Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok hozzá, ha az...

Mit szólnátok hozzá, ha az állam egy ilyen ateista újévünnepet támogatna a Karácsony helyett? Támogatnátok vagy nem, miért?

Figyelt kérdés

Az állam Karácsony helyett az Újév ünnepét propagálná.


December 30-tól Január 5-ig lenne munkaszünet és iskolaszünet, December 24, 25, és 26 nem lenne hivatalos ünnepnap és szünnap.


A fő ünnep Szilvesztér és Újév napja lenne. December 31-én Megérkeznének a rokonok, barátok egymáshoz. Újévi Fát díszítenének, a házban kint villognának az égősorok, a télapó-díszek.


Indulna a házibuli, lenne zene, italok, az asztalon kirakva mindenféle party-ételek svédasztal-szerűen pl. virsli, krumplisaláta, főtt krumpli, ruszli, szendvicsek.


Sötétedés után Télapó !Nem Mikulás! meghozná a gyereknek az ajándékokat és az Újévi Fa alá tenné őket, a fán meggyújtanák a csillagszórókat.


Innentől a most ismert szilveszteri program folytatódna, Éjfélkor himnusz, hangoskodás, ünneplés, tüzijáték, petárda stb.


A boltokban kaphatóak lennének olyan "Boldog Újévet!" képeslapok amiken Újévi Fa és Télapó van.


Mit szólnátok ehhez? Jobban támogatnátok, mint a mostani karácsonyt?



2017. dec. 24. 13:19
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
86%
Ha ennyire ráérsz, csinálhatnál valami értelmes dolgot is.
2017. dec. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
51%
a karácsony a kultúránk része nem értem mi a bajod vele
2017. dec. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
89%
Nekem jobban tetszik ez így. Van Karácsony is meg "Újév ünnep" is.
2017. dec. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
85%
Te beteg vagy. :D
2017. dec. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
16%
A kérdező szándéka jó de a módszer nem. Nem a vallás a probléma forrása hanem az eröltetés. Ez feszültséget kelt a feszültséget pedig levezeti mindenki. Akár tudja akár nem.
2017. dec. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
82%
Szeretem a karácsonyt de az 5-éig tartó nyugi jó lenne.
2017. dec. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
67%

Nézd, én ateista vagyok, de a napforduló Karácsony környéké van, azt ünnepli minden vallás - csak nem mindenki tudja.


A fény felülkerekedik a sötétségen, hosszabbodnak a nappalok. Ezt érdemes ünnepelni, ez jó dolog.

2017. dec. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
87%
Legyen tánc meg zárcsökkentés, a többit leszrom.
2017. dec. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
21%
Mi bajod van a karácsonnyal?
2017. dec. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
87%
De mindenképpen legyen benne pálinka ivás, wartburg szerelés, a zene ordítson, lobogjanak a busz visszapillantójára kötözött díszek. Ez kell a népnek!
2017. dec. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!