Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberális szó miért lett...

A liberális szó miért lett szitokszó? Mi a gond a liberalizmussal, és miért fáj a magyaroknak a szabadság?

Figyelt kérdés
Elmagyarázná valaki? Általában egy nép azért harcol, hogy minél nagyobb legyen az egyén szabadsága, egészséges nemzet nem taszítja magát szolgasorba!
2017. nov. 24. 16:48
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
6%
A liberalizmus valamikor a 19. században volt normális, azóta elment az esze. Mert például el tudjátok képzelni a liberális Széchenyit vagy Wesselényit, amint éppen azt mondja hogy "engem nem érdekel a nemzet sorsa, csak én járjak jól"? Na hát, így változott a liberalizmus.
2017. nov. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
8%
Azért, mert manapság azok nevezik magukat liberálisnak, akik a leginkább tele vannak gyűlölettel. Gyűlölik a saját hazájukat és nemzetüket, a fehér embereket, a keresztényeket, a férfiakat, a konzervatívokat, a radikálisokat, a hazafiakat, meg úgy általában mindenkit, aki nem ért egyet velük. Természetesen ennek már nincs sok köze a liberalizmushoz az eredeti értelmében.
2017. nov. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
90%

Ok, akkor leírom az én liberalizmusomat. Kérlek titeket hogy próbáljátok meg elfogultság nélkül olvasni.


Szeretem a hazámat, itt nőttem fel. Szeretem azokat a dolgokat amik hazánkra jellemzők, a népkultúránkat, a művészeinket, a tudósainkat, amikre, akikre büszkék lehetünk (bár én nem vagyok egy büszke tipus, hiszen amit nem én értem el, azzal minek büszkélkedjek, amit meg én, arra próbálok alázatos lenni).

Szeretem az embereket egyforma szempontok szerint mérni. Utálom a faji, hovatartozásbéli, vagy vallási megkülönkböztetést. Dühös leszek, ha valakit olyan miatt bélyegeznek meg amiről ő nem tehet.

Hiszek abban hogy a háború háborút szül. Meg vagyok róla győződve, hogy kizárólag békés megoldásokkal lehet békét hosszútávon fenntartani. Máskülönkben a feszültségek tovább gyűlnek a szőnyeg alatt. Ez igaz egy családi vitában, de egy európai migrációs válság ügyében is (...)

Nem hiszek egy politikusnak sem. A mostani liberális itthoniaknak sem. Úgy gondolom hogy ebben a kutya időben ma kőkeménen pórázon kellene vezetnünk a politikusainkat, ha kell az utcára menni, ha van szavazás, ELMENNI.

Az a kormány, amely a saját pénzéből tanítja gyűlölni a népet, nem kormány, hanem bűnözők gyülekezete.

A vallást én egy túlságosan intim dolognak érzem ahhoz hogy politikai szerepet játsszon egy ország eletében. Ez azért is fontos mert jelenleg álszent emberek kiáltják Istent, miközben csak a zsebüket nézik.

Nem vagyok hajlandó összeveszni senkivel, aki össze akar velem veszni ideológiai okok miatt. A tartalmas vitákat viszont kedvelem.

Nem gondolom hogy jót tesz a nemzeti elfogultság. Ami magyar, az nem feltétlen jó. Ugyanakkor lehet jó az is ami idegen. És az egész persze fordítva is. Az értékeket globálisan szeretem nézni. Mind ezen a bolygón élünk. A nemzeti véd-és dacszövetség intézményét hosszútávon károsnak tartom, mert eltorzítja a dolgokat.


Nem tartom összeférhetetlen dolognak azt, hogy szeretem a hazámat, de ugyanakkor nem akarok rosszat senki másnak. Még ha az egy közelkeleti, akármilyen bevándorló vagy menekült. Hiszem hogy higgadtsággal lehet a legnagyobb bajokat megoldani.


Jaj de sok mindent tudnék még írni.

2017. nov. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:

31.: "Mert például el tudjátok képzelni a liberális Széchenyit vagy Wesselényit, amint éppen azt mondja hogy "engem nem érdekel a nemzet sorsa, csak én járjak jól"? Na hát, így változott a liberalizmus."


Úúúúú, súlyos. Én nem egy államfő, miniszter, vagy bármi egyéb nagy hatalmú ember vagyok, hanem csak egy egyszerű állampolgár! Nyilván a saját boldogulásom érdekel, ha hatalmam lenne teljesen máshogy nézne ki a dolog!

