Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tehet az a szavazó, aki...

Mit tehet az a szavazó, aki nem szeretné 2018-ban a jelenleg regnáló kormányt hatalmon látni, de az "ellenzéki" oldalon nincs egy olyan tényező sem, aminek az értékeivel és megnyilvánulásaival közösséget tudna vállalni?

Figyelt kérdés

1;

Tartsa magát a saját, helyesnek gondolt értékeihez - amikhez jelenleg nincs elérhető politikai alternatíva -, és maradjon távol a szavazástól.

Ezzel felvállalva a "Miattad maradt el a kormányváltás!!!" címkét.


2;

Szavazzon egy a számára szimpatikusnak és/vagy logikusnak tűnő formációra (még ha nem is ért velük egyet), annak a biztos tudatában, hogy így is 99% az esélye, hogy nem lesz kormányváltás.

Címke: "Én megpróbáltam."


3;

?



2017. dec. 15. 16:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Elhagyod az országot.
2017. dec. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

2. és a 3. válasz a helyes.

Az országelhagyás egyenlő a jelenlegi kormányra való szavazás.

-matematika 1. osztály

2017. dec. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

"Szavazzon egy a számára szimpatikusnak és/vagy logikusnak tűnő formációra (még ha nem is ért velük egyet)"


Pontosan ezt teszik a legtöbben. Várni a csodára nem éri meg egyszerűen. Nem arról van most szó, hogy tökéletesre kell váltani. Hanem először ennek a regnálásnak meg kell szűnni, az egypárti kormányzás nem maradhat, a berögzültségnek meg kell szűnni. ne a holnaputánon gondolkozz.

2017. dec. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Először is elnézést, hogy nem a feltett kérdésedre válaszolok. Ma Mo-n sok párt van, amik sok nézetet képviselnek,hogy lehet az, hogy nem találsz olyat, amivel/akikkel egyet tudsz érteni?

Nem sorolom fel a pártokat, de pl ma nem nagyon lehet belekötni az LMP-be. Elmondanád, h mi a baj velük? Ide sorolnám még a Momentumot is.

Nem vagyok párttag illetve semmi előnyöm nem fakad abból, h most ezt kiposztoltam, de kíváncsi vagyok, h másoknak mi a problémájuk velük? Mi az oka annak, hogy csak 4-5%-on vannak?

2017. dec. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
30%

"Az országelhagyás egyenlő a jelenlegi kormányra való szavazás.

-matematika 1. osztály"



Nem fogok olyan pártra szavazni akinek nem értek egyet az értékrendjével vagy nem tartom alkalmasnak arra hogy kormányozza az országot. Azokkal értek egyet akik leléptek az országból.

2017. dec. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
40%
Szavazzál a Jobbikra. Én sem őket favorizálom, de ők az egyetlen akik elkaphatják a fideszeseket, és nekem mindenek fölött áll az hogy a tolvaj hazug diktatórikus jelenlegi kormányt eltüntessék és elszámoltassák, erre egyedül a Jobbik lehet alkalmas. A politikájuk és a nézeteik másodlagosak számomra, ha mindenkinek egyenlő támogatottsága lenne (illetve ha nem a Fidesz lenne hatalmon) akkor nem szavaznék rájuk, mert akkor LMP vagy momentum (ahogy írták előttem), de sajnos ezeknek a pártoknak semmi esélye akár csak megszorítani Orbánékat, erre csak a Jobbik lehet képes, ezért rájuk adom a voksom jövőre. Otthon semmiképp ne maradjon senki akinek elege van abból ami itt nyolc éve megy.
2017. dec. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

Egyik napról a másikra nem lesz változás. Most 2010-től kezdett elindulni valami, jelentek meg fiatal pártok, akik kiállnak egymás mellett (éppen ebben a pillanatban is), akik képesek a korrupcióra, akik nem a gyűlöletre akarják a jövőt építeni, és amíg ők nem számolják fel az ország rezsmiet, nem lesz olyan "ellenzék" akivel "szimpatizálni" tudj, mert befolyásol téged a hazug média, mert nem tudsz olyan témákat hallani, amik fontosak, csak a Soros, csak a migráns, csak a gyűlölet és a fröcsögés megy mindenütt. Ez a Fidesznek a legkényelmesebb. Oktatás, gazdaság, egészségügy? Há lofaxt, egy jó Sorosozással 10%-ot nő a népszerűségük, minek ide eredmények?



Szóval előbb az "úttörők" kellenek, addig hiába keresed az "ideálod", ilyen körülmények között ESÉLYTELEN tisztességes úton kormányt váltani. 200 milliós költségvetés harcol a Fidesz évi 10 milliárdot is meghaladó büdzséjével.

2017. dec. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%

Hagyjuk már ezt a "nincs kire szavazni" dumát. Többszáz bejegyzett párt van, és még lesz is a választásokra.

Persze tudom, ezek többsége kamupárt, de biztosan akad köztük, akik azért komolyan gondolják.


Ez a "nem lesz kormányváltás" is baromság. Talán lesz, talán nem. Viszont senki se úgy született, hogy egyből kormányra került. Továbbá a országgyűlési képviselőhelyek összetételében a százalékos arányok számítanak, így minden szavazat befolyásolhatja az eredményt.

2017. dec. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
9%
Ha akarsz ki is maradhatsz ebből az egészből, és akkor tuti nem ikszelsz rossz helyre, tiszta maradhat a lelkiismereted. Eléggé nehéz helyzet. Nehogy oda húzd az ikszet, amit később megbánsz, akkor inkább ne ikszelj, ne stresszeld magad rajta; majd lesz ahogy sors szerint lennie kell. Valaki egyszer nehéz helyzetre mondta nekem, hogy ajánljam fel a sorsnak, legyen ahogy lennie kell; és úgy is csak az fog történni elvileg, ami meg van írva. Szóval csak úgy tud lenni, ahogy ennek elvileg lennie kell. Mert fejlődünk folyamatosan, megtapasztalunk különféle dolgokat, jót is, rosszat is; hogyha így nagyban nézzük, akkor megtapasztalásokat (+még élményeket is) gyűjtünk csak. Szal ez az "ajánld fel a sorsnak" mondat ez olyan, hogy akkor te nem szólsz bele, ha nem tudod, mit kéne tenni, mi lenne a helyes, és majd a sors eldönti, hogy hogy kell lennie. De amúgy durva ez is, de legalább nem bánod meg, mintha számodra rosszat x-elnél.
2017. dec. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
17%

*szal lelkiismeret-furdalásod nem lesz tőle.

A passzivitástól. Mert lehet azt is választani, de arra is nehéz igent mondani, de még mindig egyszerűbb, mintha olyan választásra mondanál igent, ami szerinted neked végképp nem jó.

Szóval ha nem tudsz dönteni, inkább ne stresszeld magad ezen , ne rugózz rajta

2017. dec. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!