Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magánnyugdíj kasszák megszün...

A magánnyugdíj kasszák megszüntetése kapcsán arról miért nem beszélnek hogy több év befizetés után sokaknak nulla hozama volt?

Figyelt kérdés
Vagyis ők így semmit nem kaptak vissza. Ők vajon milyen nyugdíjra számíthattak bolna pár évtized után ebből a nagyszerű rendszerből?
2017. dec. 12. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy volt ilyen is. De a többség nagyon sokat veszített, amiből az állam egy fillért nem ad vissza. Eről miért nem beszél a Fidesz?
2017. dec. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

A FIDESZ kiírt a társadalomból és a megfelelő nyugdíjból többszázezer embert, és államhatalmi zsarolással és hazugsággal átverve kikényszerített a magánnyugdíjrendszerből. Erről miért nem beszélünk? Én olyan hozamokat kaptam, amikről állam esetében csak álmodni lehet. Ha volt tudomása piaci visszaélésről a FIDESZ-KDNP-nek, parlamenti többségükkel meg lett volna a lehetőségük kártérítés kifizettetésére, vagy a hozamok kiegészíttetésére.

Amikor már ráeszmélnek a FIDESZ-KDNP-Matolcsy-nyugdíjkárosultak, akkorra már sehol sem lesznek ezek az úriemberek és úriasszonyok.

2017. dec. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező


A hozam az az összeg amit a befektetett tőkén felül kapsz. Amit a tőke,, keres,, neked.


A nulla hozam nem azt jelenti, hogy semmit nem kapsz vissza.

A nulla hozam azt jelenti, hogy nem fogsz többet visszakapni, csak annyit kapsz vissza amennyit beadtál.

2017. dec. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

"A nulla hozam azt jelenti, hogy nem fogsz többet visszakapni, csak annyit kapsz vissza amennyit beadtál."


Vagy leginkább semmit, mert azt is lenyúlták, amit tőkeként befizettél. Érdekes az egyéni állami nyugdíjszámlákról, ami a MANYUP-ból származó pénzeket egyénekre lebontva tartalmazná, már nagyon rég nem beszél senki... Vajon miért?

2017. dec. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezek már többször ki lettek tárgyalva. Azért próbáltam most a másik oldalról közelíteni. Hogy mi lett volna azokkal akiknek a pénzükkel rosszul gazdálkodnak. Azok nem kaptak volna nyugdíjat és végül mégis az államnak kellett volna róluk gondoskodni? Vagy simán éhenhalnak?
2017. dec. 12. 20:22
 6/9 anonim ***** válasza:

"Azok nem kaptak volna nyugdíjat és végül mégis az államnak kellett volna róluk gondoskodni? Vagy simán éhenhalnak?"


De kaptak volnaa, mert amit befizettek azt minimum visszakapták volna, max hozam nélkül. Egyébként még emellett az állami nyugdíjra is jogosultak, hiszen a fizetésükből a nyugdíjjárulékot is vonták.


Dehogy halnának éhen!! SŐT! Még jobban is járnak, mint mások.

2017. dec. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A nyugdíjrendszer összetett kérdés. A kötelező magánnyugdíjpénztárak drágán üzemeltek, hasonlóan mint általában a befektetési alapok Magyarországon, a tőke 1-2%-át legalább mindig levették évente. A kötelező és az önkéntes magánnyugdíjpénztárak kockázatosabb, például részvény befektetésekbe is tehettek, tehetnek pénzt, ezáltal hosszú távon magasabb hozam érhető el, mint "kockázatmentes" befektetéssel, bankbetéttel, állampapírral. Például az utóbbi években is remekül teljesítettek, a Budapesti értéktőzsde, amerikai, európai indexek is 3 év alatt 100%-kal emelkedtek, nagy profit volt elérhető. Ha viszont jön egy válság, akkor nagy visszaesés is lehet. Ez történt 2008 után is, ezért lehetett, hogy akkoriban sok pénztár negatív reálhozamba került. De nem is igazán ez volt a baj a kötelező magánnyugdíjpénztári rendszerrel, hanem hogy a befizetések elterelésével az államtól a bankok felé nagy mértékű lyuk keletkelezett az államkasszán, nem volt miből fizetni a nyugdíjakat, az államnak nagy hiteleket kellett felvenni, amit a kormány úgy látta, hogy előnytelen, nem fenntartható. Viszont a felosztó-kiróvó rendszerrel is gondok vannak, fenntarthatósági kérdések merülnek fel, mivel az elöregedő társadalom miatt a várható nyugdíj a befizetésekhez képest egyre csekélyebb. Várhatóan az ember sokkal kevesebbet kap vissza az államtól, mintha a befizetéseit maga fektette volna be. Ezért javaslott, hogy az emberek ne csak az állami nyugdíjra támaszkodjanak, hanem öngondoskodás céllal tegyenek félre idős korukra. Az önkéntes nyugdíjpénztárak most is elérhetők, ezek nem szűntek meg, jelentős adókedvezményt is lehet igénybe venni rájuk, ennek ellenére én ezeket nem javaslom, csak rövidebb 5-10 éves távra. Hosszútávon a korábban említett magas kezelési költségek miatt rosszul járhat az ember. Legjobb megoldás szerintem a TBSZ, ami viszonylag rugalmas, adómentes takarékoskodást tesz lehetővé, állampapírbefektetés esetén nulla kezelési költséggel.
2017. dec. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"z önkéntes nyugdíjpénztárak most is elérhetők, ezek nem szűntek meg, jelentős adókedvezményt is lehet igénybe venni rájuk"


Igen, de ha kiveszed onnan a pénzed, az állam az egész összegnek x%-át elveszi, ugyanúgy nyugdíjjárulék címén.


"említett magas kezelési költségek miatt rosszul járhat az ember."


Ez már tényleg csak kockás papír kérdése. Szerintem egy hétköznapi ember így is jobban jár, mintha a mostani alacsony jegybanki alapkamat mellett betétbe helyezné a pénzét. Akinek pedig vannak pénzügyi ismeretei, az leginkább önmaga fekteti be a pénzét.


A TBSZ egyébként tényleg jó megoldás, bár szerintem csak nagyon kevesen hallottak róla, és sajnos a lakosság pénzügy ismeretei jóval az európai átlag alatt van.

2017. dec. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én eppen arra vagyok kíváncsi, hogy ha "úgy hozza a helyzet", miért ne piszkálnanak bele az önkentes pénztárakba is?
2017. dec. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!