2017. nov. 25. 09:47
 35/50 anonim ***** válasza:

A maga helyén minden egyszerű ember Széchenyi vagy Wesselényi kell, hogy legyen, ha ember akar lenni.


A nemesség kötelez, a kötelesség nemesít; ki is mondta?.

2017. nov. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

Napjaink legnagyobb problémája, hogy mindkét "oldal" túltolja az egészet. A nemzeti-keresztény-konzervatív emberek egy része (a leghangosabb része) kikér magának mindent ami a nagy, szent és sérthetetlen Magyarországnak - szerintük - árt. Soros, libsi, idegen, migráns, zsidó, cigány, Brüsszel, satöbbi. Éljen a Csiki Sör.

A liberális oldalon pedig - ezt ellenkompenzálandó - kivonulnak az utcára - ami nem lenne még baj - és direkt pukkasztják azokat akiknek ez nyilvánvalóan terhes. Egyfajta kéjjel cukkolják azokat, akik sokkal beszűkültebb gondolkodásban érzik jól magukat. Bevallom én magam inkább ehhez a táborhoz tartozom (?) de nem pártolom a hangulatkeltést, van az már így is.


Szóval kellene egy nagy levegő és belátni hogy együtt akkor leszünk boldogok, ha elismerjük egymást és egymás különböző értékeit, értékrendjeit.


Nincs más út, mint kompromisszumokat kötni. Egyszerűen nem lehet más megoldás, erre mutat minden történelmi példa is.

2017. nov. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:

36.: " Napjaink legnagyobb problémája, hogy mindkét "oldal" túltolja az egészet." "A liberális oldalon pedig - ezt ellenkompenzálandó - kivonulnak az utcára - ami nem lenne még baj - és direkt pukkasztják azokat akiknek ez nyilvánvalóan terhes. Egyfajta kéjjel cukkolják azokat, akik sokkal beszűkültebb gondolkodásban érzik jól magukat."


Az elmúlt 7 évben te hol éltél? A mi táborunk hányszor tüntetett, gyújtogatott, hány székházat ostromolt ez idő alatt?



"Nincs más út, mint kompromisszumokat kötni. Egyszerűen nem lehet más megoldás, erre mutat minden történelmi példa is."

Ebben egyet értek! Ez szép és jó, de mégis mit vársz? Az ellenzék vonuljon vissza? Kezdhetnétek a kompromisszumkötést inkább ti a demokrácia helyreállításával!

2017. nov. 25. 16:49
 38/50 A kérdező kommentje:

Az a helyzet egyébként, hogy a Fidesz minden tüntetést elintéz egy sorosbérencezéssel, vagy hazaárulózással.

Senki nem megy tüntetni, mert látják, hogy ez teljesen értelmetlen.

De ha egyszer igazán kihúzza a gyufát a Fidesz, akkor hirtelen megindul majd a tömeg, és kitudja mi lesz majd a vége!

Kíváncsi vagyok, hogy akkor majd mennyire lesz kedve a múmia alakulatnak fiatal nőket a hajuknál fogva földre rántani, és rugdosni...

2017. nov. 25. 16:58
 39/50 anonim ***** válasza:

Konkrétan nekem a liberálisoktól a feministák miatt lett hányingerem, nem volt bajom a menekültekkel, a melegekkel, de rájöttem, túl nagy szabadságot akarnak mindenkinek olyan áron, ami a nagy számok értelmében elfogadott, vagyis a normális embereket akarják hülyének beállítani, mert az nem: meleg, egyedülálló, 3 melle van 2 kukival, utálja a gyerekeket, meg úgy a családot ampakk.

És rengeteg média túltolja a liberalizmust olyan szinten, hogy ez tűnik végül normálisnak, pl a hir24, az ember meg csak néz ki a fejéből, és kavarog a gyomra.

2017. nov. 27. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:

37-38.


Kérdező, vagy tájékozatlan vagy, vagy valami más.


Végülis mi a bajod a demokráciával? Konkrétan.


És látod-e, láttad-e, hogy kik és honnan szervezik a tüntetéseket? Vegyük példaként a legnagyobbnak tartottat, a "netadó" ellenit. Láttad te azt, hogy melyik internetes oldalakon, és melyik országokból uszítottak a részvételre? És hogy kik voltak az emberek, akik mögé álltak. Láttad a jóbarátunkat, aki a hátizsákjával mutogatta magát az emberek között?

2017. nov. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!