Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok hozzá, ha az...

Mit szólnátok hozzá, ha az állam egy ilyen ateista újévünnepet támogatna a Karácsony helyett? Támogatnátok vagy nem, miért?

Figyelt kérdés

Az állam Karácsony helyett az Újév ünnepét propagálná.


December 30-tól Január 5-ig lenne munkaszünet és iskolaszünet, December 24, 25, és 26 nem lenne hivatalos ünnepnap és szünnap.


A fő ünnep Szilvesztér és Újév napja lenne. December 31-én Megérkeznének a rokonok, barátok egymáshoz. Újévi Fát díszítenének, a házban kint villognának az égősorok, a télapó-díszek.


Indulna a házibuli, lenne zene, italok, az asztalon kirakva mindenféle party-ételek svédasztal-szerűen pl. virsli, krumplisaláta, főtt krumpli, ruszli, szendvicsek.


Sötétedés után Télapó !Nem Mikulás! meghozná a gyereknek az ajándékokat és az Újévi Fa alá tenné őket, a fán meggyújtanák a csillagszórókat.


Innentől a most ismert szilveszteri program folytatódna, Éjfélkor himnusz, hangoskodás, ünneplés, tüzijáték, petárda stb.


A boltokban kaphatóak lennének olyan "Boldog Újévet!" képeslapok amiken Újévi Fa és Télapó van.


Mit szólnátok ehhez? Jobban támogatnátok, mint a mostani karácsonyt?



2017. dec. 24. 13:19
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem jobb lenne visszahozni ilyenkorra a régi világot. Ne legyen csak Kőbányai világos kommersz tömény és palacsinta. A kocsik kalaptartójába kötelező lenne a bólogatós kutya kihelyezése.
2017. dec. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
51%
A házibulit szerintem a közétkezdében kellene rendezni az agro-ipari központokban. A panelházban, ahol az emberek élnének amúgy sem lenne konyha.
2017. dec. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
85%

te vagy a panelépítős nem?


egyéb szocreál moslékod van még, vagy végeztél mára?

2017. dec. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"Az, hogy egy világi ünnep lenne belőle, egy jó buli, amin a rokonok és a család megemlékezik a békéről, a barátságról, és a szolidaritásról, a most hozzárakott vallásos álidill helyett. "

Ó nyugodj meg ugyanúgy tépné egymást az a család aki eddig is ezt tette.

2017. dec. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

'Képeslap:


[link]


Ennél jobb nem jutott eszedbe, te istenáldása? :P

2017. dec. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Igazából eltörölnéd a karácsonyt és összemosnád a rokonokat a barátokkal.


Az oroszok nem jan 6.-án ünnepelnek? A repülő szőnyeg meg nem az ezeregy éjszaka meséiben?


Én egyáltalán nem támogatnám, bocs.

2017. dec. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
A Wartburg visszapillantójából üvöltene a zene és a szellőzőből pálinka fröcskölne mindenfele.
2017. dec. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Amúgy én vagyok az ateista a családban,de minden évben nekem kell feldíszíteni a fát,mert senkinek nincs kedve.
2017. dec. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
2017. dec. 26. 12:21
 30/33 anonim ***** válasza:

Apukám, voltál te gyerek a Rákosi rendszerben? Amikor egy nap volt a karácsony, gyatra fákat árultak? Mikulás helyett Télapó.

Voltál te nagyobb gyerek a Kádár rendszerben? Senki sem tiltotta, volt minden, aki nem akart, nem ment templomba. De akkor se bántotta senki (1960-as évek végétől) ha ment. Sokkal lazább rendszer volt ("gulyás-kommunizmus", utazás), mint akár az NDK, akár Románia, irigyelték is. És volt minden, élelmiszer is. És igen, adta a tv mindig az éjféli misét is.

2017. dec. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!