Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs Magyarországon...

Miért nincs Magyarországon nemzeti megemlékezés a cigány holokausztról, a Porrajmosról?

Figyelt kérdés

A német nácik csaknem az európai cigányság 100%-át kiirtották a második világháború alatt. Az európai cigányság mindössze az 1920-as években mért 1%-a élte túl ezt az időszakot.


A cigányság ma is fontos részét képezi a magyar társadalomnak, ahogy a múltban is. Ők is Homo Sapiens-ek voltak, és nagy részük egy fajgyűlölő politika áldozatául esett.


Többszáz éve itt élnek, és sokat hatott egymásra a közös kultúránk.



2017. nov. 23. 20:42
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
93%
Berlinben a Reichstag mellett van egy emlékmű a holokausztban megölt cigányoknak. Egy kis elkerített terület, ahonnan ahogy kilépsz megrohamoznak a nagyszoknyás cigányasszonyok egy papírt lobogtatva, mondván pénzt és aláírást kérnek a szegényeknek. Egy idő után a rendőrség kiplakátolta a környéken, hogy ez átverés, csak figyelemelterelés, amíg a férfitársak kirámolják a gyanútlan turista zsebeit. Mindez a saját népük emlékművénél.
2017. nov. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
61%
amikor őket is küldte be sorban a gázkamrába!"-sajnos nem eleget!
2017. nov. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ha megkerdezek szabolcsba egy ciganyembert hogy "uram amugy maga mit gondol a Porrajmosrol" hat o talan ezt fogja mondani. " Hogy mirul ?" jobbesetben

Rosszabb esetben egy ket tarsaval meg ki is zsebel

2017. nov. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

"zerintem ha megkerdezek szabolcsba egy ciganyembert hogy "uram amugy maga mit gondol a Porrajmosrol" hat o talan ezt fogja mondani. " Hogy mirul ?""


Meg fogsz lepődni, de egyre több a tanult a cigányember olyan helyeken is, mint Szabolcs. Elegük lett abból, hogy mindenki másodrendű bunkóként tekint rájuk. Én beszélgettem már szabolcsi cigánylánnyal, aki éppen fősulira jutott be és mindent megtesz, hogy jó eredményei legyenek, sokkal többet tud a társadalomról, a kirekesztésről, az emberi jogokról, mint a hófehér Pista és Jóska akik rajta röhögtek a kocsmában.

2017. nov. 27. 20:26
 25/31 anonim ***** válasza:
95%

"Meg fogsz lepődni, de egyre több a tanult a cigányember olyan helyeken is, mint Szabolcs. Elegük lett abból, hogy mindenki másodrendű bunkóként tekint rájuk."


Forrás? Vagy a tanult alatt "flórikát" lehet érteni? :D

2017. nov. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

"egyre több a tanult a cigányember olyan helyeken is, mint Szabolcs"


Hát ha a minden 100 cigányból 1 alapon nézzük akkor lehet igazad van.

2017. nov. 28. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

@kerdezo


Nem altalanositok de en koztuk nottem fel. Olyan embert akit leirtal szabolcsba jo ha talalsz 10000 bol egyet, de meg akkor is szerintem sokat mondtam

2017. nov. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
100%
Az 1 % is túl sok volt...
2017. dec. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem volt olyan, hogy cigány holokauszt. És ezt nem én mondom, hanem Karsai László, az egyik világszinten is legtekintélyesebb történész. Aki mellesleg zsidó.
2018. máj. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ha megkerdezek szabolcsba egy ciganyembert hogy "uram amugy maga mit gondol a Porrajmosrol" hat o talan ezt fogja mondani. " Hogy mirul ?" jobbesetben"


Ezen most nagyon nagyot nevettem XD

2018. máj. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!