Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan képzelnétek el a...

Hogyan képzelnétek el a helyzetet, ha leváltanák a fideszt, ki lépne a helyükre? Konkrétan melyik lenne az a párt, aki szerintetek gazdasági növekedést hozna? Jobb lenne?

Figyelt kérdés

2017. nov. 27. 01:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Erre a "bizonyítottan!"- ra azért tételesen kíváncsi lennék a 4-es metró meg a Brüsszelnek történő hazudozás fényében..."


Igen ez csak a szokásos. 4-es metró, sukoró, IMF meg hahaha. Aztán mikor a hétszázmérföldes lopás és mutyi és korrupciós listákat meg belinkelik csak hápogtok mint a kacsa. Na ahhoz mérten mesélj az MSZP-ről:D

2017. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Fogyatekos szint, vagy nem fogyatekos szint, legalabb szuletett valami erv is, koszonom. A fidesz 8 ev alatt nem volt kepes rendet tenni. Hamarosan jon ujra a valasztas. Erdekelt masok velemenye. Nem tudom itthon miert van ez, hogy az amugy normalis embereknel is ha poltikarol van szo, akkor mocskolodas lesz a vege.



Szoval az a logika, hogy aki meg nem volt kormanyon, az biztosan jobb lesz. Koszi

2017. nov. 27. 14:49
 13/19 anonim ***** válasza:

Már mindent jól kitárgyaltatok, úgyhogy én csak annyit tennék hozzá, hogy lehetetlenség összehasonlítani a Fideszt és az Mszp-t. Teljesen más gazdasági helyzetben voltunk akkor és most. Éppen ezért nem tudtok objektíven hasonlítgatni. Nonszesz az egész. Azt viszont össze tudjátok, hogy mit csinálnak, ha borul a bili. Gyurcsány végül beismerte, míg a Fidesznél minden (egyre erkölcstelenebb) eszközt bevetnek annak érdekében, hogy a felszín alatt maradjon az a rengeteg turpisság. Pl. a Te adódból igen költséges propagandát nyomatnak az arcodba, hogy minden mással foglalkozz, csak azzal ne...


Tehát, lehetnek bármilyen ügyesek a kormányzásban (én ezt is megkérdőjelezem), ha közben kirabolják az országot, és ezzel előbb-utóbb elérik azt, hogy nem lesz mit kormányozni.


Egyébként szerintetek, egy ilyen súlyos mértékű lopás után tudja majd bárki megfelelően vezetni az országot? Ha átveszi egy másik párt, az miből pótolja a komoly hiányosságokat?

2017. nov. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Teljesen igaz, az őket követő kormány igen igazságtalan helyztetben kezd, mert ekkora szétlopást nem lehet visszacsinálni és 2020-tól ha jól tudom befizetők leszünk, szóval az uniós csap sem csöpög már nekik ahogy a fidesznek. Az pedig nem fogja érdekelni az uniót, hogy az ide folyatott pénzeket nem a magyar emberekre hanem kisvasútra költötték és minden egyéb beruházásból is a 40%-át kilőrincezte Orbán. Szóval igen, az őket követőket nem irigylem.


Sajnos Magyarország feljebb emelkedésének éppen a két szétlopott Fidesz cilkus lett volna az esélye, a válság lecsengése és az uniós pénzek áramlása miatt. Ezt a Fidesz elintézte, ilyen helyzetben nem tudom mikor lesz megint az ország. Félő, hogy nem a mi életünkben :(

2017. nov. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Szoval az a logika, hogy aki meg nem volt kormanyon, az biztosan jobb lesz."


Nem, nem ez a logika....

2017. nov. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok ugyan Fidesz- szavazó, de ez a "bárki jobb lenne" "érv", számomra nem érv.
2017. nov. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

1. Azt nyilvánvalónak érzem, hogy a fideszt le kellene váltani, mert ez a kisstílű, európaellenes, gyűlölet és félelemkeltő, korrupt, urambátyám mutyimagyarország nem vonzó jövőkép.


2. Nem igaz, hogy bármi jobb lenne, mert a jobbik még rosszabb lenne, ugyanezt a vonalat követné csak még radikálisabban. Ráadásul mindig jobb egy már jóllakott farkas mint egy éhes.


3. Nem tudom melyik párt lenne a legjobb. Egy fidesz-jobbikon kívüli pártszövetség lehetne a legkisebb rossz. Ha nem a magyarországi viszonyokat vesszük alapul, hanem európai mintákat nézünk, akkor egy markánsan baloldali, határozottan zöldpárti és liberális hármaskoalíciót támogatnék.


4. Célként azonban nem a gazdasági növekedést jelölném meg. Nem lehet mindig növekedni és nem is célszerű, mert az mindig a szociális feszültségek fokozódásához, a vagyon koncentrálódásához vezet. A cél egy fenntartható társadalom lehet. Én egy határok nélküli, szolidáris, tudásalapú, ökológiailag és gazdaságilag is európai társadalomban szeretnék élni, lehetőleg egy egységes és erős Európai Egyesült Államok keretei között.

2017. nov. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 kasz gyu ***** válasza:
Nem a párt a kérdés, hanem, hogy kit szán bizonyos helyekre. Ezt korábban már nagyjából lehetett sejteni, de most az ellenzéki oldalon, tök homály. Pedig lenne kikből váloatott csapatot építeni. Ha a politikusok közül válogatnak, az nem vezet jóra.
2017. nov. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#17-es: Igen, a jóllakott farkassal tényleg jobban járnánk. Szerintem viszont rossz a hasonlatod, mert rájuk inkább a sárkánykórság passzol. :D Egyébként a hasadat is teletömöd újra, ha kiürül, nem? Fejükbe szállt a hatalom, és ennek tetejébe még gyerekesen is viselkednek a legtöbb esetben. Tényleg élvezitek, hogy egy következetlenül kormányzott országban élhettek? Évente változik, hogy kikkel bratyizunk. Egyszer utáljuk az oroszokat, máskor nem. Lassan már nem tudsz semmire alapozni, mert nem tudhatod, mikor módosítanak olyan jogszabályokat, amik mondjuk téged is érintenek. Ezt sem lehet túlzottan követni már. Az a baj, hogy amíg a saját bőrötökön nem tapasztaljátok, úgysem hiszitek el.
2017. nov. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!