Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Önkéntes nyugdíjpénztár tag...

Önkéntes nyugdíjpénztár tag lettem, de mégse akarok befizetni. Kötelezhetnek befizetésre bármilyen címszó alatt?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista vagyok, és az ersténél önkéntes nyugdíjpénztár tag lettem. A lényeg, hogy egy teljesen más ügy miatt mentem be a bankba, de szépen rábeszéltek erre az önkéntes nyugdíjpénztár tagságra. Direkt megkérdeztem hatszor, hogy emiatt nem kapok-e majd felszólításokat fizetési kötelezettségről, és az volt a válasz, hogy nem.


Nemrég kaptam egy levelet, amiben az áll, hogy havonta jó lenne, ha fizetnék 7 ezer Ft-ot. Érdekes, a bankban nekem azt mondták, hogy nem kell fizetnem, csak ha akarok, mert ez egy teljesen önkéntes dolog.


Utánaolvastam, és azt találtam, hogyha fizetési elmulasztás történik, akkor a hozamból vonnak le x összeget. Illetve azt is olvastam, hogy 10 évig ki sem lehet lépni a tagságból, csak ha átmegyek egy másik nyugdíjpénztárba.


A kérdés: ha egyáltalán nem akarok befizetni, akkor is kaphatok utólag bárminemű fizetési felszólítást, hogy azért mégis álljak valamilyen költséget? Ha a hozamból vonnak le x összeget, akkor az én esetemben nehezen vonnak le a 0-ból.


Nekem jelenleg 20 évesen egyáltalán nincs felesleges 7 ezrem ilyenre.



2017. jún. 23. 05:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ha nem fizetsz, akkor nincs miből hozamot termelni, hogy aztán levonjanak ezt-azt. Nekem is volt önkéntesem, a legelső munkahelyem kötötte, ahol 3 hónapot dolgoztam, azon a 3 befizetésen kívül azóta nem ment rá semmi, és amint letelt a 10 év, meg is szüntettem, csak fölöslegesen jöttek a papírok, hiába mndtam, hogy ne küldjenek, de akkor is csak jöttek.


De minek hagytad magad rábeszélni, főleg, ha nem is volt rá szükséged??? Ez jó lecke volt, még jó, hogy nem hitelre beszéltek rá.

2017. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dudok Andrásné ***** válasza:
0%
Igaz hogy a neve önkéntes maga pénztár,de ha.dolgozol bárhol is akkor a fizetesed 10%át le vonják úgy is! Tehát kötelező fizetni!Ha.meg most fizeted az munkaviszonyban számít .
2017. jún. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Önkéntes nyugdíjat nem kötelező fizetni. Ha a munkáltató levonja, akkor azt csak úgy teheti meg, ha hozzájárulsz, de ezt vissza lehet vonni. Ebből nem lehet semmiféle hátrányod, max. az eddig befizetett összeget elveszíted, az nem fog visszajárni. Teljesen mindegy mit mondanak, hát most mit mondanának, azt, hogy jól van, ne fizesd??? A 10 év csak annyit jelent, hogy addig érdemes fizetni minimum, de azzal sem érnél semmit.

De azért gondolkodhatnál is, hogy miből lesz nyugdíjad majd, nagyon rossz hozzáállás, hogy felesleges. Az a jó, hogy fiatal vagy, most kis összegekkel baromi jó nugdíjad lehetne, persze inkább nyugdíjbiztosítás kellene neked, kb. havi 5000-ért köthető és a szerződéskötési aktuális nyugdíjkorhatár számít, örökölhető is.

2017. jún. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyerekek ne beszéljünk már hülyeségeket.

Az ÖNKÉNTES pénztárhoz semmi köze a munkáltatónak, max annyi, hogy cafeteria keret terhére adható juttatásként befizethet.

De amit a kérdező csinált, az más. Ő aláírt egy szerződést, hogy minden hónapban MINIMUM 7000Ft-ot befizet az egyéni számlájára.

Rá ez a szabályzat vonatkozik:

[link]


"A pénztár a tagdíj-nemfizető pénztártagok egyéni számlája terhére, de legfeljebb a

tagdíj-nemfizető időszakban elért hozam összegéig a tagdíj-nemfizetés kezdő

időpontjától a tagdíj–megnemfizetési időszak végéig tagdíj megnemfizetés miatti

költséget számít fel, melynek mértéke a mindenkori pénztári egységes tagdíjnak a

működési és likviditási tartalékra jutó hányada."

2018. jan. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én addig fizettem az önkéntest amíg dolgoztam...nagyon régóta nincs munkám sajnos, de pl. a tavalyi kimutatásban benne volt, hogy előző évben 35 ezer forinttal gyarapodott a pénzem, pedig semmit nem fizettem.

Ha találok munkát megint fizetni fogom. Nem hülyeség.

2018. jan. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!