..

Én Edinburgh-ban éltem,és bizony egyre nehezebb állást találni..2 évig éltem ott,és amikor a válság miatt létszámleépítésnél elvesztettem az állásomat 5 hónapig próbáltam valami melót találni.Bármit,csak legyen..Semmi.Pedig van referenciám,nyelvtudásom,lakcímem,N.I.számom..Minden..

Ezért Oxfordba költöztem ,mert itt kaptam végül is melót..

Sajnos én úgy tapasztalom,hogy egyre nehezebb az álláskeresés..

Se mindenesetre sok sikert kívánok neked,mert azért még lehet neked szerencséd..

33/N

2010. dec. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :/

Akkor azt hiszem, nem tudok mást tenni, mint reménykedni, hogy fél év múlva jobb lesz a helyzet...

2010. dec. 5. 23:05
 5/7 anonim válasza:
100%

Szia!


Én január közepén érkeztem Dundee-ba (közel Edinburgh-hoz), mert a párom itt tanul egyetemen. Hátha hasznosak lehetnek számodra a tapasztalataim.


Két hónap alatt még nem sikerült állást találnom, és néha tényleg ilyesztőek a hírek (főleg amikor "normálisnak" tűnő angolok és skótok számolnak be arról, hogy mióta nincs munkájuk). Másrészt olyan külföldiekkel is beszéltem, akiknek egész hamar (két hónapon belül) sikerült (persze részidős munka).


Nagyon sok a részidős állás (mert a munkáltatónak kevesebbet kell a részmunkaidősök után adózni), de tényleg meg lehet élni belőle, egész nyugisan (bár Dundee-ban olcsóbb a szállás mint Edinburgh-ban).


Szerintem egyetemistaként könnyebb, mert jobban bíznak benned, ha egy helyi állami intézmény tagja vagy, na meg ügyeket is könyebb intézni (pl. bankszámlát nyitni).


Sokat adnak a helyi referenciára, ezért érdemes rögtön dolgozni egy kicsit önkéntesként. Pár óra hetente és máris van referenciád (a skótok általában nagyon segítőkészek, én már a második héten kértem, és a világ legtermészetesebb dolga volt, hogy adtak). Az életrajzodba rögtön beírhatod, és már járhatod is a várost. Mindenhol kedvesek lesznek (velem még senki nem volt flegma, pedig sok helyen jártam már).

Interneten is folyamatosan, kitartóan érdemes jelentkezni, sokaknak úgy jött össze. És persze a kapcsolatok itt is mindennél többet érnek, de egyetemistaként remélhetőleg ebben nem lesz hiányod.


Január és február állítólag a legrosszabb hónapok álláskeresés szempontjából (tapasztalom), de a karácsony előtti hónapok nagyon jók, azt mondják már szeptembertől. (Persze aztán meg is kell tartani az állást).


Érdemes magyarokkal is felvenni a kapcsolatot például iwiw-en keresztül, de nekem is vannak rossz tapasztalataim. Én is éreztem már azt, hogy honfitársam jobban félti a helyét, minthogy segítsen, és inkább örül, ha nekem is nehéz. Sose hagyd, hogy elvegyék a kedved!

Ha pozitívan állsz hozzá itt előbb utóbb meg fog találni a szerencse, mert "egész mások a skót emberek". Tényleg értékelik, ha valaki jól dolgozik, és őszintén kedvesek (hihetetlen, de szinte mindenki, vagy lehet, hogy mindenki).


Az akcentussal érdemes kicsit barátkozni mielőtt kijössz (pl. you tube), az állásinterjún jól jön, ha érted mi a kérdés, de azért nem vészes.


Hát sok szerencsét! :)

2011. márc. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon szépen köszi a választ, esetleg e-mailben fel tudnánk venni a kapcsolatot? Azt hiszem, tudsz nekem írni az oldalon keresztül.

2011. márc. 11. 08:19
 7/7 anonim válasza:
Az oldal szerint már nem publikus az e-mail címed, de én azzá tettem az enyém, így most már, ha minden igaz, tudsz nekem írni.
2011. márc. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!